Nexus Sailfish na pierwszych fotografiach
Jeszcze do niedawna czas pozostały do premiery nowych Nexusów odliczaliśmy w miesiącach lub tygodniach, jednak nowe smartfony od HTC powinny zadebiutować dosłownie lada chwila. Świadczy o tym fakt, że dopiero co poznaliśmy niemal pewną specyfikację mniejszego modelu Sailfish z 5-calowym ekranem. Dodatkowo w sieci właśnie pojawiły się zdjęcia przedstawiające nowe urządzenie. Niestety nie są one w najlepszej jakości, jednak na ich podstawie można wyobrazić sobie ostateczny wygląd nowego telefonu. Jest to zadanie tym bardziej ułatwione, to mamy do czynienia niemal z tym samym modelem, który przewijał się w niedawnych przeciekach - oznaczony był wtedy jako Nexus 5P i wiele wskazuje na to, że tak też ostatecznie będzie nazywał ten smartfon.
Zdjęcia nie są w najlepszej jakości, jednak na ich podstawie można wyobrazić sobie ostateczny wygląd nowego telefonu. Mamy do czynienia niemal z tym samym modelem, który przewijał się w niedawnych przeciekach.
Pierwsze, co rzuca się w oczy, to szklany element znajdujący się na pleckach telefonu. Zajmuje on dość dużą powierzchnię, obejmuje bowiem nie tylko aparat fotograficzny z diodą LED, lecz także wyraźnie widoczny czytnik linii papilarnych. Przód Nexusa nie prezentuje się nadzwyczaj pięknie - nieco razi nie najlepsze zagospodarowanie miejsca pod oraz nad ekranem, jednak z drugiej strony na przypadłość tą cierpi chyba większość nowych smartfonów. Model wykonany jest w większości z tworzywa sztucznego, aczkolwiek - jak lepiej widać poniżej - nie powinniśmy narzekać na jego jakość. Dzięki temu rozwiązaniu Sailfish powinien być stosunkowo tanim urządzeniem.
Nexus Sailfish w bazie AnTuTu, znamy specyfikację smartfona
Co ciekawe, według ostatnich informacji Merlin, a więc większy brat opisywanego tutaj smartfona, pod względem specyfikacji i wyglądu miałby prezentować się identycznie. Różniłby się tylko większym ekranem (5,5 cala) oraz pojemniejszą baterią. W środku obu telefonów ma znajdować się wydajny układ Snapdragon 820 (chociaż ostatnie plotki wskazują na model 821), 4 GB RAM oraz grafika Adreno 530. Jak będzie jednak w rzeczywistości, przekonamy się już niebawem - prezentacja nowych Nexusów powinna odbyć się już na początku września, za pewne na nadchodzących targach IFA w Berlinie. Czekamy z niecierpliwością!
Powiązane publikacje

Smartfony iPhone 17 Pro i Pro Max jednak bez antyrefleksyjnej powłoki ekranu. Flagowce Samsunga nadal pozostaną wyjątkowe
31
Premiera smartfona CMF Phone 2 Pro oraz słuchawek CMF Buds 2, Buds 2 Plus i Buds 2a. Opłacalność przede wszystkim
3
OnePlus 13T - premiera wyczekiwanego flagowca. Na pokładzie Snapdragon 8 Elite, 6,3-calowy ekran i bateria 6260 mAh
20
Premiera smartfonów Motorola razr 60 ultra, razr 60, edge 60 pro i edge 60. Ciekawe wykończenie, Android 15 i moto ai na pokładzie
10