przejęcie
- 1
- 2
- 3
- następna ›
OpenAI rozważa zakup przeglądarki Chrome od Google, co oznacza potencjalną rewolucję w dostępie do sztucznej inteligencji

W świecie technologii integracja narzędzi wykorzystujących sztuczną inteligencję z codziennymi aplikacjami staje się coraz powszechniejsza. Firmy technologiczne poszukują nowych sposobów na rozszerzenie swojej obecności i wpływu. Ostatnie wydarzenia sugerują, że jedna z wiodących firm w dziedzinie sztucznej inteligencji rozważa strategiczny krok, który może znacząco wpłynąć na sposób, w jaki użytkownicy korzystają z internetu i narzędzi AI.
Szykuje się największe przejęcie w historii Alphabet. Startup Wiz może zostać wchłonięty za kilkadziesiąt miliardów dolarów

Duże przedsiębiorstwa zdają sobie sprawę z tego, że bezpieczeństwo infrastruktury sieciowej jest sprawą naprawdę wielkiej wagi. Wiele z nich inwestuje spore sumy pieniędzy w odpowiednie zabezpieczenia. W lipcu 2024 roku w Internecie pojawiły się informacje, że firma Alphabet ma zamiar przejąć startup Wiz, który pomaga "tworzyć bezpieczne środowiska chmurowe", za 23 mld dolarów. Kwota była wysoka, ale Wiz odrzucił ofertę. Jednak Gigant z Mountain View może dopiąć swego.
Intel Foundry - nowe informacje w sprawie potencjalnego przejęcia przez TSMC. Sprawa dalej nie jest jasna

Intel od dłuższego czasu zmaga się z problemami finansowymi, a jedną z ich przyczyn jest dział odpowiedzialny za produkcję półprzewodników – Intel Foundry. Na początku lutego 2025 roku informowaliśmy, że TSMC oraz Broadcom potencjalnie rozpoczęły rozmowy w sprawie przejęcia tej działalności amerykańskiej firmy. Teraz docierają do nas kolejne informacje, które, choć bardziej konkretne i rzucające nieco więcej światła na sytuację, wciąż nie przyniosły rozstrzygnięcia.
LM TEK przejmuje działalność marki EK Water Blocks. Ogłoszono także plany dotyczące przyszłości produktów oraz obsługi klienta

W kwietniu 2024 roku słoweńska marka EKWB, znana z produkcji wysokiej jakości bloków wodnych, radiatorów i pomp do customowych układów chłodzenia cieczą, oficjalnie potwierdziła swoje trudności finansowe. Niestety, z biegiem czasu firma zaczęła realizować zamówienia z dużym opóźnieniem, by ostatecznie całkowicie je wstrzymać. Obsługa klienta, w tym wsparcie gwarancyjne, przestała odpowiadać. Teraz jednak sytuacja może się zmienić.
Uważaj na to, co kupujesz, jeśli ma związek ze sztuczną inteligencją. AI Pin wycofany, a zwrot pieniędzy nie przysługuje wszystkim

W dzisiejszych czasach trzeba być bardzo ostrożnym co do tego, jaki produkt kupujemy. Dotkliwie przekonali się o tym posiadacze gadżetu AI Pin od firmy Humane. Ta niewielka przypinka, która mogła laserowo wyświetlać obraz, była zintegrowana z tzw. sztuczną inteligencją. Dzięki niej użytkownik mógł spytać o dowolną rzecz. Produkt nie okazał się zbyt dopracowany, choć sprzedawany był w wysokiej cenie i wymagał opłacania subskrypcji. Wkrótce stanie się prawie bezużyteczny.
TSMC i Broadcom to kolejne przedsiębiorstwa, które są potencjalnie zainteresowane przejęciem części Intela

Kiepska sytuacja finansowa Intela sprzyja spekulacjom dotyczącym przyszłości spółki. Za kulisami pojawiają się doniesienia, że jest kilka podmiotów zainteresowanych przejęciem części amerykańskiej firmy. Według najnowszych informacji, do Qualcommu dołączyły teraz takie podmioty, jak TSMC i Broadcom. Działalność Intela ma duże znaczenie strategiczne dla całych Stanów Zjednoczonych, zatem nie można wykluczyć zaangażowania w sprawę administracji Donalda Trumpa.
Sklep x-kom przejmuje większość udziałów w NEONET i wyznacza nowe cele dla polskiej marki, mimo trwającej restrukturyzacji

