Thermaltake Core P7 - szklana obudowa dla entuzjastów
Imprezy ściśle technologiczne przyciągają uwagę mediów i pasjonatów IT z całego świata, gdyż często to właśnie na nich producenci prezentują swoje najnowsze i najbardziej okazałe produkty. Świetnym przykładem mogą być targi elektroniki użytkowej CES odbywające się w amerykańskim Las Vegas, które w tym roku niestety dawno się już skończyły. Właśnie podczas nich dwa miesiące temu tajwańska firma Thermaltake obficie dzieliła się z nami informacjami, które dotyczyły głównie obudowów komputerowych. Teraz jedna z nich w postaci Thermaltake Core P7 weszła do sprzedaży. Jest to ruchoma, wyjątkowa i częściowo otwarta konstrukcja typu Full Tower, którą wykonano ze stali i szkła hartowanego.
Obudowa dostępna jest już w sprzedaży z sugerowaną ceną na poziomie 300 dolarów. W Polsce jej cena zaczyna się jednak od około 1400 złotych.
Thermaltake Core P7 to niestandardowa, otwarta obudowa typu Full Tower o wymiarach 608 x 333 x 570 milimetrów, która wykonana została ze stali SGCC oraz hartowanego szkła o grubości 5 milimetrów. Głównej części można używać zarówno w pozycji pionowej, jak i horyzontalnej. Po dołączeniu ruchomych skrzydeł mamy już do czynienia z gigantem o wymiarach 627 x 333 x 1350 milimetrów i spektakularnej wadze 25,5 kilograma. Konstrukcja przygotowana została z myślą o płytach głównych w standardzie E-ATX, ATX, m-ATX oraz m-ITX. W środku zmieścimy karty graficzne o długości do 280 milimetrów (lub 570 milimetrów bez zamontowanego rezerwuaru), maksymalna wysokość chłodzenia procesora może zaś sięgać 180 milimetrów. Dla nośników danych przygotowano sześć miejsc 3,5 cala lub siedem 2,5 cala, brak dedykowanej zatoki 5,25 cala jednak ze względu na brak paneli bocznych nie powinno być to problemem.
Thermaltake Core P5 Tempered Glass Edition - obudowa ze szkła
Thermaltake The Tower 900 - olbrzym pod chłodzenia cieczą
W przypadku wentylacji, czy raczej możliwości zamontowania wentylatorów dla radiatorów układu chłodzenia wodnego, mowa o czterech 120-milimetrowych i trzech 140-milimetrowych miejscach w części głównej obudowy oraz identycznym zestawie na każdym z bocznych skrzydeł. "Przedni" panel I/O gości dwa USB 3.1 Gen 1 (USB 3.0), dwa USB 2.0, zestaw wejść audio oraz przycisk power i reset. Thermaltake Core P7, którego pierwszy raz podziwiać mogliśmy w styczniu trafił już do sprzedaży. Jego sugerowana cena wynosi 300 dolarów, jednak w Polsce dostępna jest od 1400 złotych. Ogromna i ciężka konstrukcja chociaż jest wielce niepraktyczne, to bardzo widowiskowa. Świetnie nadaje się do wszelakich pokazów czy dla fanów chłodzenia wodnego. Dodatkowo ogromnym plusem jest możliwość jej całkowitego rozebrana lub zamontowania na ścianie. Moim zdaniem bez problemu znajdzie swoich amatorów.
Powiązane publikacje

DeepCool CH260 i DeepCool CH270 DIGITAL - kompaktowe obudowy komputerowe, które wspierają płyty z odwróconymi złączami
12
Obudowa komputerowa Endorfy Arx 500 Core trafiła do sprzedaży. Fabryczne wentylatory, szklany panel i miejsce na AiO
27
ASUS prezentuje obudowę ATX A31 dla płyt głównych BTF. Klasyczna wielkość i kilka ciekawych rozwiązań montażowych
16
Obudowa Montech XR Wood oferuje fabryczne wentylatory ARGB, filtry przeciwpyłowe i drewniane elementy. Nowość debiutuje
9