Zalman Z8 - Nowa seria obudów skierowanych zarówno do fanów przewiewności, jak i hartowanego szkła oraz RGB LED
Zalman to koreański producent sprzętu komputerowego, który obecny na rynku jest od 1999 roku. Ich oferta świetnie trafiła w potrzeby polskich konsumentów, oferując dobry stosunek jakości i możliwości do ceny. To właśnie obudowy i chłodzenia Zalmana były chętnie wybierane do budżetowych zestawów na długo przed pojawieniem się rodzimej marki SilentiumPC. W porównaniu do innych firm obecnych na rynku od ponad 20 lat Zalman nie zostaje w tyle i cały czas próbuje rozszerzać i odświeżać swoje portfolio. Tym razem Koreańczycy zaprezentowali nową serię obudów Z8, która ma zadowolić zarówno fanów przewiewności, jak i hartowanego szkła oraz podświetlenia RGB LED. Znalazło się tutaj wiele sprawdzonych rozwiązań.
W skład serii Zalman Z8 wchodzą trzy modele. Zwykły Z8 z przewiewnym frontem i bez RGB LED, Z8 TG ze szklanym frontem i z fabrycznymi wentylatorami RGB LED oraz Z8 MS z meshowym frontem i RGB LED.
Jaka obudowa do komputera? Co wybrać? Poradnik zakupowy i polecane obudowy komputerowe na luty 2021
Wszystkie obudowy z serii Zalman Z8 dzielą taką samą, dwukomorową konstrukcję o wymiarach 493 x 212 x 460 (wysokość x szerokość x głębokość) i wadze około 6,3 (Z8 i Z8 MS) lub 6,8 (Z8 TG) kilograma. Wykonane one zostały ze stali SECC, tworzyw sztucznych oraz tafli hartowanego szkła o grubości 3 milimetrów. Dla wygody użytkownika panel boczny w formie okna osadzono na specjalnych zawiasach. W środku obudowy zamontować możemy płyty główne w formacie E-ATX (do 280 milimetrów), ATX, Micro ATX lub Mini ITX; karty graficzne o długości do 350 milimetrów, chłodzenia procesora o wysokości do 160 milimetrów i zasilacze nie dłuższe niż 180 milimetrów. Dla nośników danych przewidziano dwie zatoki 3,5 cala oraz cztery miejsca 2,5 cala.
Test Zalman X7 - Obudowa klasy premium made in China?
Pod względem wentylacji zamontować tutaj można do sześciu wentylatorów - trzy 140- lub 120-milimetrowe na froncie, dwa 140- lub 120-milimetrowe na topie oraz jeden mniejszy z tyłu. Fabrycznie dostajemy cztery jednostki 120-milimetrowe - Zalman Z8 zwykłe, zaś modele Z8 TG oraz Z8 MS z podświetleniem RGB LED. Całość dopełnia pełen zestaw filtrów przeciwkurzowych (magnetyczny na topie, wciskany w zaczepy na spodzie). Panel I/O we wszystkich obudowach umieszczono na górze i gości on dwa USB 3.1. Gen 1, jedno USB 2.0, dwa złącza audio oraz przyciski Power, Reset i od kontroli podświetlenia. Koreańczycy nie zdradzili sugerowanych cen za nowe obudowy, ale patrząc na ich specyfikację nie powinny być to drogie konstrukcje.
Powiązane publikacje

Obudowa komputerowa Endorfy Arx 500 Core trafiła do sprzedaży. Fabryczne wentylatory, szklany panel i miejsce na AiO
27
ASUS prezentuje obudowę ATX A31 dla płyt głównych BTF. Klasyczna wielkość i kilka ciekawych rozwiązań montażowych
16
Obudowa Montech XR Wood oferuje fabryczne wentylatory ARGB, filtry przeciwpyłowe i drewniane elementy. Nowość debiutuje
9
Antec FLUX SE - obudowa Mid Tower z drewnianym akcentem, która oferuje 5 wentylatorów i wygłuszające panele boczne
20