Cooler Master MasterWatt Maker 1500 - zasilacz za 2000 zł
Wiele osób kupując nowy zestaw komputerowy oszczędza przeważnie na trzech podzespołach - płycie głównej, obudowie oraz zasilaczu. Argumentują to prostym zdaniem, że "od tego nie przybędzie nam przecież FPSów w grach". Chociaż jest w tym trochę racji, to często wychodzi po czasie, że obudowa rezonuje, płyta główna ma tragiczne układy zintegrowane, a zasilacz dawno utracił pierwotną wydajność. Jednak nic straconego - na rynku znajduje się sporo firm, które oferują produkty premium. Za przykład można podać Seasonic, Super Flower czy EVGA. Cooler Master postanowił dołączyć właśnie do tego grona z modelem Cooler Master MasterWatt Maker 1500, którym sterować można za pomocą smartfona.
Spora moc wynosząca 1500 W, certyfikat 80 Plus Titanium, komunikacja Bluetooth oraz 7 lat gwarancji swoje kosztują. Zasilacz Cooler Master MasterWatt Maker 1500 wyceniono na około 2044 złotych.
Tajwański producent rozszerzył właśnie swoją ofertę o nowy zasilacz w postaci modelu Cooler Master MasterWatt Maker 1500. Jest to jednostka o mocy 1500 W wyposażona w dwie linie +12V i oparta na konstrukcji Enhance Electronics, która poszczycić się może najwyższym dostępnym obecnie na rynku certyfikatem w postaci 80 Plus Titanium. Oznacza on sprawność na poziomie 90-94% zależnie od obciążenia. Nie zabrakło tutaj oczywiście aktywnej poprawy współczynnika mocy (PFC) oraz szeregu zabezpieczeń przed zwarciami, zbyt wysokim napięciem, przegrzaniem czy przeciążeniem takich jak OCP, OVP, OPP, OTP, SCP i BOP. Całość chłodzona jest przez 135-milimetrowy wentylator Cooler Master Silencio FP, jednak pracować może w trybie półpasywnym. Progi startu "śmigieł" zależne są od wybranego trybu pracy - standardowy, cichy, gaming, OC lub autorski, ustanowiony przez użytkownika.
Test futurystycznej obudowy Cooler Master MasterCase Maker 5t
Cooler Master MasterBox 5 - modularna obudowa komputerowa
W skład w pełni modularnego okablowania Cooler Master MasterWatt Maker 1500 wchodzi jedna wiązka ATX 24-pinowa, dwie EPS 4+4 pin, osiem PCI-e 6+2 pin, pięć SATA, dwie typu Molex oraz jedna Molex+FDD. Dużo ciekawszym atrybutem tajwańskiego PSU jest jednak komunikacja bezprzewodowa, w postaci modułu Bluetooth. Dzięki niemu i dedykowanej aplikacji zainstalowanej na telefonie możemy sterować samym zasilaczem poprzez wybór wspominanych wcześniej trybów pracy wentylatora oraz nadzorować pracę samej jednostki. W przypadku problemów lub awarii zasilacza, ten wyśle dokładne powiadomienie na sparowane urządzenie. Niestety, wszystko to w połączeniu z 7-letnią gwarancją ma swoją niemałą cenę, która będzie barierą nie do pokonania dla przeciętnego użytkownika. Cooler Master wycenił swój najnowszy produkt na około 2044 złotych i powinien on trafić niedługo na sklepowe półki.
Powiązane publikacje

SilverStone HELA 2500Rz to zasilacz, który udźwignie nawet trzy karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 5090
12
Rodzina zasilaczy Thermaltake Toughpower GT ATX 3.1 będzie poszerzona o jednostki o większej mocy
6
Premiera be quiet! System Power 11 - ciche zasilacze ze średniej półki w standardzie PCIe 5.1 i certyfikatem 80 Plus Bronze
13
Endorfy po raz pierwszy gości na targach CES. Polska firma wchodzi na rynek amerykański i prezentuje m.in. zasilacz Supremo FM6
112