Już ponad rok temu jako pierwsi informowaliśmy o problemach finansowych NEONET oraz o równoczesnym złożeniu wniosków o bankructwo i restrukturyzację. Od tego czasu firma przechodzi zmiany, choć liczba sklepów stacjonarnych nadal maleje – w ciągu roku spadła z 239 do 159 placówek. Teraz znany wszystkim sklep z elektroniką użytkową, x-kom, zdecydował się na odważny krok, przejmując większościowy udział w NEONET poprzez umowę inwestycyjną.
Google przejmuje kolejną część HTC, a Samsung prezentuje headset Project Moohan. Debiut systemu Android XR coraz bliżej

W połowie grudnia 2024 roku mogliśmy się dowiedzieć, że Google pracuje nad nowym systemem operacyjnym dla rozszerzonej, wirtualnej i mieszanej rzeczywistości (wszystkie trzy pojęcia wchodzą w skład eXtended Reality, czyli XR). Wtedy też wyszło na jaw, że firma blisko współpracuje przy tym projekcie z takimi przedsiębiorstwami, jak Samsung i Qualcomm. Aby przyspieszyć rozwój platformy Android XR, bo o niej mowa, Google przejęło właśnie część "drużyny" HTC XR.
Qualcomm nie przejmie całego Intela, ale nie można wykluczyć takiego ruchu w przypadku konkretnych działów

Niezbyt dobra kondycja finansowa Intela wywołała spekulacje na temat przyszłości firmy. Niedawno mówiło się o tym, że przejęciem spółki zainteresowany jest Qualcomm, choć sporo miało tutaj zależeć od sytuacji politycznej w USA. Wiemy już, że do takiego przejęcia raczej nie dojdzie. Powodem są między innymi długi Intela oraz potencjalny sprzeciw organów antymonopolowych. Qualcomm ma być jednak wciąż zainteresowany wykupieniem określonych działów Intela.
Sony chce przejąć właścicieli FromSoftware, twórców Elden Ring i Dark Souls. To może mieć wpływ na przyszłość branży gier i konsol

Studio FromSoftware ma swoim koncie kilka wybitnych gier. Warto tu wspomnieć chociażby całą trylogię Dark Souls, Bloodborne, Sekiro czy Elden Ring. Możliwe jednak, że za jakiś czas produkcje tej popularnej ekipy nie będą już tak szeroko dostępne, a twórcy będą zajmować się już tylko exclusive'ami na PlayStation. Wskazują na to doniesienia agencji Reuters. Jak się okazuje, Sony dąży do przejęcia Kadokawa Corporation, właścicieli m.in. wspomnianego przed chwilą studia.
Qualcomm nie zrezygnował z planów przejęcia Intela. Kluczowe mogą być wyniki wyborów w Stanach Zjednoczonych

Niezbyt korzystna sytuacja finansowa Intela wywołała spekulacje na temat przyszłości spółki. Choć nie może być tutaj mowy o upadku największego producenta procesorów, to na sile przybrały pogłoski o jego potencjalnym przejęciu przez inną firmę. Najczęściej wymieniało się tutaj Qualcomm. Źródła podawały, że pomysł został zarzucony, jednak w ostatnich dniach sprawa ponownie pojawiła się w debacie publicznej. Wiele może ponoć zależeć od wyborów w USA.
X-kom podpisał umowę inwestycyjną z NEONET. Celem jest całkowite przejęcie spółki i umocnienie pozycji x-kom

Od dłuższego czasu polska sieć sklepów NEONET nie miała się najlepiej. Spółka 27 listopada 2023 roku złożyła wniosek o postępowanie sanacyjne, a dzień później o upadłościowe. Już na początku 2024 roku mogliśmy usłyszeć o masowym zamykaniu kolejnych sklepów, a firma skupiła się także dość mocno na redukcji etatów. Dużo wskazuje jednak na to, że to koniec problemów spółki NEONET, gdyż właśnie podpisała ona umowę inwestycyjną z przedsiębiorstwem x-kom.
AMD podpisało umowę zakupu kolejnego dużego podmiotu technologicznego, który wejdzie w skład Data Center Solutions

