Dlaczego coraz więcej producentów zasilaczy rezygnuje z certyfikacji 80 PLUS na rzecz Cybenetics? Wyjaśniamy, co stoi za standardami
Certyfikacja 80 PLUS wystartowała w 2004 roku jako dobrowolny system oceny efektywności energetycznej zasilaczy komputerowych, jednak dopiero w latach 2006-2007 zyskała szeroką akceptację wśród producentów. Przez blisko dwie dekady certyfikat 80 PLUS pozostawał dla użytkowników i całej branży podstawowym wyznacznikiem sprawności energetycznej PSU. W 2017 roku pojawił się konkurencyjny system Cybenetics, którego celem było dostarczenie bardziej szczegółowej metodologii testowej i wyeliminowanie wad modelu 80 PLUS. Od 2020 roku na rynku zaczęły pojawiać się pierwsze zasilacze z certyfikatami Cybenetics, a od 2024 roku w stronę tego systemu zwrócili się najwięksi producenci zasilaczy ATX. Sprawdźmy zatem, skąd wynika ten dynamiczny zwrot w kierunku alternatywy dla 80 PLUS i czym w praktyce różnią się oba systemy certyfikacji.
Autor: Mateusz Szlęzak
Różnice między certyfikatami 80 PLUS a Cybenetics są znaczące. Wynikają one nie tylko z zakresu informacji udostępnianych w raportach Cybenetics, lecz także z fundamentalnych różnic w metodologii testowej i jej powtarzalności. W pierwszej kolejności omówimy aspekty metodologiczne, a następnie przejdziemy do porównania samych raportów certyfikacyjnych. Już po otwarciu dokumentów opisujących procedury testowe CLEAResult (80 PLUS) można zauważyć, że nie podają oni jednoznacznie, na jakim sprzęcie wykonywane są pomiary. Znajdziemy tam jedynie zestaw normatywnych wymogów dotyczących parametrów wyposażenia pomiarowego oraz odniesienia do standardów IEEE i IEC definiujących sposób prowadzenia pomiarów oraz interpretacji wyników. W przypadku Cybenetics sytuacja wygląda zupełnie inaczej, laboratorium jawnie przedstawia pełną listę wykorzystywanego wyposażenia. Obejmuje ona m.in. generatory źródła zasilania AC Chroma 6530 (do 3 kW) oraz Keysight AC6804B (do 4 kW), multimetry, analizatory mocy, a także elektroniczne obciążenia z rodziny Chroma 63600 wraz z modułami 63640-80-80 (do 400 W) i 63610-80-20 (do 100 W). Kompletny zestaw Chroma 63600 pozwala na obciążanie testowanych jednostek nawet do 4 kW. Cybenetics precyzuje również stosowane rejestratory temperatur oraz wyposażenie do pomiarów EMC i EMI, w tym analizator widma Rigol RSA3015E-TG i Signal Hound BB60C. A jest to jedynie fragment całego sprzętu, który obrazuje skalę różnic między tymi dwoma metodologiami.
W 2026 roku wielu producentów zasilaczy stosuje podwójną certyfikację, zarówno 80 PLUS, jak i Cybenetics, a niektórzy całkowicie porzucili starszy system oceny efektywności energetycznej. Jakie są tego przyczyny?
Test zasilacza be quiet! Pure Power 13M 1200 W - Najmocniejszy model w rodzinie, jednak czy zarazem najlepszy?
