Opaski anty-5G zawierają niebezpieczny, radioaktywny materiał – informuje holenderski Urząd ds. Bezpieczeństwa Jądrowego
Żyjemy w takich czasach, że niewiele już powinno nas dziwić. Jak dobrze wiemy, wprowadzanie w ostatnich kilkunastu miesiącach sieci 5G do kolejnych miast na całym świecie przyczyniło się do powstania grup anty-5G. Ich członkowie, w imię rzekomej szkodliwości łączności piątej generacji, podpalali maszty czy też prowadzili agitacje, a wszystko to miało na celu zaprzestanie rozwijania tej technologii. Mimo to 5G wciąż się rozwija i ma się dobrze. Co mogły więc zrobić osoby, które szczególnie lękały się 5G? Zaopatrzyły się w... opaski anty-5G. Miało być bezpieczniej, a jak na ironię okazało się dokładnie odwrotnie. Okazało się bowiem, że w opaskach odnaleziono materiały radioaktywne.
Holenderski Urząd ds. Bezpieczeństwa Jądrowego odkrył obecność szkodliwego promieniowania jonizującego w dziesięciu gadżetach anty-5G.
5G w Plusie: Praktyczny test prędkości i jakości internetu mobilnego w dziesięciu miastach Polski
O naszyjnikach i innych akcesoriach, które miały rzekomo chronić przed 5G, a w których zostały znalezione materiały radioaktywne, informuje holenderski Urząd ds. Bezpieczeństwa Jądrowego i Ochrony Radiologicznej (ANVS). Organizacja sporządza aktualnie pełną listę pechowych przedmiotów, prezentuje ich zdjęcia i zapewnia, że wkrótce znikną ze sklepów. Co ciekawe, akcesoria te, nie zawierają się wyłącznie w tzw. niepewnej chińszczyźnie. Kilka podobnych produktów na rynku było także markowych. M.in. asortyment marki Magnetix Wellness - niemieckiej firmy, która specjalizuje się w produktach wspomagających magnetoterapię i chwali się pochlebnymi artykułami w znanych tytułach prasowych, takich jak Bild czy Vogue.
5G na świecie: W prędkości przoduje Korea Południowa, Tajwan i UK. Polska znalazła się na 19. miejscu
Jak czytamy w informacji holenderskiego urzędu, do tej pory namierzono 10 produktów, które emitują promieniowanie jonizujące. Ilość mierzonego promieniowania jest niewielka, co oznacza, że i ryzyko uszczerbku na zdrowiu jest niewielkie. ANVS dodaje jednak, że mimo to nie można całkowicie wykluczyć długotrwałego uszczerbku na zdrowiu, jeśli produkty te były noszone w sposób ciągły i przez długi czas. Sprzedawcy urządzeń anty-5G opisywali je jako jonizatory osobiste. Innymi słowy takie gadżety, które noszone regularnie mają poprawiać samopoczucie i ogólną kondycję organizmu. Niestety o ile korzystny wpływ na organizm człowieka ma jonizowane powietrze, to napromieniowane w ten sposób gadżety wręcz przeciwnie.
Powiązane publikacje

ARM ma już 40 lat. Architektura, która zasila smartfony, serwery i roboty, trafiła do ponad 250 miliardów urządzeń
22
Anthropic chce zajrzeć do wnętrza AI. Czy do 2027 roku odkryjemy, jak naprawdę myślą modele językowe?
22
Firma Elona Muska xAI chce pozyskać 25 miliardów dolarów na budowę superkomputera Colossus 2 z milionem GPU NVIDIA
60
Nowatorski interfejs mózg-komputer od Georgia Tech może zmienić sposób, w jaki ludzie komunikują się z technologią i otoczeniem
4