LG prezentuje 5-calowy ekran o rozdzielczości Full HD
Obecnie chyba żaden segment rynku elektroniki użytkowej nie rozwija się szybciej niż smartfony. Mamy już 4-rdzeniowe procesory, 1 GB lub więcej pamięci RAM oraz wydajne układy graficzne dorównujące starszym pecetom lub konsolom. Krótko mówiąc, obecnie zmieścimy komputer w kieszeni, więc czego chcieć więcej? Firma LG zaprezentowała światu swój najnowszy multidotykowy wyświetlacz, który z pewnością zobaczymy w przyszłych smartfonach firmy i nie tylko. To czym wspomniany wyświetlacz może się pochwalić, to zawrotna rozdzielczość wynosząca 1920 x 1080 pikseli przy przekątnej 5 cali. Ekran został wyprodukowany w technologii AH-IPS (Advanced High Performance In-Plane Switching), a jego gęstość upakowania pikseli wynosi 440 PPI (punktów na cal). Jest to prawie o 50% większa wartość niż w przypadku ekranu iPhone 4S oraz kilkukrotnie więcej niż w przeciętnym monitorze komputerowym.
Nie jest to wprawdzie rekord świata w gęstości upakowania pikseli, który obecnie należy do Toshiby i jej ekranu o przekątnej 6.1 cala, rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli oraz 498 PPI, ale wynik robi wrażenie. LG zapowiedziało, że ekrany trafią do sprzedaży jeszcze w tym roku, zaś dokładniej w jego drugiej połowie.
Źródło: VR-Zone
Powiązane publikacje

ARM ma już 40 lat. Architektura, która zasila smartfony, serwery i roboty, trafiła do ponad 250 miliardów urządzeń
25
Anthropic chce zajrzeć do wnętrza AI. Czy do 2027 roku odkryjemy, jak naprawdę myślą modele językowe?
22
Firma Elona Muska xAI chce pozyskać 25 miliardów dolarów na budowę superkomputera Colossus 2 z milionem GPU NVIDIA
60
Nowatorski interfejs mózg-komputer od Georgia Tech może zmienić sposób, w jaki ludzie komunikują się z technologią i otoczeniem
4