Dodatkowym elementem metodyki pomiarowej Cybenetics jest ocena poziomu emitowanego dźwięku przez zasilacz. Pomiary wykonywane są z wykorzystaniem analizatorów akustycznych Brüel & Kjær 2270 G4 oraz 2250-L G, pracujących z mikrofonami typu 4955-A o niskim poziomie szumów własnych i charakterystyce pola swobodnego, umożliwiającymi pomiary już od 5 dB(A). Wykorzystywane są również mikrofony typu 4189, oferujące szeroki zakres dynamiki 16,6 - 140 dB(A). Cały zestaw pomiarowy pracuje w komorze półbezechowej (hemi‑anechoic) o poziomie tła akustycznego około 6 dB(A). Przed każdym pomiarem analizatory są kalibrowane za pomocą kalibratora Brüel & Kjær Type 4231. Wyniki pomiarów na opisanym wyżej sprzęcie są podstawą dla certyfikatów Cybenetics Lambda. Dla porównania CLEAResult (80 PLUS) w ogóle nie wykonuje takiej certyfikacji.
Test zasilacza be quiet! Power Zone 2 1200 W - Mocna platforma, certyfikat Platinum, 10 lat gwarancji i podwójne złącze PCIe 5.1
Znaczące różnice występują również w parametrach pomiarowych. Metodologia CLEAResult (80 PLUS) wymaga jedynie, aby obciążenia elektroniczne lub pasywne pracowały w trybie stałoprądowym (CC) z utrzymaniem prądu w granicach ±0,5%. Stosowane przez Cybenetics obciążenia elektroniczne Chroma serii 63600 oferują dokładność rzędu ±0,1% oraz pozwalają ustawiać prąd z bardzo wysoką rozdzielczością. Dzięki temu punkt pracy testowanej jednostki PSU jest stabilniejszy, co przekłada się na bardziej wiarygodne i powtarzalne pomiary parametrów elektrycznych, w tym tętnień i wahań napięć na poszczególnych liniach zasilacza. Równie istotne są różnice w podejściu do pomiaru współczynnika mocy (PF) i całkowitych zniekształceń harmonicznych prądu wejściowego (THD). Metodologia 80 PLUS, ze względu na możliwe błędy w PF sięgające nawet 30% przy lekkim obciążeniu, wymaga stosowania stabilizatora warunków pomiarowych LISN 50 µH i kondensatora 1 µF tuż przy wejściu analizatora oraz przewodów o maksymalnej długości 1 m, by wyeliminować zakłócenia między PFC a źródłem AC. Cybenetics natomiast, dzięki wysokiej precyzji sprzętu i stabilności punktu pracy obciążenia, nie potrzebuje stabilizatorów LISN ani dodatkowych kondensatorów, co pozwala na bardziej powtarzalne i dokładne pomiary bez fizycznych ograniczeń sprzętowych.
Recenzja zasilacza Modecom Volcano HEX 850 W Platinum - Dobra jakość, 10 lat gwarancji i wysoka sprawność w niskiej cenie
Różnice na korzyść Cybenetics widoczne są również w kwestii samego pomiaru punktów pracy zasilacza. Cybenetics wykonuje w pełni zautomatyzowane pomiary na ponad 1450 różnych kombinacjach obciążenia na liniach zasilania +12 V, +5 V i +3,3 V, obejmujących szeroki zakres pracy zasilacza i na podstawie tych danych oblicza się średnią efektywność oraz inne parametry w czasie całego testu trwającego około 2,5 godziny. Z czego dla typowych punktów obciążenia, takich jak 50%, pomiar i uśrednianie danych odbywa się przez okres 4 - 10 minut. Certyfikacja 80 PLUS stosuje natomiast podejście zgodne z normą IEC 62301, wymagając osiągnięcia stanu ustalonego przed dokonaniem pomiaru. W praktyce oznacza to zwykle około 15 minut pracy zasilacza na ustabilizowanie się napięć wyjściowych, po czym przechodzą testy wartości mocy wejściowej i wyjściowej, a także współczynnika mocy PF, które są rejestrowane w interwałach co 200 ms. Następnie spośród 1000 próbek w danym punkcie obciążenia (np. 50%) wyliczana jest wartość średnia. Warto również wspomnieć, że punkty obciążenia w metodologii 80 PLUS są definiowane inaczej niż w Cybenetics, ponieważ stosowana jest tu metoda proporcjonalnej alokacji obciążenia. Oznacza to, że przy 50% mocy znamionowej zasilacza każda z linii +12 V, +5 V i +3,3 V jest obciążona proporcjonalnie do swojej mocy maksymalnej.
