Sony VAIO Fit 11A Multi-Flip - Smukły 11-calowy laptop
Laptopy, które można łatwo i szybko przekształcić w tablet są znane już od dłuższego czasu, jednak dopiero teraz Sony postanowiło wypuścić kompaktowe urządzenie z ekranem dotykowym i podpiąć je pod gałąź linii VAIO, którą charakteryzuje możliwość sprzętowej transformacji. Konstrukcja o nazwie multi-flip umożliwia błyskawiczne przełączanie się pomiędzy trzema trybami pracy: laptopa, tabletu i przeglądarki. Jak twierdzi Japoński producent modele VAIO Fit 11A mają w założeniu łączyć w sobie cechy smukłego, poręcznego laptopa oraz tabletu z dotykowym ekranem. Solidność wykonania urządzenia, wytrzymałość oraz elegancki design ma z kolei zapewnić aluminiowa obudowa, która jednocześnie nie będzie zbyt ciężka - 1.28 kg. Laptop został wyposażony w 11,6-calowy ekran o rozdzielczości Full HD, który dostarcza odpowiednią jasność i żywe kolory dzięki matrycy IPS oraz technologii TRILUMINOS® Display.
Jeżeli mowa o wydajności to swoje pazurki mają pokazywać 4-rdzeniowe procesory Intela z rodziny Haswell. Na początku urządzenia będą dostępne z procesorem Intel Pentium 4-tej generacji N3520 o taktowaniu 2.1GHz (Turbo 2.4GHz). Na pokładzie znajdziemy również 8GB pamięci RAM oraz dysk SSD o pojemności do 256GB. W trybie tabletu model VAIO Fit 11A umożliwia wygodną obsługę programów, ale również notowanie i rysowanie za pomocą cyfrowego rysika, który w wybranych modelach dołączony jest do zestawu. Modele z linii Sony VAIO Fit 11A multi-flip zadebiutują na Starym Kontynencie już wiosną bieżącego roku. Cena urządzenia nie została jeszcze ujawniona.
Źródło: Sony
Powiązane publikacje

Smartfony iPhone 17 Pro i Pro Max jednak bez antyrefleksyjnej powłoki ekranu. Flagowce Samsunga nadal pozostaną wyjątkowe
26
Premiera smartfona CMF Phone 2 Pro oraz słuchawek CMF Buds 2, Buds 2 Plus i Buds 2a. Opłacalność przede wszystkim
3
OnePlus 13T - premiera wyczekiwanego flagowca. Na pokładzie Snapdragon 8 Elite, 6,3-calowy ekran i bateria 6260 mAh
20
Premiera smartfonów Motorola razr 60 ultra, razr 60, edge 60 pro i edge 60. Ciekawe wykończenie, Android 15 i moto ai na pokładzie
10