Nowe obudowy Corsair Obsidian 550D i Carbide 300R
Corsair znany jest z produkcji wysokiej jakości obudów komputerowych, które podbiły serca entuzjastów na całym świecie. Odświeżanie oferty jest bardzo ważne dla zachowania atrakcyjności, dlatego producent zaprezentował właśnie dwie nowe konstrukcje - Obsidian 550D oraz Carbide 300R. "Skrzynki" przeznaczone są oczywiście dla zagorzałych graczy, którzy w środku będą mogli zamontować płyty główne w standardach micro ATX oraz ATX. Model Obsidian 550D oferuje dziesięć miejsc montażowych dla wentylatorów, więc pozwoli utrzymać w dobrej kondycji nawet najbardziej rozgrzane komponenty. O wysokiej jakości świadczy wykonanie z chropowatej stali, która pięknie współgra ze szczotkowanym aluminium. W standardzie otrzymujemy dwa wentylatory 120 mm z przodu oraz jeden 120 mm z tyłu, natomiast nieużywane zatoki 3.5 cala można z łatwością wyjąć dzięki czemu otrzymamy lepszy przepływ powietrza. Wszystkie panele zostały pokryte materiałem redukującym hałas, zaś nieużywane wloty powietrza możemy zakryć.
Model 300R jest nieco mniej "cichy" niż poprzednik, lecz odpowiednie standardy zostały na pewno zachowane - obudowę wyposażono w dwa wentylatory 120 mm z przodu oraz jeden 120 mm z tyłu. W 300R mamy także mniejsze pole do popisu, gdyż zamontujemy maksymalnie pięć dodatkowych "śmigieł". Obsidian 550D oraz Carbide 300R posiadają dwuletnią gwarancję, zaś ich obecność na półkach sklepowych zauważymy już w lutym. Sugerowane ceny to 159 dolarów za Obsidian 550D i 89 dolarów za Carbide 300R.
Corsair Obsidian 550D
Corsair Carbide 300R
Źródło: TechPowerUP
Powiązane publikacje

Lian Li O11D MINI V2 to kompaktowa, ale przemyślana obudowa, która oferuje naprawdę wiele. Ciekawy wybór w 2025 roku
23
Sharkoon VK4 ARGB i VK4 Rainbow - obudowy, które oferują kilka wentylatorów. Pomieszczą płyty ATX i chłodzenie AiO 360 mm
10
Phanteks Eclipse G370A to budżetowa obudowa, która oferuje filtry przeciwkurzowe i fabryczne wentylatory oraz wspiera AiO 360 mm
13
Chieftec Vista - obudowa, która fabrycznie oferuje trzy wentylatory ARGB, szklane panele, a także miejsce na AiO 360 mm
13