Recenzja zasilacza be quiet! Dark Power 14 1200 W - Poprawiono chyba wszystko, co dało się jeszcze poprawić
Nadto różnice są widoczne również w warunkach testowych. Certyfikacja 80 PLUS zakłada temperaturę otoczenia 23°C ±5°C, prędkość powietrza nieprzekraczającą 0,5 m/s oraz brak dodatkowego chłodzenia zasilacza, a testy nie obejmują pracy w podwyższonej temperaturze, co ogranicza odwzorowanie rzeczywistych warunków pracy zasilacza w obudowie komputerowej. Cybenetics przeprowadza wszystkie testy przy temperaturze otoczenia 30°C ±2°C, a także testy obciążeniowe w hotboxie z temperaturą do 45°C, przy czym podniesienie temperatury jest integralną częścią całej procedury testowej. Ponadto Cybenetics mierzy tętnienia napięć na liniach +12 V, +5 V i +3,3 V w trakcie sesji obejmujących ponad 1450 kombinacji obciążenia, podczas gdy 80 PLUS weryfikuje tętnienia w formie dodatkowego, osobnego testu zgodności ze specyfikacją ATX. W tym miejscu warto podsumować, że Cybenetics bada pracę testowanych zasilaczy nie tylko w znacznie szerszym zakresie i z większą precyzją, ale również rejestruje znacznie większą liczbę próbek, monitorując zachowanie jednostek PSU w czasie rzeczywistym przez około 2,5 godziny testów. Dodatkowo zasilacze są poddawane warunkom znacznie bardziej wymagającym niż w przypadku 80 PLUS, co pozwala uzyskać dokładniejsze i pełniejsze dane o ich działaniu. Jeśli chcielibyście zgłębić szczegóły metodologii obu firm, dokumenty dostępne są tutaj: Cybenetics oraz 80 PLUS.
| 80 PLUS Standard |
80 PLUS Bronze |
80 PLUS Silver |
80 PLUS Gold |
80 PLUS Platinum |
80 PLUS Titanium |
|
| Obciążenie PSU = 10% |
Brak wymagań |
Brak wymagań |
Brak wymagań |
Brak wymagań |
Brak wymagań |
Sprawność > 90% |
| Obciążenie PSU = 20% |
Sprawność > 82% |
Sprawność > 85% |
Sprawność > 87% |
Sprawność > 90% |
Sprawność > 92% |
Sprawność > 94% |
| Obciążenie PSU = 50% |
Sprawność > 85% |
Sprawność > 88% |
Sprawność > 90% |
Sprawność > 92% |
Sprawność > 94% |
Sprawność > 96% |
| Obciążenie PSU = 100% |
Sprawność > 82% |
Sprawność > 85% |
Sprawność > 87% |
Sprawność > 89% |
Sprawność > 90% |
Sprawność > 94% |
Zasilacze serwerowe od Delta Electronics jako pierwsze na świecie otrzymały nowy certyfikat 80 PLUS Ruby
Zanim przejdziemy do analizy samych raportów certyfikacyjnych, warto przyjrzeć się różnicom w oznaczeniach certyfikatów efektywności energetycznej, ponieważ oba systemy różnią się pod tym względem. Aby zdobyć certyfikat 80 PLUS, zasilacz musi spełnić wszystkie kryteria w każdym z punktów testowych. Przykładowo, aby uzyskać certyfikat 80 PLUS Gold, zasilacz musi wykazać sprawność powyżej 92% przy 50% obciążenia oraz co najmniej 89% przy 100% obciążenia. W przypadku Cybenetics certyfikat przyznawany jest na podstawie średniej ze wszystkich wyników w 1450 punktach pomiarowych, a także dodatkowych parametrów. Aby uzyskać certyfikat Cybenetics Silver, średnia efektywność zasilacza musi wynosić co najmniej 87%, a jednocześnie współczynnik mocy PF powinien być równy lub większy niż 0,920, sprawność linii 5VSB ≥ 72%, a pobór mocy w trybie standby mniejszy niż 0,23 W. Oznacza to, że Cybenetics uwzględnia znacznie więcej parametrów przy przyznawaniu certyfikatu niż CLEAResult (80 PLUS).
