GALAX GTX 1080 Ti HOF - karta z trzema złączami zasilania 8-pin
Żyjemy w czasach, w których wszystko staje się mniejsze i coraz bardziej energooszczędne. Szczególnie widać to w świecie nowych technologii, w tym kart graficznych. Nietrudno dziś znaleźć energooszczędne układy zdolne do grana w wysokich ustawieniach graficznych, które mieszczą się w zestawach w formacie mini-ITX. Nie brakuje jednak na rynku zaawansowanych konstrukcji, które zdają się całkowicie przeczyć powyższym cechom - zajmują sporo miejsca, pobierają sporo energii, lecz w zamian oferują bezkompromisową wydajność, wysoką kulturę pracy, oryginalny wygląd oraz ogromny potencjał OC. Do takich kart z pewnością zaliczymy układ GALAX GeForce GTX 1080 Ti Hall of Fame.
Producent w tym przypadku zdecydował się na trzy złącza zasilające 8-pin oraz fazę zasilania w systemie 16+3. GALAX GTX 1080 Ti Hall of Fame powinien być zatem nie lada gratką dla fanów OC.
Wystarczy rzut oka by wiedzieć, że mamy do czynienia z niebagatelną konstrukcją. Wrażenie robi tutaj w zasadzie wszystko: trzy duże wentylatory, kształt obudowy, srebrna płytka usztywniająca, podświetlana korona (logo Hall of Fame) za pomocą LED czy białe PCB. Całość jest dwuipółslotowa, dlatego przyjmujemy, że zajmie praktycznie trzy sloty w obudowie. Jeśli chodzi o wygląd, jest to zdecydowanie jedna z najciekawszych kart, jakie ostatnio opisywaliśmy na naszych łamach. Oparta jest ona na rdzeniu GP102 i posiada 11 GB pamięci VRAM GDDR5X. Niestety, nie znamy taktowań układu, jednak z pewnością firmowo podniesiono zegary.
Test NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti - Tańsza wersja Titan X Pascal
Wygląd i wydajność karty to jednak nie wszystko. O ile większość kart GeForce GTX 1080 Ti wyposażona jest w dwa porty do zasilania 8-pin, tak producent w tym przypadku zdecydował się aż na trzy takie złącza. To bardzo rzadko spotykane rozwiązanie, które sugeruje, że układ może pobierać naprawdę sporo energii. Warto wspomnieć jeszcze o fazie zasilania w systemie 16+3. GALAX GTX 1080 Ti Hall of Fame powinien być zatem nie lada gratką dla fanów OC. Na śledziu karty znajduje się standardowy zestaw portów wideo, czyli 3x DisplayPort, 1x HDMI i 1x DVI-D. Ponadto konstrukcja wyposażona jest również w specjalny przycisk, który prawdopodobnie służy do przełączania BIOS-u. Niestety, oprócz taktowań nie jesteśmy w stanie podać również daty pojawienia się GeForce'a na rynku ani jego ceny sugerowanej. Niemniej z niecierpliwością czekamy na więcej informacji na temat tego potwora.
Powiązane publikacje

Ceny autorskich kart AMD Radeon RX 9070 XT oraz Radeon RX 9070 są coraz wyższe. Stabilizacja może zająć jeszcze kilka miesięcy
177
MSI nie wyda żadnej karty graficznej AMD Radeon RX 9000. Tajwański gigant może pójść w ślady firmy EVGA
86
NVIDIA GeForce RTX 5060 - Karta graficzna Blackwell może otrzymać więcej pamięci GDDR7 niż dotychczas sądzono
64
NVIDIA DLSS 4 dostępna już w ponad 100 grach, a kolejne w drodze. RTX Remix wychodzi z bety, a Half-Life 2 RTX otrzyma wersję demo
80