Nokia zaczyna tworzyć własne elastyczne wyświetlacze
Nokia pomimo mocnych ciosów ze strony konkurencji nie poddaje się w swoich zmaganiach i pomimo tego, że stan korporacji nie jest najlepszy, firma nie boi się inwestować w nowe technologie. Nie tak dawno Nokia zapowiedziała, że będzie chciała dalej rozwijać swoją nawigację samochodową HERE, a tym razem wraz z firmami takimi jak Semiconductor Energy Laboratory oraz Advanced Film Device postanowiła zaprezentować dwa typy elastycznych wyświetlaczy. Ekrany o takich możliwościach to obecnie modny temat wśród korporacji - wbrew pozorom nowa technologia idealnie nadawałyby się do inteligentnych zegarków, a urządzenia takie jak smartfony oraz tablety również mogłyby dzięki tym ekranom zyskać. Ekran o wielkości 5,9 cala potrafi wyświetlić obraz o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, a samo rządzenie może być wyginane w każdym momencie - według producenta, wyświetlacz potrafi wytrzymać nawet do 100 tysięcy złożeń i rozłożeń.
Niestety nie wiadomo czy tego typu ekrany trafią w ogóle do sprzedaży. Nokia bardzo mocno testuje swoje najnowsze rozwiązania i jeszcze daleko im do doskonałości. Niemniej jednak, prędzej czy później urządzenia posiadające w pełni działające elastyczne ekrany w końcu trafią na rynek. Przy okazji trzeba pochwalić Nokię za trud, jaki wkłada w rozwój nowych technologii. Czy determinacja jest przepisem na sukces? Z pewnością tak, ale trzeba jeszcze wiedzieć w jakie rynki celować oraz potrafić umiejętnie je zagospodarować. Jak myślicie, która firma jako pierwsza wprowadzi elastyczne ekrany w pełni do masowej produkcji?
Elastyczne ekrany to realna wizja przyszłości, czy utopijna idea?
Źródło: Nikkei Technology
Powiązane publikacje

ARM ma już 40 lat. Architektura, która zasila smartfony, serwery i roboty, trafiła do ponad 250 miliardów urządzeń
27
Anthropic chce zajrzeć do wnętrza AI. Czy do 2027 roku odkryjemy, jak naprawdę myślą modele językowe?
22
Firma Elona Muska xAI chce pozyskać 25 miliardów dolarów na budowę superkomputera Colossus 2 z milionem GPU NVIDIA
60
Nowatorski interfejs mózg-komputer od Georgia Tech może zmienić sposób, w jaki ludzie komunikują się z technologią i otoczeniem
4