| Cybenetics Bronze |
Cybenetics Silver |
Cybenetics Gold |
Cybenetics Platinum |
Cybenetics Titanium |
Cybenetics Diamond |
|
| Średnia efektywność energetyczna | ≥ 84% | ≥ 87% | ≥ 89% | ≥ 91% | ≥ 93% | ≥ 95% |
| Współczynnik mocy PF | ≥ 0,91 | ≥ 0,92 | ≥ 0,93 | ≥ 0,935 | ≥ 0,94 | ≥ 0,95 |
| Sprawność linii 5VSB |
> 70% | > 72% | > 74% | > 75% | > 76% | > 78% |
| Pobór mocy w trybie standby | < 0,25 W | < 0,23 W | < 0,20 W | < 0,18 W | < 0,15 W | < 0,12 W |
| Poziom emitowanego dźwięku | |
| Cybenetics Lambda A++ | < 15 dB(A) |
| Cybenetics Lambda A+ | < 20 dB(A) |
| Cybenetics Lambda A | < 25 dB(A) |
| Cybenetics Lambda A- | < 30 dB(A) |
| Cybenetics Standard++ | < 35 dB(A) |
| Cybenetics Standard+ | < 40 dB(A) |
| Cybenetics Standard | < 45 dB(A) |
Endorfy Vero L6 - premiera budżetowych zasilaczy ATX 3.1 o mocy do 750 W z certyfikatami Cybenetics Silver i 80 PLUS Bronze
Analizę raportów przeprowadzimy na przykładzie zasilacza Endorfy Vero L6 750 W, który prezentuje ciekawą sytuację: jednostka ta otrzymała certyfikat 80 PLUS Bronze, a jednocześnie Cybenetics Silver oraz Cybenetics Lambda Standard++. Raport Cybenetics jest zdecydowanie obszerniejszy niż raport 80 PLUS, dlatego w analizie najpierw przedstawiam fragmenty krótszego raportu 80 PLUS, a następnie fragmenty raportu Cybenetics. Oba raporty można znaleźć tutaj: Cybenetics i 80 PLUS dla zasilacza Endorfy Vero L6 750 W. Już na pierwszej stronie raportu Cybenetics widać wyraźnie wyższy poziom szczegółowości: laboratorium podaje dokładnego dostawcę OEM / ODM, pełną nomenklaturę modelu, numer seryjny testowanej jednostki, odwzorowanie tabliczki znamionowej oraz kompletną listę zastosowanych komponentów elektronicznych. Wymienione są nawet wszystkie przewody wraz z ich liczbą, typem, długościami, przekrojami i materiałem. Raport Cybenetics precyzuje również pełny zestaw użytego wyposażenia pomiarowego. W raportach 80 PLUS większość tych informacji nie występuje, zwykle ograniczając się jedynie do numeru seryjnego testowanej jednostki.