W 2022 roku AMD sfinalizowało przejęcie przedsiębiorstwa Xilinx, specjalizującego się w układach FPGA. W lipcu 2024 roku firma ogłosiła przejęcie laboratorium Silo AI. Teraz AMD podpisało umowę zakupu kolejnego dużego przedsiębiorstwa za 4,9 miliarda dolarów. Wkrótce ZT Systems stanie się częścią AMD Data Center Solutions. Jest to strategiczna transakcja, która ma przynieść zyski już do końca 2025 roku, liczone według zasad innych niż GAAP.
Google niebawem może przejąć startup Wiz za ogromną kwotę. Firma coraz bardziej stawia na bezpieczeństwo swoich usług

Bezpieczeństwo infrastruktury sieciowej jest w dzisiejszych czasach sprawą najwyższej wagi. Coraz częściej dochodzi bowiem do ataków hakerskich, którzy wykorzystują luki choćby po to, aby uzyskać dostęp do poufnych danych. Przedsiębiorstwa zdają sobie sprawę ze skali zagrożenia, więc zazwyczaj inwestują w firmy, które potrafią zapewnić lepsze zabezpieczenia. Google już od jakiegoś czasu przejmuje takie spółki, jednak przyszły nabytek będzie naprawdę bardzo kosztowny.
AMD coraz mocniej stawia na rozwój AI. Już wkrótce przejmie ekspertów z firmy Silo AI za kilkaset milionów dolarów

Rozwój rozwiązań związanych ze sztuczną inteligencją jest dziś kluczowy dla wielu firm, gdyż to właśnie ten odłam technologii jest uważany aktualnie za najbardziej przyszłościowy. Przedsiębiorstwa łączą więc siły z ekspertami w branży lub po prostu kupują mniejsze firmy, aby tamtejsi pracownicy zasilili ich szeregi. Tak właśnie stanie się niebawem w firmie AMD, która podpisała umowę przejęcia uznanego niezależnego laboratorium Silo AI.
IGN przejmuje liczne portale zajmujące się branżą gier komputerowych. Na liście między innymi Eurogamer

Przejęcia firm przez większe podmioty to w gospodarce rynkowej niemalże codzienność. Skutki takich działań dla odbiorców produktów wytwarzanych przez przejmowaną firmę mogą być pozytywne lub negatywne. Do sporej roszady doszło ostatnio w branży dziennikarstwa poświęconego grom komputerowym. IGN Entertainment ogłosiło oficjalnie przejęcie spółki Gamer Network, która jest właścicielem między innymi takich portali, jak Eurogamer czy Rock Paper Shotgun.
Sony Pictures ma chrapkę na przejęcie wytwórni Paramount. Co to oznacza dla przemysłu filmowego?

Jednym z największych amerykańskich producentów i dystrybutorów wysokobudżetowych filmów oraz programów telewizyjnych jest Paramount. Firma ta zdobyła ogromną popularność dzięki takim seriom jak "Mission: Impossible", "Transformers" czy kultowemu "SpongeBob Kanciastoporty" emitowanemu na kanale Nickelodeon. Ostatnie doniesienia z branży filmowej sugerują, że Paramount może być wkrótce przejęty przez Sony Pictures.
Kioxia i Western Digital w natychmiastowym trybie wstrzymują rozmowy dotyczące fuzji

Kilka miesięcy temu świat obiegła informacja, że Western Digital i Kioxia przygotowują się do fuzji. Rozmowy były już na bardzo zaawansowanym etapie i wydawało się, że nic nie zmieni decyzji obu przedsiębiorstw. Według najnowszych doniesień fuzja została jednak całkowicie wstrzymana. Swoje zastrzeżenia zgłosiła firma SK hynix, która jest pośrednio współwłaścicielem Kioxii. Do połączenia prawdopodobnie nigdy nie dojdzie.
Microsoft formalnie przejmuje Activision Blizzard - firma dostaje w swoje ręce marki jak Call of Duty, Warcraft i Diablo

