Microsoft coraz mocniej odcina się od Windows 10 Mobile
Do tej pory raczej wszyscy bardzo dobrze powinni zdawać sobie sprawę, że Windows 10 Mobile umarł. Nic tego faktu już nie zmieni. Pomimo tego, że był to naprawdę wydajny mobilny system, którego chwalił nawet sam Steve Wozniak, to działania Microsoftu w tym segmencie skończyły się katastrofą. Fiasko Windows Mobile odbiło się także negatywnie na plany wobec aplikacji typu UWP. Po porzuceniu Microsoft Store przez deweloperów, to samo uczyniła teraz sama firma z Redmond. Nowe wersje sklepowej aplikacji nie będą obsługiwać smartfonów z Windows 10 Mobile, co też rysuje przyszłość platformy w UWP w dość niepewnym świetle. Przy okazji wsparcie dla mobilnego systemu Microsoftu kończy się w tym roku.
Microsoft Store w wersji dla Windows 10 Mobile przestanie niedługo otrzymywać aktualizacje. To preludium do śmierci mobilnego systemu.
Członkowie programu Windows Insider otrzymali niedawno aktualizację Microsoft Store 11904.1001.1.0, która wymaga Windows 10 w wersji 10.0.16299.0. Na komputerach PC to żaden problem – wystarczy aktualizować system operacyjny. Na smartfonach z Windows 10 Mobile natomiast ostatnia wersja systemu nosi oznaczenie 15254. Microsoft nie zaktualizuje już platformy mobilnej – ta będzie jeszcze wspierana do 11 czerwca (dla urządzeń z Creators Update) i 10 grudnia 2019 (Fall Creators Update).
Microsoft definitywnie kończy z Windows 10 Mobile
Nie oznacza to, że Microsoft Store dla urządzeń mobilnych przestanie działać i znikną stamtąd dla nich aplikacje. Sklep jednak nie będzie już w ogóle aktualizowany, co przy rychłym końcu wsparcia technicznego dla platformy w ogóle w zasadzie jest preludium do definitywnej śmierci Windows 10 Mobile. Strategia amerykańskiej korporacji wobec platform mobilnych jest w tym momencie niejasna. Temat Windows 10 on ARM przycichł. Surface Phone jest ciągle gloryfikowanym mitem. W międzyczasie Microsoft nadal dostarcza cenionych aplikacji mobilnych na iOS i Android oraz ma wprowadzić streaming gier z platformy Xbox na urządzenia mobilne poprzez usługę xCloud.
Powiązane publikacje

Wacom One 14 - nowy zestaw dla grafików. Duży ekran IPS, rysik, który nie wymaga ładowania i wsparcie dla ChromeOS oraz macOS
12
Kto był największym producentem smartfonów? Jaki model sprzedawał się najlepiej? Statystyki z 2. kw. 2025 roku
39
Premiera Sony Xperia 10 VII. To kompaktowy smartfon z ekranem 120 Hz, złączem mini-jack 3,5 mm i... bardzo długim wsparciem
56
Jaka bateria w iPhone 17, iPhone Air, iPhone 17 Pro i iPhone 17 Pro Max? Zobacz oficjalne dane i porównanie z poprzednikami
46