Opóźnienie wysyłania wiadomości z aplikacji Inbox trafi do Gmaila
Funkcja planowania wysyłki wiadomości elektronicznych będąca jedną z głównych zalet aplikacji Inbox by Gmail zostanie wkrótce przeniesiona do Gmaila – donosi serwis 9to5Google. Ten nowatorski klient pocztowy, którego dalszy rozwój porzucono, pozwalał na wysyłanie korespondencji mailowej z opóźnieniem. Po dezaktywowaniu Inboksa funkcja przepadła i nic nie wskazywało na to, jakoby Google miało na celu wprowadzenia jej do Gmaila. To jednak może się zmienić, co sugerują nowe wzmianki w kodzie strony internetowej usługi. Przenoszenie kluczowych funkcji porzuconego klienta pocztowego do Gmaila jest krokiem czysto marketingowym, ponieważ Inbox był w założeniu poletkiem testowym Google'a. Zmiany - o ile zostaną wprowadzone, będą dostępne na wszystkich platformach.
Okazją sprzyjającą ewentualnej premierze nowej funkcji jest piętnastolecie uruchomienia rzeczonego klienta pocztowego przez Google.
Użytkownicy skoncentrowani wokół serwisu 9to5Google odnaleźli w Gmailu odniesienia do funkcji planowania wysyłki poczty elektronicznej, a w szczególności tekstu dot. kolejkowania. Wśród dostępnych opcji planowania mailingu umieszczono opcje opóźnienia wychodzącej korespondencji od dwóch minut do... 50 lat. Ponadto z kodu źródłowego strony wynika, że uruchomiona zostanie również możliwość edycji treści znajdującej się w kolejce, co ograniczy pomyłki, m.in. w trakcie prowadzenia masowej wysyłki mailingowej.
Google rozszerzy funkcjonalność menu kontekstowego w Gmailu
Nie ma pewności, kiedy planowanie opóźnienie wysyłki korespondencji cyfrowej trafi do Gmaila. Pierwsze wzmianki o rzeczonej funkcji odnalazły się w kodzie źródłowym Gmaila w lipcu 2018 roku. Okazją sprzyjającą ewentualnej premierze nowego rozwiązania jest piętnastolecie uruchomienia rzeczonego klienta pocztowego przez Google. Gmail uruchomiono w kwietniu 2004 r., oferując jego użytkownikom 1 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej. Podobnie, jak miało to miejsce w Inbox by Gmail, obsługa funkcji będzie spoczywać na barkach serwerów Google.
Powiązane publikacje

ARM ma już 40 lat. Architektura, która zasila smartfony, serwery i roboty, trafiła do ponad 250 miliardów urządzeń
23
Anthropic chce zajrzeć do wnętrza AI. Czy do 2027 roku odkryjemy, jak naprawdę myślą modele językowe?
22
Firma Elona Muska xAI chce pozyskać 25 miliardów dolarów na budowę superkomputera Colossus 2 z milionem GPU NVIDIA
60
Nowatorski interfejs mózg-komputer od Georgia Tech może zmienić sposób, w jaki ludzie komunikują się z technologią i otoczeniem
4