W styczniu 2022 roku Microsoft rzucił na rynek gier prawdziwą bombę - informację o planowanym przejęciu przedsiębiorstwa Activision Blizzard za szokującą wręcz kwotę blisko 69 miliardów dolarów. Przez ostatnie 1,5 roku byliśmy jednak świadkami bardzo długiej walki o zablokowanie tejże transakcji - spore zarzuty miała nie tylko firma Sony, ale niektórzy regulatorzy jak FTC w USA czy CMA w Wielkiej Brytanii. Po miesiącach walki o przejęcie, Microsoft w końcu finalizuje umowę.
AMD także inwestuje w przyszłość ze sztuczną inteligencją. Ogłoszono oficjalne przejęcie kolejnego startupu

Kolejna firma podejmuje stanowcze kroki w celu lepszego wykorzystania swoich zasobów w zakresie sztucznej inteligencji, a także rywalizowania z obecnym gigantem w tej dziedzinie - NVIDIĄ. AMD już teraz dysponuje układami, które bardzo dobrze sobie radzą pod względem zadań związanych z AI, natomiast nie oferują jeszcze takiej wydajności, jak jednostki od Zielonych. Rzecz jasna z czasem sytuacja może ulec zmianie, natomiast już teraz AMD kieruje swoją uwagę na ulepszaniu swoich produktów oraz oprogramowania....
Microsoft chciał przejąć Nintendo i Warner Bros. Najnowsze informacje ujawniają dawne plany firmy

Z dość obszernego dokumentu, jaki został udostępniony szerszej publiczności w internecie, a który to dotyczył poufnych danych firmy Microsoft, dowiedzieliśmy się już całkiem sporo. Wszystkie informacje w nim zawarte pochodzą z nadal trwającego procesu przeciwko fuzji Activision Blizzard z Microsoftem. Federalna Komisja Handlu wertuje wszelkie dokumenty, a niektóre z nich na nieszczęście Microsoftu trafiły do sieci. Wynika z nich, że Gigant z Redmond próbował swego czasu przejąć choćby Nintendo...
Intel nie przejmie Tower Semiconductor. Będzie musiał zapłacić znaczące odszkodowanie za rezygnację

W 2022 roku Intel ogłosił swoje plany przejęcia firmy Tower Semiconductor. Jest to izraelskie przedsiębiorstwo specjalizujące się produkcji układów scalonych. Tego typu transakcję muszą zazwyczaj zatwierdzić organy regulujące rynek w różnych krajach. Ostatecznie do przejęcia nie dojdzie, a główną winę za ten stan rzeczy ponoszą prawdopodobnie instytucje chińskie, które bardzo opóźniały wydanie ostatecznej decyzji.
Techland - większościowa część akcji przejęta przez Tencent. Chiński udziałowiec ma rozpocząć nowy rozdział w historii studia

Mniej więcej przed trzema laty w sieci pojawiły się plotki, jakoby polski deweloper, twórca serii gier Dying Light, miał oddać stery w ręce Microsoftu. Mówiło się wszak, że będące wówczas w produkcji Dying Light 2 jest w totalnej rozsypce, podobnie zresztą jak całe studio, którego dyrektorzy mieli wprowadzać totalny chaos. Na szczęście Dying Light 2 wyszło wyłącznie spod klawiatur wrocławskiego studia, i trzeba dodać - wyszło nader zacnie. Dziś jednak pojawia się informacja, że Techland...
Microsoft o krok od przejęcia Activision Blizzard. Przedsiębiorstwo otrzymało zgodę od Stanów Zjednoczonych

Głośna fuzja Microsoftu trwa już naprawdę długo i na drodze gigantowi z Redmond stanęło już sporo przeciwników, których udawało się mimo wszystko pokonać. W ostatnich dniach przejęcie Activision Blizzard było blokowane poprzez proces wytoczony przez Federalną Komisję Handlu (FTC). Jednak najnowsze informacje całkiem wyraźnie mówią o tym, że po trwającej pięć dni rozprawie sąd orzekł na korzyść Microsoftu. Do zakończenia fuzji firma ma więc całkowicie otwarte drzwi.
Sega i Bungie mogły zostać przejęte przez Microsoft. Plany zakładały włączenie ich portfolio do usługi Game Pass