Pełny raport CLEAResult - 80 PLUS dla zasilacza Endorfy Vero L6 750 W
Fragment raportu Cybenetics dla zasilacza Endorfy Vero L6 750 W
Kolejną rzeczą na którą warto zwrócić uwagę w raporcie 80 PLUS jest wykres parametru ITHD czyli zniekształceń harmonicznych prądu wejściowego pobieranego przez układ APFC w zasilaczu. Natomiast w raporcie Cybenectis znajdziemy za to parametr THD, który odnosi się do zniekształceń harmonicznych napięcia z sieci AC 230 V. Oba parametry służą do wykazania jakości działania układu APFC w zasilaczach, natomiast nie można ich bezpośrednio porównywać, ponieważ podlegają innej skali. Działanie układu APFC jest bardzo istotny dla zachowania dobrego współczynnika mocy zasilacza. Na razie opuścimy główne tabele i przyjrzymy się wykresowi poboru mocy w trybie standby, a konkretnie efektywności linii 5VSB. Jak możemy zauważyć Cybenetics i 80 PLUS wykorzystują te same wartości prądowe na wykresie. Jak zauważymy, Cybenetics raportuje dla prądu 1 A wartość 77,69%, a 80 PLUS jedynie 76,72%. Zatem różnica to około 1 p.p. Odwrotna sytuacja ma miejsce, gdy porównamy wartości dla prądu 45 mA, gdzie Cybenetics podaje wartość 48,741%, a 80 PLUS 50,52%. A więc różnica wynosi około 2 p.p. Różnice te oczywiście mogą wynikać zarówno z metodologii, dokładniejszego sprzętu po stronie Cybenetics, jak i konkretnej sztuki zasilacza.
Raport 80 PLUS po lewej / Raport Cybenetics po prawej
Raport 80 PLUS na górze / Raport Cybenetics na dole
Najwięcej różnic między raportami widać w głównych tabelach, gdzie raport 80 PLUS podaje zdecydowanie mniej informacji niż raport Cybenetics. Chociaż średnia, na której opiera się certyfikacja zasilacza, liczona jest z wyników 1450 punktów pomiarowych, Cybenetics prezentuje typowe poziomy obciążenia, obejmujące także wartości powyżej nominalnych (110%) oraz specjalne punkty pomiarowe CL1 - CL4, które odwzorowują sytuację, w której część linii zasilających jest obciążona, a inne nie. Z praktycznego punktu widzenia najciekawszy jest CL4, ilustrujący scenariusz, gdy obciążona jest tylko linia +12 V, co odpowiada mniej więcej rzeczywistemu wykorzystaniu zasilacza w dzisiejszych komputerach PC, a więc mocno obciążonej karty graficznej i procesora. Warto zauważyć, że zakres wyników reprezentowany przez Cybenetics jest znacznie szerszy niż w 80 PLUS. Jeśli chodzi o wskazania, wartości Cybenetics są nieco wyższe od 80 PLUS o 0,5 - 1%, natomiast przy niskim obciążeniu na poziomie 10% wskazania Cybenetics są o około 1% niższe niż 80 PLUS dla Endorfy Vero L6.
Raport 80 PLUS na górze / Raport Cybenetics na dole
Warto również przyjrzeć się pozostałym parametrom przedstawionym w raporcie Cybenetics. Raport zawiera średnie tętnienia napięć na poszczególnych liniach zasilacza przy maksymalnym obciążeniu: dla linii +12 V wynosi ono 31,57 mV, dla +5 V = 19,12 mV, dla +3,3 V = 16,27 mV, a dla 5VSB = 17,15 mV. Mniejsze tętnienia oznaczają wyższą klasę zasilacza, co przekłada się m.in. na stabilniejszą pracę podzespołów PC oraz dłuższą żywotność sekcji zasilania GPU i CPU. Istotne są również parametry Transient Response, pokazujące spadki napięcia na liniach przy nagłych skokach obciążenia. Według standardu ATX 3.1 linie powinny wytrzymywać krótkotrwałe skoki do 200% maksymalnego obciążenia. W raporcie widać, że linia +12 V spada aż do 11,38 V - im bliżej wartości nominalnej +12 V, tym wyższa klasa zasilacza. Podobne dane dotyczą pozostałych linii PSU. Z tabeli można również odczytać, przy jakim obciążeniu aktywuje się zabezpieczenie przeciw przeciążeniu OPP w różnych temperaturach pracy. Dla Endorfy Vero L6 750 W przy temperaturze 30,34°C zabezpieczenie włącza się przy około 148,92% obciążenia (około 1117 W), natomiast przy 43,62°C już przy 126,61% (około 950 W). Warto podkreślić, że takich szczegółowych danych próżno szukać w raporcie CLEAResult (80 PLUS).
