Thermalright Valor Odin - Nowa seria wydajnych termopadów dedykowanych VRM płyt głównych i kart graficznych oraz SSD
Chociaż sporo osób po kupieniu laptopa, konsoli, karty graficznej czy płyty głównej używa jej dokładnie w takim stanie w jakim sprzęt do niego przyszedł ze sklepu, to większość czytelników PurePC zalicza się jednak do grona entuzjastów. Nie straszne im podkręcanie, modyfikacje i poprawianie producentów. Jednym z najprostszych, a przynoszących wymierne korzyści kroków jest często wymienienie fabrycznej pasty termoprzewodzącej oraz termopadów. Niewielkim kosztem można wyraźnie zbić temperatury, poprawić kulturę pracy, a i czasami wydajność. Dzisiaj pochylimy się więc nad najnowszym produktem od Thermalright. Tajwańczycy przygotowali bowiem nowe, wydajne termopady z serii Valor Odin.
Termopady Thermalright Valor Odin dostępne będą w sprzedaży w wariantach o grubości wynoszącej 1 mm, 1,5 mm oraz 2 mm.
Thermalright Peerless Assassin 120 SE ARGB - Przystępne cenowo chłodzenie procesora w wersji z lub bez podświetlenia ARGB LED
Thermalright Valor Odin to nowa seria termopadów, która dedykowana jest przede wszystkim sekcjom zasilania płyt głównych, kart graficznych, konsol i laptopów, ale również nośnikom półprzewodnikowym czy kościom pamięci w modułach RAM i kartach graficznych. Deklarowana przewodność cieplna jest naprawdę wysoka i sięga do 15 W/(m×K) przy ciężarze właściwym wynoszącym 3,1 (± 0,2 ) g/cm3. Całość nie przewodzi prądu, nie wchodzi w reakcje z tworzywem sztucznym i metalami oraz jest nietoksyczna.
Test chłodzenia procesora Noctua NH-P1 - aluminiowego potwora bez wentylatora! Tylko czy pasywne chłodzenie da radę?
Termopady Thermalright Valor Odin dostępne będą w sprzedaży w wariantach o najpopularniejszej grubości wynoszącej 1 mm, 1,5 mm oraz 2 mm. Wszystkie z nich w arkuszach o wymiarach 95 x 50 mm do docięcia na własną rękę przy wykorzystaniu nożyka do tapet, nożyczek czy żyletki. Sugerowane ceny na rynek polski nie zostały zdradzone, ale znając dotychczasową ofertę Tajwańczyków nie powinno być drogo. Tak czy siak przy tak wysokiej wydajności z pewnością nie będzie to też najtańsza propozycja dostępna w sklepach.
Powiązane publikacje

Znana marka chłodzeń do PC wycofuje się z Europy. Scythe zamyka swój oddział, a sytuacja firmy jest niepokojąca
55
Phanteks Glacier One D30 X2 - premiera dużych i wydajnych chłodzeń cieczą typu AiO z wentylatorem dla sekcji VRM
11
NVIDIA Blackwell i chłodzenie direct-to-chip to 300x większa efektywność wodna i 25x energooszczędniejsze centra danych
55
Thermaltake UX400 - debiut tanich chłodzeń powietrznych dla procesorów AMD Ryzen i Intel Core Ultra
10