Microsoft w ostatnich latach przejął dużą liczbę studiów zajmujących się produkcją gier. Ta wielka ofensywa, której celem jest między innymi nawiązanie równorzędnej walki na tej płaszczyźnie z Sony, mogła mieć jeszcze większą skalę. Z ujawnionych podczas wysłuchania przed amerykańską Federalną Komisją Handlu dokumentów wynika, że spółka z Redmond była bardzo zainteresowana podjęciem działań mających doprowadzić do przejęcia między innymi Segi i Bungie.
Kioxia i Western Digital intensyfikują rozmowy na temat fuzji. Znamy wstępną strukturę udziałów w nowo powstałym podmiocie

Na rynku pamięci NAND panuje dosyć duża konkurencyjność. Choć na czele znajduje się Samsung, to spore udziały mają też firmy Micron, SK hynix, Kioxia czy Western Digital. Dwa ostatnie z wymienionych podmiotów zaangażowały się mocno w rozmowy, których bezpośrednim efektem może być fuzja. Choć nic nie jest jeszcze ostatecznie przesądzone, to gdyby transakcja doszła do skutku, nowo powstałe przedsiębiorstwo mogłoby rzucić wyzwanie Samsungowi.
Komisja Europejska wydała decyzję w sprawie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft

Sprawa tytułowego przejęcie była dość długim procesem, ponieważ Microsoft ogłosił zamiar fuzji 18 stycznia zeszłego roku. W międzyczasie Gigantowi z Redmond rzucane były kłody pod nogi, które jednak udało mu się skutecznie omijać. Dużo zarzutów było całkiem bezpodstawnych i można było odnieść wrażenie, że inne firmy (szczególnie Sony) chwytały się czegokolwiek, aby nie doprowadzić do pozytywnego finału. Jednak ostatecznie fuzja dojdzie do skutku.
Nightdive Studios - szef twórców remake'u System Shock komentuje przejęcie przez Atari

W ostatnich miesiącach ogłoszono przejęcie studia Nightdive przez Atari. Amerykański deweloper jest znany między innymi w powstającego remake’u System Shock. Fuzja wywołała wiele wątpliwości wśród fanów firmy. Gracze obawiają się między innymi zmiany profilu działalności Nightdive i ciągle niepewnej sytuacji finansowej Atari. Prezes przejmowanego studia postanowił udzielić ostatnio wywiadu, w którym padły bardzo uspokajające zapewnienia.
Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft zablokowane. Analitycy o decyzji brytyjskiego urzędu ochrony konkurencji

Brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków zablokował przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft. Zaskakująca może być nie tyle sama decyzja, co powód jej wydania. Jak wiadomo, firma z Redmond musiała mierzyć się z rozmaitymi zarzutami, wśród których wymieniana była na przykład kwestia potencjalnej dostępności gry Call of Duty na konsolach Sony. Tymczasem brytyjski organ swoją decyzję uzasadnił chęcią ochrony rynku usług grania w chmurze.
Angry Birds już niebawem mogą zmienić swojego właściciela. Sega planuje przejęcie Rovio Entertainment

Dość nieoczekiwanie na światło dzienne wyszła informacja, że japoński producent gier wideo Sega (a dokładniej spółka holdingowa Sega Sammy Holdings) już za moment planuje przejąć firmę Rovio Entertainment i to za niemałą kwotę. Mowa jest bowiem o okrągłym miliardzie dolarów. Trzeba przyznać, że jest to dość ciekawe posunięcie ze strony Segi, choćby z uwagi na obecną sytuację finansową Rovio, albowiem Angry Birds już od jakiegoś czasu nie są tak zyskowne.
Atari przejmuje twórców gry System Shock Remake. Nie jest to dobra wiadomość dla fanów klasycznych tytułów

Firma Atari czasy świetności ma bezsprzecznie dawno ze sobą. Przedsiębiorstwo ma na koncie szereg rozmaitych zawirowań, które sprawiają, że z pierwotną spółką łączy je głównie nazwa. Teraz dowiedzieliśmy się, że są poważne plany powrotu podmiotu na rynek gier. Proces ma odbyć się między innymi poprzez zakup studia Nightdive, znanego z odświeżania klasycznych tytułów, a także nadchodzącego remake’u System Shock.
Phil Spencer w obszernym wywiadzie. Jakie są plany Xboksa na przyszłość? Co z marką Call of Duty? Jaką rolę w branży odegra AI?