Wykres z raportu 80 PLUS na górze / Wykresy z raportu Cybenetics na dole
Oczywiście można by szukać jeszcze więcej różnic między metodologiami i zakresem udostępnianych informacji, jednak nie jest to materiał poświęcony szczegółowej analizie procedur testowych, które wymagałyby dodatkowo dogłębnej znajomości budowy zasilaczy ATX. Najważniejsze jest zrozumienie kluczowych różnic na realnych przykładach, pozwalających wyciągnąć konkretne wnioski odpowiadające na tytułowe pytanie. Dlaczego więc coraz więcej producentów rezygnuje z certyfikacji 80 PLUS na rzecz Cybenetics? Powodów jest kilka: metodologia Cybenetics jest bardziej przejrzysta, dokładniejsza i rygorystyczna, zawiera znacznie więcej informacji niż raporty 80 PLUS i przede wszystkim sprawdza zgodność zasilaczy ze standardem ATX 3.1. Dodatkowo procedura testowa Cybenetics jest w pełni możliwa do odtworzenia poza laboratorium firmy. Dla producenta, którego zasilacz spełnia te wymagania, stanowi to także istotny atut marketingowy.
Certyfikaty Cybenetics w porównaniu z 80 PLUS są dokładniejsze i bardziej rygorystyczne, a przy tym dostarczają znacznie szerszego zakresu informacji w niższej cenie dla producentów. To właśnie te czynniki sprawiają, że starszy system oceny efektywności energetycznej jest stopniowo wypierany.
Test zasilacza FSP VITA GM 1000 W - Bardzo dobrze wyceniona jednostka ATX 3.1 z odpinanym okablowaniem
Mimo że certyfikaty są dobrowolne, stały się de facto standardem w świecie PC - nikt nie poleci zasilacza bez certyfikatu. Ich koszt jest jednak znaczny, a tutaj pojawia się istotna różnica. Cybenetics, mimo dokładniejszej metodologii i dodatkowego testu emitowanego dźwięku, jest zwykle tańszy, kosztując 1 900 - 3 850 euro (około 8 000 - 17 900 zł), podczas gdy certyfikacja 80 PLUS wynosi od 3 500 do 8 000 dolarów (około 12 460 - 28 500 zł). Choć 80 PLUS wciąż pozostaje de facto standardem, jego certyfikacja jest kosztowna i w dużym stopniu jedynie orientacyjna. Nic dziwnego, że wielu producentów stosuje oba rozwiązania równolegle, a w przyszłości zapewne więcej firm pójdzie śladem Corsaira, który od sierpnia 2024 roku całkowicie zrezygnował z certyfikatów 80 PLUS. Z perspektywy użytkownika baza Cybenetics umożliwia odnalezienie szczegółowych parametrów zasilacza oraz użytych komponentów. Choć polecam do tego skorzystać z narzędzi AI, gdyż ręczne przeszukiwanie bazy jest mało przejrzyste.
Powiązane publikacje

Czy nanometry mają jeszcze znaczenie w obecnych czasach? Niestety, 3 nm to tylko marketing. Jak mierzyć postęp w chipach?
