Cryorig Origami pozwala łatwo sprawdzić kompatybilność coolera
Pogoda za oknem nie nastraja nas do poszukiwania nowego systemu chłodzenia dla procesora znajdującego się w naszym komputerze, jednak rzeczywistość widziana za szklaną szybą ma się nijak do temperatury panującej we wnętrzu każdego peceta. Coolery nadal muszą radzić sobie z odprowadzaniem ciepła generowanego przez procesory oraz karty graficzne - wybór odpowiedniego modelu gwarantuje zachowanie względnej ciszy bez obawy o wydajność podzespołów. W jaki sposób przygotowujemy się do zakupu systemu chłodzenia? Zazwyczaj zerkamy na testy mówiące nam coś więcej na temat możliwości produktu, przy czym bardzo ważna jest także cena. Czasami okazuje się jednak, że wysokie moduły pamięci operacyjnej lub inne elementy uniemożliwiają poprawne zamontowanie coolera w naszym komputerze. Co wtedy?
Niby jest to banalnie proste, ale nikt do tej pory na to nie wpadł.
Jesteśmy zmuszeni zwrócić produkt, a przy okazji tracimy trochę nerwów i pieniędzy. Firma Cryorig wyróżniająca się swoim oryginalnym podejściem do tematu chłodzenia postanowiła pomóc swoim klientom, którzy nie są pewni kompatybilności komputera z danym modelem od wspomnianego producenta - pomysł o nazwie Cryorig Origami w pierwszym momencie wydaje prosty oraz skuteczny... i taki rzeczywiście jest. Rozwiązanie od firmy Cryorig to prawdopodobnie pierwszy tego typu projekt na rynku systemów chłodzenia dla pecetów.
Całość opiera się na prostym wzorze do wydrukowania i złożenia (stąd nazwa Origami) - użytkownik wybiera swój wymarzony model, otrzymuje gotowy plik mogący trafić do drukarki, wkłada twardszy papier do podajnika i czeka na dalszy rozwój wypadków. Potem wystarczy wyciąć odpowiednie kształty, ponacinać je w oznaczonych miejscach i voilà... otrzymujemy gotowy zestaw do złożenia. Odpowiednio złożone origami pozwala na symulację coolera w warunkach domowych bez potrzeby mierzenia wszystkich odległości przy pomocy linijki - użytkownik może więc ocenić czy odległość pierwszego fina od modułów pamięci RAM jest odpowiednia, lub też może sprawdzić ewentualnie kolidowanie rurek cieplnych z innymi elementami.
Cryorig Origami nie pozwala nam co prawda na sprawdzenie wysokości wybranego produktu, ale akurat zmierzenie odległości od procesora do boku obudowy nie powinno być większym problemem. Odpowiednie wzory można pobrać pod poniższym odnośnikiem (na samym dole):
Cryorig Origami dla modeli R1 Universal, R1 Ultimate, H5 Universal i C1
Źródło: Cryorig
Powiązane publikacje

Znana marka chłodzeń do PC wycofuje się z Europy. Scythe zamyka swój oddział, a sytuacja firmy jest niepokojąca
62
Phanteks Glacier One D30 X2 - premiera dużych i wydajnych chłodzeń cieczą typu AiO z wentylatorem dla sekcji VRM
12
NVIDIA Blackwell i chłodzenie direct-to-chip to 300x większa efektywność wodna i 25x energooszczędniejsze centra danych
55
Thermaltake UX400 - debiut tanich chłodzeń powietrznych dla procesorów AMD Ryzen i Intel Core Ultra
10