Deepcool Macube 110 - Mała, biała i pojemna obudowa
Sporo naszych czytelników z pewnością posiada zestawy komputerowe oparte na płytach w standardzie ATX. Nic w tym dziwnego, gdy jest ich najwięcej na rynku, a tym samym są one najtańsze. Coraz więcej konsumentów zdaje sobie jednak sprawę, że wcale nie potrzebuje tylu złącz na karty rozszerzeń, gdy większość osób wykorzystuje co najwyżej jedno gniazdo PCIe na kartę graficzną. Na popularności zyskują więc platformy Micro ATX, jako że Mini ITX nadal są drogie, a wybór jest niewielki. Komputer z płytą główną mATX może być zdecydowanie mniejszy od pełnowymiarowego ATX, a przy tym zachować pełną funkcjonalność. Deepcool postanowił przygotować obudowę dla fanów mniejszych komputerów, a mowa o białym, dwukomorowym modelu Macube 110 z panelem bocznym w formie okna.
Mimo niewielkich wymiarów obudowa Deepcool Macube 110 pomieści nawet najwydajniejsze chłodzenia procesor oraz długie karty graficzne.
Test chłodzenia Deepcool Assassin III - Nowy król wydajności?
Deepcool Macube 110 to niewielka, dwuwymiarowa obudowa o wymiarach 431 x 225 x 400 (wysokość x szerokość x głębokość) milimetrów, która wyposażona została w okno z hartowanego szkła. W środku zamontujemy płyty główne w standardzie Micro ATX oraz Mini ITX; wieżowe chłodzenia procesora o wysokości do 165 milimetrów oraz karty graficzne nie dłuższe niż 330 milimetrów. Dla nośników danych przewidziano dwa miejsca 3,5 cala oraz dwa miejsca 2,5 cala. Panel I/O znajduje się na górze obudowy i gości przycisk Power i Reset, diodę sygnalizującą, dwa USB 3.2 Gen 1 typu A oraz port audio typu combo.
Test Deepcool Castle 240EX - Metalowo-kolorowy przepis na sukces?
Jeśli chodzi o wentylacje to Deepcool Macube 110 pomieści do sześciu wentylatorów - dwa 140- lub trzy 120-milimetrowe na froncie, dwa 140- lub 120-milimetrowe na topie oraz jeden mniejszy z tyłu. Fabrycznie dostajemy tylko jedno 120-milimetrowe "śmigło" w zestawie. To, w połączeniu z jednolitym frontem, niewielkimi otworami wentylacyjnymi oraz małą ilością miejsca w środku może rzutować negatywnie na temperatury podzespołów. A jeśli o minusach mowa, to nie sposób nie zauważyć braku gumowych przelotek w otworach na okablowanie. Co więcej Deepcool Macube 110 wygląda dziwnie podobnie do połączenia obudowy NZXT H510 z NZXT H210. [Aktualizacja 21.10.2020] Producent podzielił się z nami nowymi informacjami dotyczącymi Deepcool Macube 110. Obudowa wyceniona została w Polsce na około 225 złotych i pojawi się w pierwszych polskich sklepach jeszcze w tym miesiącu.
Powiązane publikacje

DeepCool CH260 i DeepCool CH270 DIGITAL - kompaktowe obudowy komputerowe, które wspierają płyty z odwróconymi złączami
12
Obudowa komputerowa Endorfy Arx 500 Core trafiła do sprzedaży. Fabryczne wentylatory, szklany panel i miejsce na AiO
27
ASUS prezentuje obudowę ATX A31 dla płyt głównych BTF. Klasyczna wielkość i kilka ciekawych rozwiązań montażowych
16
Obudowa Montech XR Wood oferuje fabryczne wentylatory ARGB, filtry przeciwpyłowe i drewniane elementy. Nowość debiutuje
9