Z promocji można zrezygnować
Teraz posiadacze telefonów komórkowych mogą bez żadnych dodatkowych opłat zrezygnować z promocyjnej umowy zawartej na kilka lat, jeśli nasza sieć zmienia regulamin świadczenia usług - podaje "Rzeczpospolita". Również usunięcie blokady karty SIM (popularny SIMLOCK) bez zgody operatora nie będzie oznaczać utraty uprawnień do reklamowania innych wad wykrytych przez abonenta w telefonie komórkowym.
Możliwość taka wynika z ostatnich orzeczeń Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Oznacza to, że sieci komórkowe mają coraz mniej możliwości prawnych, aby skutecznie zatrzymywać przy sobie dotychczasowych klientów.Prawo do rezygnacji z umowy bez potrzeby płacenia wysokich kar nie zależy od tego, czy nowy regulamin operator wprowadził dobrowolnie, czy został do tego zmuszony przez zmiany w prawie. To okazja dla klienta, aby wybrał innego operatora i nie płacił za przenosiny albo korzystał z kart w kilku sieciach.
Zdjęcie blokady karty SIM ułatwia klientom używanie aparatu do rozmów u innych operatorów. Od kilku miesięcy można też przenosić się do innej sieci z zachowaniem swojego dotychczasowego numeru.
Bądź na bieżąco - obserwuj PurePC.pl na Google News
Zgłoś błąd
Powiązane publikacje

Wielkie wygrane na Polymarket? Śledztwo pokazuje, że internet mógł oglądać zwykłą ustawkę
9
Komisja Europejska wybrała konsorcjum EUROPA. Unia chce modelu AI 400B+ dla 24 języków i własnej infrastruktury
15
Claude Guillemot nie żyje. Współzałożyciel Ubisoftu zginął w katastrofie Cessny 421 we Francji
18
EuroCommerce chce zmian w AI Act i chce wyłączenia reklam generowanych przez AI spod części obowiązków przejrzystości
26
Były prezes SK hynix wraca do Intela. Firma wydziela pakowanie układów jako osobny filar Intel Foundry
12Liczba komentarzy: 0
Ten wpis nie ma jeszcze komentarzy. Zaloguj się i napisz pierwszy komentarz.












