Windows 10 może nie obsługiwać starych gier z DRM
Każdy nowy system operacyjny nie tylko wnosi nowe funkcje oraz poprawę optymalizacji, ale przynosi pewne zmiany w kwestii wstecznej kompatybilności. Wsteczna kompatybilność to nic innego jak możliwość uruchamiania oprogramowania, które zostało stworzone na wcześniejszą wersję systemu operacyjnego. Windows z racji swojej popularności i ogromu oprogramowania pisanego specjalnie pod niego musi bardzo dobrze wspierać wsteczną kompatybilność, gdyż użytkownicy nie mogliby uruchomić swoich starszych ulubionych programów na nowej wersji, zaś firmy co każde wydanie musiałyby dostosowywać swoje oprogramowanie do wymogów nowej wersji okienek. Niestety, w przypadku Windows 10 niektóre programy, jak antywirusy mogą nie działać wcale lub niepoprawnie i co najgorsze - ten problem dotyka również gier komputerowych.
Dawniej gry komputerowe były głównie zabezpieczanie mechanizmami DRM o nazwie Securom oraz SafeDisc, które w systemie Windows 10… mogą po prostu nie działać. Jeżeli ktoś będzie chciał zagrać w starszy tytuł zabezpieczony przy pomocy jednego z wyżej wymienionego mechanizmu DRM, to pod kontrolą systemu Windows 10 prawdopodobnie gry nie uruchomi.
Nowe oprogramowanie sprawia więcej problemów, niż mogło się wydawać.
Rozwiązania tego problemu są dwa - pierwsza to instalacja specjalnej łatki dla gry, jeżeli oczywiście została przygotowana przez producenta, drugie zaś wyjście do instalacja.. cracka do legalnie zakupionej produkcji, co oczywiście odradzamy. Warto zaznaczyć, że gry sprzedawane bez zabezpieczeń DRM powinny działać bez najmniejszych problemów pod systemem Windows 10