Teslasuit Glove - rękawica VR symuluje zmysł dotyku i mierzy puls
Do tej pory wirtualna rzeczywistość opierała się głównie na doznaniach wizualnych, przez co raczej trudno było im wydobyć pełnię potencjału tkwiącego w VR. Teraz firma Teslasuit, która zasłynęła w 2016 kickstarterowym projektem kombinezonu VR zakładanego na całe ciało postanowiła stworzyć gadżet, który zwiększy poziom immersji w tego typu środowisku. Teslasuit Glove to rękawica wyposażona w technologię haptyczną, która stymuluje zmysł dotyku przez co użytkownicy gadżetu będą mogli poczuć każdą wirtualną teksturę w swoich rękach. Jakby tego było mało, urządzenie posiada również system biometryczny, który jest w stanie mierzyć poziom stresu oraz tętno użytkownika.
Teslasuit Glove to rękawica VR symulująca zmysł dotyku, czytająca ruchy palców i nadgarstków, imitując przy tym siły oporu. Posiada ona również funkcjonalność biometryczną i szerokie zastosowanie.
Rękawica Teslasuit Glove wyposażona jest w kilka różnych technologii śledzenia ruchów rąk oraz palców. Akcesorium zapewnia technologię haptyczną dla każdego opuszka palca z osobna, jak również czyta ruchy całych palców oraz nadgarstków. Rękawica może być sparowana przez Wi-Fi z kombinezonem Teslasuit, oferując pełny motion capture. Sensory wraz z technologią motion capture i force feedback dostarczają użytkownikom efektów związanych z ruchami w przestrzeni, imitują siły oporu i zapewniają wibracje. Potencjał tego gadżetu jest ogromny. Obecnie jednak twórcy traktują go jako urządzenie przeznaczone do zdalnego sterowania maszynami lub sektora medycznego, w związku z dołączonymi modułami biometrycznymi.
HaptX Glove pozwoli na rejestrowanie bodźców czuciowych w VR
konkurencyjne rozwiązanie - HaptX Glove
Rękawica mogłaby służyć w terapii, np. do przełamywania różnego rodzaju fobii czy też stresu pourazowego (związanego z traumatycznymi przeżyciami w trakcie misji wojskowych). Teslasuit Glove demonstrowano również w kontekście treningów dla astronautów, symulacji ewakuacyjnych i innych. Twórcy akcesorium nie wykluczają również zastosowania do gier wideo i rozrywki. Koszt rękawicy jest jednak wysoki (5000 dolarów), a zostanie ona zaprezentowana w najbliższym czasie na CES 2020 wraz z kombinezonem, aczkolwiek uczestnicy wydarzenia będą mogli jedynie przetestować to drugie z urządzeń.
Powiązane publikacje

ARM ma już 40 lat. Architektura, która zasila smartfony, serwery i roboty, trafiła do ponad 250 miliardów urządzeń
22
Anthropic chce zajrzeć do wnętrza AI. Czy do 2027 roku odkryjemy, jak naprawdę myślą modele językowe?
22
Firma Elona Muska xAI chce pozyskać 25 miliardów dolarów na budowę superkomputera Colossus 2 z milionem GPU NVIDIA
60
Nowatorski interfejs mózg-komputer od Georgia Tech może zmienić sposób, w jaki ludzie komunikują się z technologią i otoczeniem
4