Ubisoft masowo usuwa gry z kont Uplay? Nie do końca...
Internet nie wybacza nigdy. Błąd popełniony w przeszłości będzie procentował przez kolejne miesiące, a nawet lata - wiedzą o tym dobrze przedsiębiorstwa opierające swój biznes na handlu w sieci. Użytkownicy pamiętają o każdym głośnym potknięciu i potem w gronie znajomych lub na forach internetowych przypominają innym o napotkanych problemach z daną usługą. Studio Ubisoft w ubiegłym roku poważnie nagrabiło sobie u wszystkich komputerowych graczy. Najpierw zaserwowano nam niedopracowaną grę Watch Dogs z obciętą grafiką, a na koniec zrzucono na klientów setki błędów w Assassin's Creed: Unity. Wszystko to spowodowało, że francuska firma wiele straciła w oczach klientów (i nie tylko) i przejęła miano najgorszego producenta gier od Electronic Arts. Najnowsze informacje pojawiające się w sieci nie są w żaden sposób przychylne dla Ubisoftu, ale na tę sprawę należy spojrzeć obiektywnie.
Ubisoft po raz kolejny strzela sobie w kolano? Medialnie - tak. Obiektywnie? Nie do końca...
Wiele portali opublikowało informacje, jakoby z kont użytkowników Uplay zaczęły masowo znikać gry zakupione u pośredników. No właśnie, tutaj pojawia się pierwsze ważne słowo w całym sporze - pośrednicy. Jak to zwykle w życiu bywa, możemy kupić produkt u sprawdzonego sprzedawcy lub zaoszczędzić kilka, kilkanaście lub kilkaset złotych wybierając ten sam towar u handlarza na portalu aukcyjnym lub targowisku. Podobnie jest z grami komputerowymi - kupując klucz do gry i aktywując go na platformie Origin, Steam lub Uplay możemy zostać niemile zaskoczeni, a wszystko to za sprawą cwaniactwa sprzedawców. Dlaczego niektóre kody są bardzo tanie?
Rzeczywiście, hurtowa sprzedaż gier może pozwolić na obniżenie ceny, ale większość tanich ofert nie jest atrakcyjna z tego powodu - niektórzy sprzedawcy stosują chytre sztuczki, które polegają albo na sprowadzaniu kluczy z innych rynków, albo po prostu na ich "kradzieży" przy pomocy kart kredytowych. Wiele osób donoszących o problemach z platformą Uplay korzystało z usług mało sprawdzonych serwisów lub nawet prywatnych osób, przez co nie warto reagować na te doniesienia histerycznie.
Tym razem Ubisoft nie jest tym najgorszym.
Usuwanie nielegalnie zakupionych gier odbywa się także na Steamie lub Originie. Co innego, że problemy dosięgają także użytkowników, którzy korzystali z usług autoryzowanych sprzedawców - w ich przypadku rzeczywiście można mówić o kolejnej farsie Ubisoftu. Co należy zrobić w przypadku usunięcia gry z Uplay? Zarządca platformy zaleca... skontaktowanie się ze sprzedawcą. Życzymy miłych rozmów z rosyjskimi handlarzami korzystającymi z kradzionych kart kredytowych ;)
Źródło: Ubisoft / G2A / Twitter
Powiązane publikacje

Oprogramowanie Nintendo Switch 20.0.0 - Wirtualne Karty Gier, GameShare i przygotowanie systemu na premierę Switch 2
1
StarCraft - nowa odsłona legendarnej serii może nie być tworzona przez zespół Blizzarda. Południowokoreańska firma na horyzoncie
18
Ghost of Yōtei - garść informacji o grze twórców Ghost of Tsushima. Nielinearna kampania, historia i inne
6
Klasyka Star Wars wchodzi do GOG Preservation Program, w tym Dark Forces, Battlefront i X-Wing. Wyprzedaż gier z uniwersum
11