Nadchodzi ostateczne pożegnanie komunikatora MSN Messenger
W jaki sposób komunikujecie się z Waszym znajomymi lub współpracownikami? Na polskim rynku dominuje oczywiście protokół GG wykorzystywany przez różne aplikacje zwane powszechnie komunikatorami, ale coraz większy udział ma także Messenger od Facebooka. Nie wolno również zapominać o jakże popularnym Skype przejętym przez Microsoft i dzisiaj skupimy się właśnie na tym ostatnim produkcie. Dlaczego? Zapewne kojarzycie oprogramowanie o nazwie MSN Messenger lub Windows Live Messenger dokładane do każdego Windowsa - jest to nic innego jak ciekawy komunikator posiadający także funkcje społecznościowe znany przede wszystkim zagranicą. Co innego, że również w Polsce popularność takiej formy komunikacji nie była mizerna i można było porozumieć się z częścią znajomych także przez MSN.
Microsoft całkowicie żegna się ze swoim komunikatorem.
Komunikator od Microsoftu zadebiutował w 1999 roku jako główny konkurent produktu AOL AIM - firma z Redmond umożliwiła obsługę wspomnianego protokołu i Messenger z miesiąca na miesiąc rósł w siłę. Przez wiele lat Microsoft dokładał co chwilę nowe możliwości, takie jak na przykład wielkie animowane emotikony lub funkcję "zaczepki" znajomego, co objawiało się sygnałem dźwiękowym i trzęsącym oknem. Teraz po 15 latach utrzymywania usługi twórca postanawia pożegnać się ze swoim produktem, a stanie się to odkładnie 31 października 2014 roku.
Tak naprawdę wspomniany termin dotyczy wyłącznie rynku chińskiego, bowiem to właśnie tam oprogramowanie jest dalej utrzymywane i po prostu funkcjonuje. Obywatele Państwa Środka tak jak pozostali użytkownicy zostaną zachęceni do przesiadki na Skype... i na tym skończy się kilkunastoletnia historia MSN Messengera.
Źródło: The Verge
Powiązane publikacje

Google Labs wprowadza eksperymentalne narzędzia AI do nauki języków obcych z wykorzystaniem modelu Gemini
4
Meta AI rzuca wyzwanie ChatGPT. Nowa aplikacja z funkcją Discover Feed jest już dostępna na Androida i iOS
13
Grok 3.5 odpowie na pytania bez przeszukiwania Internetu. Gwarantuje to sam Elon Musk
29
Duolingo stawia na AI. Chodzi o automatyzację procesów, a także redukcję kontraktorów w edukacyjnej rewolucji
24