problemy finansowe
Mindfactory oficjalnie wraca do gry, postępowanie naprawcze zaczyna przynosić efekty w postaci dostępności kart graficznych

Na początku marca 2025 roku w mediach pojawiły się doniesienia o możliwych problemach finansowych jednego z największych europejskich sklepów z elektroniką, a zarazem lidera na rynku niemieckim. Choć branżowe serwisy szybko zaczęły spekulować o potencjalnym bankructwie, w rzeczywistości chodziło o postępowanie naprawcze, co potwierdzono w oficjalnym komunikacie prasowym. Firma powoli wychodzi z kryzysu i wraca do gry.
Mindfactory usuwa niemalże wszystkie pozycje nowych kart graficznych. Możliwe, że firma stała się niewypłacalna

Mindfactory to jeden z największych sklepów z elektroniką w Europie i największy w Niemczech, dotychczas będący dla Polaków głównie źródłem orientacyjnych statystyk sprzedażowych kart graficznych i procesorów od AMD, NVIDIA i Intela. Okazuje się jednak, że nawet tak potężny gracz na rynku może zmagać się z problemami finansowymi – według doniesień płynących od Igora Wallosseka firma może wkrótce złożyć wniosek o restrukturyzację.
LM TEK przejmuje działalność marki EK Water Blocks. Ogłoszono także plany dotyczące przyszłości produktów oraz obsługi klienta

W kwietniu 2024 roku słoweńska marka EKWB, znana z produkcji wysokiej jakości bloków wodnych, radiatorów i pomp do customowych układów chłodzenia cieczą, oficjalnie potwierdziła swoje trudności finansowe. Niestety, z biegiem czasu firma zaczęła realizować zamówienia z dużym opóźnieniem, by ostatecznie całkowicie je wstrzymać. Obsługa klienta, w tym wsparcie gwarancyjne, przestała odpowiadać. Teraz jednak sytuacja może się zmienić.
Intel mógł taniej produkować procesory w TSMC, jednak stracił rabaty po wypowiedziach CEO. Dzisiaj ma spory problem

Procesory Intel Core Ultra 200K nie należą do najlepiej wycenionych procesorów w historii. Niedawno ujawniono informacje, że jednostki mogłyby być tańsze w produkcji, gdyby nie komentarze CEO Intela, Pata Gelsingera, wypowiedziane w 2021 roku, które negatywnie wpłynęły na relacje firmy z tajwańskim TSMC. Amerykański producent procesorów stracił wtedy bardzo korzystny rabat, który obecnie mógłby mieć znaczący wpływ na kondycję giganta.
Intel wystawił na sprzedaż główną europejską siedzibę w Wielkiej Brytanii. Firma korzystała z nieruchomości od 1982 roku

Intel od pewnego czasu zmaga się z problemami finansowymi, które są m.in. pokłosiem problemów ze stabilnością procesorów Intel Core 13. i 14. generacji oraz bardzo niską rentownością działu Intel Foundry, odpowiadającego za produkcję układów półprzewodnikowych. Firma, oprócz licznych zwolnień oraz zbywania udziałów i akcji w innych przedsiębiorstwach, postanowiła wystawić na sprzedaż swoją główną europejską siedzibę w Swindon w Wielkiej Brytanii.
NEONET - sieć zaczyna zamykać pierwsze sklepy, w tle nieopłacanie czynszu od pół roku

Dwa tygodnie temu jako pierwsi w Polsce pisaliśmy o złożeniu przez sieć polskich sklepów NEONET wniosku upadłościowego. Wkrótce po tym ogłoszono rozpoczęcie postępowania sanacyjnego, które ma na celu pomóc oddłużyć spółkę i umożliwić dalszą egzystencję sieci na rynku. Jednak prowadzona restrukturyzacja nie obyła się bez ofiar. Dotarliśmy do informacji, że sieć zamknęła jeden ze swoich punktów. Na celownik obrano sklep w Retail Park Karpacka w Bielsku-Białej.
NEONET - sieć polskich sklepów wydaje oświadczenie w sprawie upadłości. Firma spróbuje osiągnąć konsensus z kontrahentami

Niedawno informowaliśmy o wpisaniu do repertorium KRZ (Krajowego Rejestru Zadłużonych) wniosku o upadłość polskiej sieci sklepów NEONET z elektroniką użytkową. Przedsiębiorstwo dziś rano (1 grudnia 2023 r.) wydało oświadczenie, w którym potwierdza złożenie takiego wniosku, jednakowoż dodając, że 27 listopada 2023 roku złożyło również wniosek o postępowanie sanacyjne. Czy uratuje to kryzysową sytuację firmy?
NEONET - polska sieć elektromarketów niespodziewanie ogłasza upadłość, mimo otwierania nowych sklepów

