Zbuduj stanowisko dla gracza lub streamera z Hard-PC. Gamingowe peryferia na każdą kieszeń
- SPIS TREŚCI -
Aby zbudować dziś stanowisko dla streamera, czy nawet tylko dla gracza, nie wystarczy, że kupimy pierwszy lepszy sprzęt, który nam się spodoba wizualnie. Na rynku nie brakuje bowiem sprzętów przyjemnych dla oka i równie przyjemnych w obyciu przy pierwszym kontakcie, ale ostatecznie często okazują się one słabe jakościowo, zbyt wysoko wycenione czy mało wydajne. I tak kupimy np. mysz o piętnastu przyciskach, ale zbyt ciężką, by móc wydajnie grać w szybkie tytuły sieciowe. Albo też trafimy na klawiaturę mechaniczną, która co prawda ma gamingowe niebieskie przełączniki, ale nie nadaje się dla streamera, bo jest po prostu za głośna. Nie mówiąc już o tym, że bardzo często rozczarowuje nas lokalizowanie dźwięków w gamingowych słuchawkach, czy jakość naszego głosu nagrywana mikrofonem - w tym ostatnim przypadku to już w ogóle loteria...
Autor: Ewelina Stój
Problemy z doborem peryferiów gamingowych miał chyba każdy z nas. Często jednak nie tylko dlatego, że sprzęt okazywał się gorszy niż sugerował producent czy recenzje w sieci, ale także dlatego, że do końca nie mamy pojęcia, czego od takiego sprzętu powinniśmy oczekiwać. Można przecież stworzyć drogie i odpicowane pod każdym niemal względem, ale zupełnie niefunkcjonalne stanowisko. Z drugiej zaś strony mając świadomość jakie modele peryferiów mają wydajne podzespoły (czujniki, przełączniki) i są przy tym rozsądnie wycenione, można przygotować stanowisko, które z zasadnością posłuży nam na kilka najbliższych lat. W takim też celu powstał niniejszy materiał - ma on za zadanie zasugerować sprzęty możliwie funkcjonalne i dobrze wycenione czy to dla gracza, czy początkującego streamera.
Przedstawiamy ciekawe i wydajne modele peryferiów, które pozwolą zbudować wymarzone stanowisko gracza, czy nawet streamera za niewielkie pieniądze. Materiał powstał przy współpracy ze sklepem Hard-PC.
Test soundbaru Creative Stage 2.1. Tani, z dobrym dźwiekiem
W niniejszym materiale zebraliśmy najważniejsze peryferia, które muszą znaleźć się na biurku gracza, czy też streamera. I tak, w cenie nieco ponad 1000 złotych, jesteśmy w stanie zaopatrzyć się w słuszną mysz, podkładkę, klawiaturę, słuchawki, mikrofon oraz kamerę. Wszystkie te urządzenia prezentujemy i omawiamy na kolejnych stronach. Na końcu każdej ze stron znajdziecie ponadto nieco tańsze i droższe alternatywy, które często niewiele się różnią od produktu bazowego, jednak wprowadzają większą różnorodność i swobodę przy komponowaniu stanowiska. Dołożyliśmy przy tym wszelkich starań, aby wyselekcjonować te urządzenia, które proponują jak najlepszy stosunek jakości i wydajności do ceny.
Naturalnie to, jak będzie wyglądać nasz gamingowy setup nie zamyka się na wymienionych wyżej peryferiach. Wraz z finansowymi możliwościami, możemy go wzbogacać o gadżety takie jak mouse bungee (chociażby model Endgame Gear MB1 czy Zowie Camade II), a więc urządzenie, które zwiększy swobodę korzystania z myszki, zapobiegając niesfornym ruchom przewodu, np. jego ewentualnym zahaczaniem się o krawędź biurka. Przy okazji streamingu, jeśli tylko naturalne warunki oświetleniowe nie są wystarczające, warto też pomyśleć o odpowiednim doświetleniu naszej osoby, używając do tego różnych rodzajów lamp pierścieniowych, które (jak w przypadku lampy Mozos LED Ring), zaczynają się od całkiem przyzwoitych kwot, a oferują przy tym trzy barwy świecenia (biel zimna, naturalna i ciepła).
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- następna ›
- ostatnia »