Windows 10 - Jak będzie przebiegała premiera systemu?
Po wielu miesiącach rozwoju systemu Windows 10 wielkimi krokami zbliża się termin ujawnienia finalnej wersji, która trafi do użytkowników z całego świata. Microsoft ma obecnie pełne ręce roboty, ale wbrew pozorom wzmożona praca deweloperów okienek nie zakończy się 29 lipca. Firma twierdzi, że w momencie premiery będzie jeszcze wiele do zrobienia, a biorąc pod uwagę nową strategię producenta można spodziewać się długotrwałego wspierania dziesiątki - Windows 10 ma być w pewnym sensie ostatnim systemem operacyjnym Microsoftu. Sporą nowością jest możliwość darmowej aktualizacji Windowsa 7 lub 8.1 do dziesiątki przez rok od jej premiery. No właśnie, jak będzie przebiegał debiut systemu?
Niektórzy mogą poczekać dłużej na aktualizację do Windowsa 10.
Windows 10 oficjalnie trafi do dystrybucji 29 lipca, ale nie oznacza to jednocześnie, że właśnie w tym dniu wszyscy chętni otrzymają możliwość aktualizacji systemu do najnowszej wersji. Microsoft ujawnił, że będzie udostępniał finalną edycję Windowsa 10 w falach, dzięki czemu będzie w stanie zapobiec ewentualnym problemom z działaniem oprogramowania. Miliony komputerów na całym świecie muszą być kompatybilne z najnowszym systemem, więc tutaj nie ma miejsca na błąd. Może się okazać, że Windows 10 będzie intensywnie poprawiany aż do dnia premiery (i kilka dni po debiucie). Pierwszą grupą uprawnioną do wczesnego uzyskania finalnej wersji będą uczestnicy programu Windows Insider. W tym przypadku wszyscy posiadacze testowej wersji powinni otrzymać aktualizację już 29 lipca.
W międzyczasie Microsoft będzie udostępniał system operacyjny osobom, które zarezerwowały aktualizację przy pomocy narzędzia w Windows 7 oraz 8.1. Warto jednak pamiętać, że komunikat o możliwości instalacji systemu nie musi wcale pojawić się chwilę po premierze - co więcej, nie musi to być 29 lipca 2015 roku. Firma będzie informowała klientów o posiadaniu niekompatybilnych aplikacji lub innych problemach, które mogą zakłócić proces aktualizacji systemu. Microsoft nie ujawnił jak długo będzie trwał proces udostępniania Windowsa 10 dla posiadaczy starszych systemów.
Powiązane publikacje

Google Labs wprowadza eksperymentalne narzędzia AI do nauki języków obcych z wykorzystaniem modelu Gemini
5
Meta AI rzuca wyzwanie ChatGPT. Nowa aplikacja z funkcją Discover Feed jest już dostępna na Androida i iOS
17
Grok 3.5 odpowie na pytania bez przeszukiwania Internetu. Gwarantuje to sam Elon Musk
30
Duolingo stawia na AI. Chodzi o automatyzację procesów, a także redukcję kontraktorów w edukacyjnej rewolucji
24