106
Pure Retro #24 - Duke Nukem 3D. Książę strzelanek i ołowiana korona, która nigdy nie została po nim podniesiona
36
Nowe oznaczenia, stare technologie. Jak producenci sprzedają te same SoC w kolejnych smartfonach
39
Wojna o sztuczną inteligencję, czyli otwarte modele kontra korporacyjni giganci i ich zamknięte algorytmy
54







![Dlaczego coraz więcej producentów zasilaczy rezygnuje z certyfikacji 80 PLUS na rzecz Cybenetics? Wyjaśniamy, co stoi za standardami [1]](/image/felieton/2026/03/06_dlaczego_coraz_wiecej_producentow_zasilaczy_rezygnuje_z_certyfikacji_80_plus_na_rzecz_cybenetics_wyjasniamy_co_stoi_za_standardami_0.jpg)
![Dlaczego coraz więcej producentów zasilaczy rezygnuje z certyfikacji 80 PLUS na rzecz Cybenetics? Wyjaśniamy, co stoi za standardami [2]](/image/felieton/2026/03/06_dlaczego_coraz_wiecej_producentow_zasilaczy_rezygnuje_z_certyfikacji_80_plus_na_rzecz_cybenetics_wyjasniamy_co_stoi_za_standardami_2.jpg)
![Dlaczego coraz więcej producentów zasilaczy rezygnuje z certyfikacji 80 PLUS na rzecz Cybenetics? Wyjaśniamy, co stoi za standardami [3]](/image/felieton/2026/03/06_dlaczego_coraz_wiecej_producentow_zasilaczy_rezygnuje_z_certyfikacji_80_plus_na_rzecz_cybenetics_wyjasniamy_co_stoi_za_standardami_3.jpg)
![Dlaczego coraz więcej producentów zasilaczy rezygnuje z certyfikacji 80 PLUS na rzecz Cybenetics? Wyjaśniamy, co stoi za standardami [4]](/image/felieton/2026/03/06_dlaczego_coraz_wiecej_producentow_zasilaczy_rezygnuje_z_certyfikacji_80_plus_na_rzecz_cybenetics_wyjasniamy_co_stoi_za_standardami_1.jpg)
![Dlaczego coraz więcej producentów zasilaczy rezygnuje z certyfikacji 80 PLUS na rzecz Cybenetics? Wyjaśniamy, co stoi za standardami [5]](/image/felieton/2026/03/06_dlaczego_coraz_wiecej_producentow_zasilaczy_rezygnuje_z_certyfikacji_80_plus_na_rzecz_cybenetics_wyjasniamy_co_stoi_za_standardami_4.jpg)
![Dlaczego coraz więcej producentów zasilaczy rezygnuje z certyfikacji 80 PLUS na rzecz Cybenetics? Wyjaśniamy, co stoi za standardami [6]](/image/felieton/2026/03/06_dlaczego_coraz_wiecej_producentow_zasilaczy_rezygnuje_z_certyfikacji_80_plus_na_rzecz_cybenetics_wyjasniamy_co_stoi_za_standardami_8.jpg)
![Dlaczego coraz więcej producentów zasilaczy rezygnuje z certyfikacji 80 PLUS na rzecz Cybenetics? Wyjaśniamy, co stoi za standardami [7]](/image/felieton/2026/03/06_dlaczego_coraz_wiecej_producentow_zasilaczy_rezygnuje_z_certyfikacji_80_plus_na_rzecz_cybenetics_wyjasniamy_co_stoi_za_standardami_5.jpg)
![Dlaczego coraz więcej producentów zasilaczy rezygnuje z certyfikacji 80 PLUS na rzecz Cybenetics? Wyjaśniamy, co stoi za standardami [8]](/image/felieton/2026/03/06_dlaczego_coraz_wiecej_producentow_zasilaczy_rezygnuje_z_certyfikacji_80_plus_na_rzecz_cybenetics_wyjasniamy_co_stoi_za_standardami_7.jpg)