NEONET to polska sieć sklepów detalicznych ze sprzętem elektronicznym założona w 2003 roku we Wrocławiu. Od tego czasu marka rozrosła się do prawie 300 sklepów w całej Polsce, czyniąc ją realną konkurencją dla innych popularnych sieci. Od pewnego czasu w sieci można było przeczytać doniesienia, że przedsiębiorstwo prowadzi wzmożone działania relokacyjne, jednakże jak możemy wnioskować po najświeższym wpisie w KRZ, te nie przyniosły oczekiwanego skutku..
RTV Euro AGD - redukuje kolejne etaty, tym razem na celowniku doradcy klienta. Nadchodzi kryzys w sklepach polskiej sieci?

Jakiś czas temu pisaliśmy o sporej redukcji etatów na stanowiskach magazynierskich w polskiej sieci detalicznej RTV Euro AGD. Jak się jednak okazuje postępujący kryzys gospodarczy i wszechobecna inflacja ponownie zmusiły właściciela sieci, firmę Euro-net do kolejnych cięć w kadrze. Tym razem na celowniku znaleźli się wszystkim dobrze znani doradcy klienta oraz premie sprzedażowe kierowników sklepów.
RTV Euro AGD - sieć przeprowadziła dużą redukcje zatrudnienia. Czy lider sprzedaży na rynku elektroniki ma problemy?

RTV Euro AGD to niekwestionowanie największa sieć detaliczna zajmująca się sprzedażą elektroniki użytkowej w Polsce. Jednak nawet takiej wielkości przedsiębiorstwo może mieć problemy przy obecnej sytuacji gospodarczej i wszechobecnej inflacji. Sieć w ostatnich dwóch tygodniach przeprowadziła dużą redukcję etatów i jak się okazuje, od dłuższego czasu stanowczo tnie premie i dodatki dla pracowników.
Ubisoft najwyraźniej postanowił zamknąć polski oddział. Zdaje się, że przyczyną jest szukanie oszczędności

Miesiąc temu pisaliśmy o tym, że Ubisoft, jeden z największych gamingowych deweloperów na świecie, wpadł w nie lada problemy. Chodzi oczywiście o finanse, które najwyraźniej przestały się "zgadzać". Stąd też decyzja Francuzów o kolejnym przesunięciu premiery gry pt. Skull and Bones, a także anulowanie trzech, niezapowiedzianych dotąd produkcji. Dziś dowiadujemy się, że Ubi "bierze się" także za zamykanie przedstawicielstw. A przynajmniej - polskiego.
CEO Ubisoftu apeluje do pracowników, aby pomogli wyjść firmie z finansowego dołka: Oszczędzajcie!

Niespełna tydzień temu pisaliśmy o tym, że Ubisoft, jeden z największych gamingowych deweloperów na świecie, wpadł w nie lada problemy. Chodzi oczywiście o finanse, które najwyraźniej przestały się "zgadzać". Stąd też decyzja Francuzów o kolejnym przesunięciu premiery gry pt. Skull and Bones, a także anulowanie trzech, niezapowiedzianych dotąd produkcji. Dziś okazuje się, że sytuacja w Ubisofcie jest faktycznie nieciekawa.
Ubisoft w tarapatach. Studio miało nawet szukać sposobów na sprzedanie się innemu deweloperowi, ale bezskutecznie

Z pewnością mieliście już szansę dowiedzieć się, iż premiera gry Skull and Bones, jednej z nadchodzących gier Ubisoftu, została po raz szósty już (!) przesunięta. Jeśli jednak pogrzebiemy nieco mocniej w sprawach bieżących francuskiego dewelopera okaże się, że kolejne przełożenie gry nie jest jego jedynym problemem. A już na pewno nie najpoważniejszym. Okazuje się bowiem, że Ubisoft przechodzi przez pewien kryzys. Zagraniczne media donoszą nawet, iż studio miało szukać sposobów na wykupienie.
Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 5070 już dostępna w cenie poniżej MSRP. Coraz tańszy jest również RTX 5070 Ti
AMD Radeon RX 9070 XT sprzedaje się 10 razy lepiej niż GeForce RTX 5080. A przynajmniej tak wynika z danych sklepu MindFactory
Test karty graficznej MSI GeForce RTX 5060 Ti Gaming 16 GB - Więcej pamięci graficznej, jednak czy proporcjonalnie do wydajności?
Linux Mint vs Windows 11 vs Fedora - który system jest lepszy do gier, pracy i sztucznej inteligencji? Test z NVIDIA GeForce RTX 4090
NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti - Podkręcono pamięć karty graficznej. Kości GDDR7 od SK hynix osiągnęły 34 Gb/s