Zalman M2 mini - Obudowa typu SFF z wentylowanymi oknami
Na rynku przybywa podzespołów dedykowanych niewielkim komputerom. Widać to zwłaszcza w przypadku obudów komputerowych, które wypuszczane są już nie tylko przez niszowe marki stworzone przez entuzjastów, a znane firmy. Po NZXT oraz Cooler Masterze w tym roku swoje nowe dziecko typu Small Form Factor zapowiedział Zalman. Nowa konstrukcja to Zalman M2 mini korzystający ze stalowego szkieletu, aluminiowych pokryw zewnętrznych oraz dwóch okiem. Co ciekawe zastosowano tutaj pleksi, a nie hartowane szkło, dzięki czemu producent mógł wyciąć z boczkach oryginalne otwory wentylacyjne. Całość dopełnia skromny, acz nowoczesny panel I/O oraz riser PCI Express.
Zalman M2 mini zadebiutuje na rynku w dwóch kolorach - czarnym i srebrnym. Sugerowana cena obudowy ma wynosić około 600 złotych.
Test obudowy NZXT H1 - Lepsza wersja konsoli Xbox Series X?
Zalman M2 mini to nowa, kompaktowa obudowa o wymiarach 235 x 150 x 328 (wysokość x szerokość x głębokość) milimetrów i wadze około 3,1 kilograma. Wykonana została ze stali SECC, anodowanego aluminium oraz dwóch tafli szkła akrylowego (tzw. pleksi). W jej środku zamontować możemy płyty główne w formacie Mini ITX; chłodzenia procesora o wysokości do 60 milimetrów, dwuslotowe karty graficzne o długości do 295 milimetrów oraz zasilacze w standardzie SFX lub SFX-L. Dla nośników danych przewidziano dwie zatoki 2,5 cala.
Test Zalman X7 - Obudowa klasy premium made in China?
Jeśli chodzi o wentylacje to fabrycznie dostajemy tutaj pojedynczy wentylator 80-milimetrowy. Otwory wentylacyjne umieszczone zostały na górze, dole oraz po bokach obudowy. Panel I/O znalazł się na froncie i prócz przycisku Power znajdziemy tutaj po jednym USB 3.2 Gen 2 typu A i C. Zalman M2 mini zadebiutuje na rynku w dwóch kolorach - czarnym i srebrnym. Sugerowana cena obudowy ma wynosić około 600 złotych. Dokładna data premiery w Polsce nie jest znana, ale japoński oddział Zalmana reklamuje ten model jako propozycję na pierwszy kwartał 2021. Chociaż mnie osobiście taka cena przy panelach z pleksi i miejscu na jeden wentylator 80-milimetrowy wydaje się dość absurdalna. Nawet mimo dołączonego risera PCIe.
Powiązane publikacje

DeepCool CH260 i DeepCool CH270 DIGITAL - kompaktowe obudowy komputerowe, które wspierają płyty z odwróconymi złączami
12
Obudowa komputerowa Endorfy Arx 500 Core trafiła do sprzedaży. Fabryczne wentylatory, szklany panel i miejsce na AiO
27
ASUS prezentuje obudowę ATX A31 dla płyt głównych BTF. Klasyczna wielkość i kilka ciekawych rozwiązań montażowych
16
Obudowa Montech XR Wood oferuje fabryczne wentylatory ARGB, filtry przeciwpyłowe i drewniane elementy. Nowość debiutuje
9