Valve kończy z urządzeniem Steam Link. Produkcja zatrzymana
W listopadzie 2015 roku firma Valve wprowadziła do sprzedaży niewielkie urządzenie o nazwie Steam Link. Było to nic innego, jak przekaźnik obrazu (i dźwięku naturalnie) pozwalający na strumieniowanie gry z dowolnego komputera na inny monitor/telewizor, tak długo, jak wszystkie urządzenia (to jest komputer i Steam Link) znajdowały się w tej samej sieci. Steam Link w dniu swego debiutu kosztował blisko 240 złotych co w pewnym sensie mogło stanowić cenę zaporową. Ostatecznie Valve stwierdza, że zaprzestało produkcji kolejnych modeli, jednak wydaje się, że brak zainteresowania graczy gadżetem nie wynikało bezpośrednio z wysokiej ceny, bo nawet promocje proponujące cenę jedynie 2,5$ nie zdołały przekonać użytkowników Steama do zakupu przekaźnika.
Steam Link w dniu swego debiutu kosztował blisko 240 złotych co w pewnym sensie mogło stanowić cenę zaporową. Ostatecznie Valve stwierdza, że zaprzestało produkcji kolejnych egzemplarzy.
Steam: z jakich podzespołów korzystali gracze w październiku 2018?
Urządzenie Steam Link było w zasadzie bardzo dobrym pomysłem, bo pozwalało na granie z dowolnego miejsca w domu tak długo, jak pozostawaliśmy połączeni siecią z urządzeniem głównym, na którym zainstalowany był klient Steam. To raczej nie pora na dywagowanie co stoi za klęską sprzedażową urządzenia, a co za tym idzie za decyzją Valve o anulowaniu produkcji kolejnych modeli. Jakby jednak nie było, takich właśnie wieści dostarczyło samo Valve na oficjalnym blogu Steama. Brak produkcji kolejnych modeli nie oznacza jednak, że marka zaprzestanie np. aktualizowania Steam Linka, więc jego właściciele nie powinni się martwić.
Steam: Tylko 6% graczy ma monitory o rozdzielczości ponad 1080p
Valve nie byłoby jednak sobą, gdyby nie miało już asa w rękawie. Fizyczne urządzenie jakim był Steam Link planuje w całości zastąpić aplikacją mobilną o tej samej nazwie, której funkcjonalność mieliśmy okazję Wam przedstawić kilka miesięcy temu (klik). Aplikacja Steam Link różni się nieco od urządzenia o tej samej nazwie. Wszystko dlatego, że apka potrzebuje urządzenia partnerskiego, bazującego na systemie Android. Są to więc smartfony, tablety oraz Smart TV z zainstalowanym tym właśnie systemem operacyjnym. Mieliście już okazję skorzystać ze wspomnianej aplikacji?
Powiązane publikacje

Anbernic RG 557 - handheld do gier, który oferuje chip Dimensity 8300, system Android oraz ekran AMOLED
7
Czytniki e-booków z serii BOOX Go 7 mogą stać się także osobistymi notatnikami. Nowości oferują Androida i wsparcie dla rysika
2
Okulary Ray-Ban Meta z funkcjami AI. Tłumaczenia na żywo i integracja z Instagramem dostępne w kolejnych krajach
54
Genesis Nitro 800, Nitro 660 oraz Trit 660 RGB - nowe fotele dla graczy. Regulowane podłokietniki i poduszki Memory Foam
22