Phil Spencer to znana od lat twarz marki Xbox. W obszernym wywiadzie udzielonym dla kanału Xbox On na YouTube, szef gamingowego działu Microsoftu podzielił się kilkoma ciekawymi informacjami. Poruszony został szereg zagadnień od planów na najbliższą przyszłość, poprzez obawy konkurencji o potencjalną ekskluzywność serii Call of Duty, aż po wykorzystanie sztucznej inteligencji do tworzenia gier. Wywiad jest utrzymany w luźnej atmosferze, choć nie zabrakło typowo marketingowych zapewnień.
Cortland ma zostać wkrótce przejęty przez iSpot. Duże zmiany na rynku produktów Apple w Polsce

Wygląda na to, że już wkrótce dojdzie do znaczących przetasowań wśród autoryzowanych sprzedawców produktów firmy Apple w Polsce. Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów złożono wniosek, w którym możemy przeczytać o planowanym przejęciu Cortlandu przez iSpot. Sprawa jest aktualnie rozpatrywana przez urzędników. Warto odnotować, że obaj gracze odgrywają istotną rolę na rynku produktów firmy z Cupertino w naszym kraju.
Sony może być zmuszone do ujawnienia harmonogramu tworzonych gier. Jest oficjalny wniosek Microsoftu

Wszystko wskazuje na to, że czeka nas zupełnie nowy rozdział zawirowań dotyczących przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Amerykańska korporacja ma poważne problemy ze sfinalizowaniem transakcji. Swoje obiekcje zgłaszają nie tylko organy Unii Europejskiej i USA, ale także firma Sony, która ma być zaangażowana w pozew sądowy złożony przez Federalną Komisję Handlu. Proces ma na celu zablokowanie przejęcia i wiele wskazuje na to, że przy okazji może zostać ujawnione sporo kuchni dotyczącej...
Antyweb dołącza do Grupy Polsat Plus. 30% udziałów serwisu pozostanie w rękach dotychczasowych właścicieli

Niedawno informowaliśmy o przejęciu serwisu technologicznego Benchmark przez Wirtualną Polskę, a dziś doszły nas informacje o tym, że portal Antyweb dołączy do Grupy Polsat Plus. Jak się okazuje 70% udziałów w spółce Antyweb nabędzie Interia, a 30% pozostanie w rękach dotychczasowych właścicieli serwisu, Grzegorza Marczaka i firmy Haprin. Jak czytamy w oświadczeniu dostarczonym przez Polkomtel, Grzegorz Marczak, założyciel i redaktor naczelny serwisu pozostaje w Antyweb.pl, by serwisem kierować...
Oxenfree 2: Lost Signals – kontynuacja wybitnej przygodówki pojawi się później niż obiecywano. Netflix ma jednak coś na pocieszenie

W styczniu minie już siedem lat, odkąd zadebiutowała niecodzienna przygodówka utrzymana w konwencji thrillera. Mowa o bardzo dobrze przyjętym Oxenfree studia Night School. Jak wiemy, studio kilkanaście miesięcy temu przejęte zostało przez Netfliksa, stąd Oxenfree 2 tworzone jest już pod nadzorem wspomnianej platformy VOD. Wygląda na to, że deweloper chce dostarczyć nam naprawdę dopracowanej gry, gdyż właśnie ogłoszono przesunięcie jej premiery.
- 1
- 2
- 3
- następna ›
Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 5070 już dostępna w cenie poniżej MSRP. Coraz tańszy jest również RTX 5070 Ti
AMD Radeon RX 9070 XT sprzedaje się 10 razy lepiej niż GeForce RTX 5080. A przynajmniej tak wynika z danych sklepu MindFactory
Test karty graficznej MSI GeForce RTX 5060 Ti Gaming 16 GB - Więcej pamięci graficznej, jednak czy proporcjonalnie do wydajności?
Linux Mint vs Windows 11 vs Fedora - który system jest lepszy do gier, pracy i sztucznej inteligencji? Test z NVIDIA GeForce RTX 4090
Serwis PurePC idzie z duchem czasu i oddaje się w ręce sztucznej inteligencji. Szykujcie się na jeszcze więcej newsów i artykułów!