Niewielki ASUS Rampage IV Gene dla LGA 2011
Asus kontynuuje tradycję i prezentuje kolejną odsłonę płyty głównej z wyższej półki nie w standardzie ATX, ale micro-ATX, czyli Rampage IV Gene. Propozycja jest dedykowana osobom, które cenią sobie nieprzeciętne możliwości „mobasów” sygnowanych logo ROG, a jednocześnie nie potrzebują kilku zbędnych slotów wymuszających posiadanie chociażby większej obudowy. Trudno jednak stwierdzić czy bywalcy LAN party potrzebują LGA 2011, ale konstrukcja mimo wszystko jest bardzo ciekawa i poza obsługą najnowszych procesorów o kodowej nazwie Sandy Bridge-E, oferuje także możliwość konfiguracji nawet trzech kart graficznych dzięki trzem slotom PCI-Express 3.0 x16. Oczywiście obywatelom Republiki Graczy jedno GPU często nie wystarczy, ale i standardowo taktowany procesor nie umknie ich uwadze i stosunkowo łatwo mogli będą podnieść jego taktowanie za sprawą między innymi 8-fazowej cyfrowej sekcji zasilania Digi+ II.
W Asus Rampage IV Gene zastosowano także wysokiej jakości kondensatory NexFET o podwyższonej trwałości i cewki zdolne do pracy z 50A. Na najgorętszych elementach znalazł się rozbudowany i co ważne oraz wcale nieoczywiste na tej platformie - pasywny system chłodzenia składający się z czterech radiatorów i dwóch rurek cieplnych. Z dwóch stron 2011-pinowy socket otaczają cztery banki pamięci DDR3, a standardowo na lewej krawędzi umieszczono także cztery porty SATA 6 Gb/s. Na tylnym panelu znajdują się porty USB 2.0 i 3.0, na który producent uzyskał certyfikat, port eSATA oraz wyjścia 7.1-kanałowego audio dla zintegrowanego układu dźwiękowego Supreme FX III X-Fi. Asus Rampage IV Gene objęta zostanie 3-letnią gwarancją, a jej cena wynosić ma ~1200 zł.
Źródło: TechPowerUP
Powiązane publikacje

ASUS TUF GAMING B850-BTF WiFi - premiera płyty głównej z odwróconymi złączami i gniazdem GC-HPWR
26
ASUS Q-Release Slim – zmodyfikowano system szybkiego zwalniania kart graficznych. Od teraz bez uszczerbków złącza PCIe?
22
Gigabyte X870E AORUS XTREME AI TOP - użytkownicy zgłaszają bardzo wysoką temperaturę chipsetu. Palący problem producenta
46
ASRock B650M Pro X3D - nowa płyta główna z nie najnowszym chipsetem. Tania opcja dla chipów Ryzen z pamięcią 3D V-Cache
37