![Dlaczego coraz więcej producentów zasilaczy rezygnuje z certyfikacji 80 PLUS na rzecz Cybenetics? Wyjaśniamy, co stoi za standardami [9]](/image/felieton/2026/03/06_dlaczego_coraz_wiecej_producentow_zasilaczy_rezygnuje_z_certyfikacji_80_plus_na_rzecz_cybenetics_wyjasniamy_co_stoi_za_standardami_6.jpg)
![Dlaczego coraz więcej producentów zasilaczy rezygnuje z certyfikacji 80 PLUS na rzecz Cybenetics? Wyjaśniamy, co stoi za standardami [10]](/image/felieton/2026/03/06_dlaczego_coraz_wiecej_producentow_zasilaczy_rezygnuje_z_certyfikacji_80_plus_na_rzecz_cybenetics_wyjasniamy_co_stoi_za_standardami_13.jpg)
![Dlaczego coraz więcej producentów zasilaczy rezygnuje z certyfikacji 80 PLUS na rzecz Cybenetics? Wyjaśniamy, co stoi za standardami [11]](/image/felieton/2026/03/06_dlaczego_coraz_wiecej_producentow_zasilaczy_rezygnuje_z_certyfikacji_80_plus_na_rzecz_cybenetics_wyjasniamy_co_stoi_za_standardami_14.jpg)
![Dlaczego coraz więcej producentów zasilaczy rezygnuje z certyfikacji 80 PLUS na rzecz Cybenetics? Wyjaśniamy, co stoi za standardami [12]](/image/felieton/2026/03/06_dlaczego_coraz_wiecej_producentow_zasilaczy_rezygnuje_z_certyfikacji_80_plus_na_rzecz_cybenetics_wyjasniamy_co_stoi_za_standardami_15.jpg)
![Dlaczego coraz więcej producentów zasilaczy rezygnuje z certyfikacji 80 PLUS na rzecz Cybenetics? Wyjaśniamy, co stoi za standardami [13]](/image/felieton/2026/03/06_dlaczego_coraz_wiecej_producentow_zasilaczy_rezygnuje_z_certyfikacji_80_plus_na_rzecz_cybenetics_wyjasniamy_co_stoi_za_standardami_9.jpg)
![Dlaczego coraz więcej producentów zasilaczy rezygnuje z certyfikacji 80 PLUS na rzecz Cybenetics? Wyjaśniamy, co stoi za standardami [14]](/image/felieton/2026/03/06_dlaczego_coraz_wiecej_producentow_zasilaczy_rezygnuje_z_certyfikacji_80_plus_na_rzecz_cybenetics_wyjasniamy_co_stoi_za_standardami_10.jpg)
![Dlaczego coraz więcej producentów zasilaczy rezygnuje z certyfikacji 80 PLUS na rzecz Cybenetics? Wyjaśniamy, co stoi za standardami [15]](/image/felieton/2026/03/06_dlaczego_coraz_wiecej_producentow_zasilaczy_rezygnuje_z_certyfikacji_80_plus_na_rzecz_cybenetics_wyjasniamy_co_stoi_za_standardami_16.jpg)
![Dlaczego coraz więcej producentów zasilaczy rezygnuje z certyfikacji 80 PLUS na rzecz Cybenetics? Wyjaśniamy, co stoi za standardami [16]](/image/felieton/2026/03/06_dlaczego_coraz_wiecej_producentow_zasilaczy_rezygnuje_z_certyfikacji_80_plus_na_rzecz_cybenetics_wyjasniamy_co_stoi_za_standardami_12.jpg)
![Dlaczego coraz więcej producentów zasilaczy rezygnuje z certyfikacji 80 PLUS na rzecz Cybenetics? Wyjaśniamy, co stoi za standardami [17]](/image/felieton/2026/03/06_dlaczego_coraz_wiecej_producentow_zasilaczy_rezygnuje_z_certyfikacji_80_plus_na_rzecz_cybenetics_wyjasniamy_co_stoi_za_standardami_11.jpg)





