USB Killer - Urządzenie do niszczenia portów USB
Serwisy crowdfundingowe zawierają wiele projektów, które po sfinansowaniu przez społeczność mają szansę trafić na rynek. Nie brakuje ciekawych urządzeń tworzonych przez entuzjastów i małych producentów, ale z drugiej strony możemy znaleźć wiele dziwnych projektów niemających racji bytu. Niektórzy chcą oczywiście wykorzystać społeczność do zarobienia pieniędzy na produkcie, który nigdy nie trafi do sprzedaży, jednak na Kickstarterze lub Indiegogo znajdziemy także bezużyteczne pomysły. Do jakiej kategorii należy USB Killer? Wielu czytelników zapewne od razu skojarzyło ten projekt i delikatnie się uśmiechnęło... Projekty zawierające w swojej nazwie oznaczenie interfejsu oraz dopisek "Killer" mogą służyć tylko do jednego, a mianowicie - niszczenia. Czy USB Killer to nowa zabawka dla dowcipnisiów? Nic bardziej mylnego - twórcy dorobili do pomysłu ideologię.
Zniszczenie portów USB ma uratować nasze życie...
USB Killer finansowany przez społeczność na platformie Indiegogo ma oczywiście jedną podstawową funkcję - fizycznie niszczy porty USB znajdujące się w komputerze. Dzięki zastosowaniu kondensatorów urządzenie przypominające pendrive ma być w stanie uszkodzić linie sygnałowe, a co za tym idzie odebrać komputerowi możliwość łączenia się z peryferiami USB. Oczywiście, podczas wyładowania może dojść do zniszczenia elementów płyty głównej, więc cały pecet lub notebook może stać się bezużyteczny. A jaka jest ideologia tego rozwiązania? Na to wpadłby chyba mało kto...
Według twórców USB Killer, porty Universal Serial Bus znajdujące się w komputerach są sporym zagrożeniem dla bezpieczeństwa danych. Przestępcy posiadający fizyczny dostęp mogą bez problemu zainfekować sprzęt lub ukraść ważne pliki... A nie łatwiej jest zabrać całego notebooka lub jednostkę PC, tudzież wyjąć dysk twardy? Tego rozwiązania twórcy USB Killer nie biorą pod uwagę.
Twórcy zaserwowali nam także prawdziwe kino akcji:
Dla nich łatwiej jest zniszczyć porty USB i uniemożliwić komukolwiek podłączenie urządzeń peryferyjnych do komputera. Nie ma wątpliwości, że projekt jest kontrowersyjny, a skuteczność działania mocno wątpliwa. Wiele wskazuje na to, że USB Killer może zostać wykorzystany przez dowcipnisiów, którzy wykorzystają urządzenie w pracy lub szkole - skutki podłączenia USB Killera będą zawsze takie same. Warto wspomnieć, że sprzęt do niszczenia portów otrzymujemy po wpłaceniu co najmniej 99 dolarów (plus koszty wysyłki). Być może przedstawiona kwota odstraszy potencjalnych użytkowników tego kontrowersyjnego rozwiązania.
Hollywood może się schować:
Nie mogliśmy się powstrzymać:
Powiązane publikacje

ARM ma już 40 lat. Architektura, która zasila smartfony, serwery i roboty, trafiła do ponad 250 miliardów urządzeń
23
Anthropic chce zajrzeć do wnętrza AI. Czy do 2027 roku odkryjemy, jak naprawdę myślą modele językowe?
22
Firma Elona Muska xAI chce pozyskać 25 miliardów dolarów na budowę superkomputera Colossus 2 z milionem GPU NVIDIA
60
Nowatorski interfejs mózg-komputer od Georgia Tech może zmienić sposób, w jaki ludzie komunikują się z technologią i otoczeniem
4