Western Digital z kolejną karą za naruszenie patentów. W grę wchodzi nawet kilkaset milionów dolarów
Branża nowych technologii od zawsze jest narażona na potencjalną kradzież własności intelektualnej. Choć zdarza się, że dane rozwiązanie niezależnie opracowuje kilka podmiotów, to zadaniem odpowiednich działów jest sprawdzenie, czy nie narusza ono odpowiednich patentów. W przypadku firmy Western Digital mamy najwyraźniej do czynienia z dużym zaniedbaniem lub celowym kopiowaniem, gdyż po raz kolejny spółka musi zapłacić odszkodowanie.
Na firmę Western Digital nałożona została kolejna kara za naruszenie patentów. Tym razem sprawa dotyczy technologii wykorzystywanych przy szyfrowaniu danych. Chodzi o blisko 316 mln dolarów.
Western Digital nie wyrabia z produkcją dysków SSD i HDD. Sztuczna inteligencja zaskoczyła rynek pamięci masowej
W sierpniu bieżącego roku informowaliśmy o tym, że sąd nakazał firmie Western Digital zapłacić 262 mln dolarów odszkodowania podmiotowi z Niemiec. Dopatrzono się bowiem naruszenia patentów, które pozwalają zwiększyć pojemność tradycyjnych dysków twardych. Jak donosi Reuters, teraz amerykańskie przedsiębiorstwo stanęło przed kolejnym problemem tego typu. Poszkodowana miała być firma SPEX Technologies. Według sądu w Kalifornii, Western Digital naruszyło patenty US6088802A oraz US6003135A, które dotyczą technologii wykorzystywanych przy szyfrowaniu danych. Pierwotnie były one wykorzystywane w przypadku urządzeń PCMCIA oraz Compact Flash.
Western Digital Ultrastar DC HC680 i Ultrastar DC HC580 - nowe dyski twarde o dużej pojemności trafiają do pierwszych klientów
Należy odnotować, że to nie SPEX Technologies jest twórcą tych rozwiązań. Patenty wywodzą się od firmy Spyrus (1997 rok) i zostały swojego czasu wykupione przez SPEX. Co ciekawe, w 2017 roku wygasły, ale z racji, że pozew został złożony w 2016 roku, sprawa była rozpatrywana przez sąd. Na mocy wydanego właśnie wyroku, Western Digital będzie musiało zapłacić 315,7 mln dolarów odszkodowania firmie SPEX. Mowa zatem o pokaźnej kwocie. Znane z produkcji tradycyjnych dysków twardych oraz nośników SSD przedsiębiorstwo nie przyznaje się do winy i zapowiada odwołanie od wyroku.
Powiązane publikacje

Tajwan ogranicza eksport technologii TSMC. Nowe regulacje mają chronić najważniejsze procesy przed zagraniczną konkurencją
28
Wielka Brytania planuje zakazać aplikacji AI tworzących deepfake dzieci. Ofcom i rząd UK podejmują stosowne działania
36
IBM zainwestuje 150 mld USD w USA, a konkretniej w rozwój AI, komputerów kwantowych, a także produkcji lokalnej
14
Prawnicy MyPillow użyli AI i wpadli w pułapkę fikcyjnych spraw. Grożą im naprawdę poważne konsekwencje
72