ferroelektryczny
Ferroelectric Memory wraz z Neumonda podejmują wysiłek komercjalizacji pamięci DRAM+, łączącej zalety SSD i RAM

Od lat pamięć w komputerach osobistych dzieli się na dwa główne typy: nieulotną oraz ulotną (operacyjną). Coraz częściej jednak w środowisku inżynierów pojawiają się inicjatywy mające na celu częściowe zatarcie tego podziału. Powodem są m.in. rosnące wymagania serwerów AI, które przetwarzają ogromne ilości danych - nie tylko podczas uczenia, ale także w trakcie codziennego działania. Teraz w branży ponownie pojawiło się rozwiązanie DRAM+, bazujące na pamięci typu FeRAM.
Nośniki SSD Samsunga o pojemności 1 petabajta coraz bliżej. Wszystko dzięki badaniom nad ferroelektrycznymi materiałami

Dużo wskazuje na to, że nośniki o pojemności 1 PB (petabajt = 1000 terabajtów) są bliżej, niż mogło nam się wydawać. Jeszcze więcej wskazuje na to, że jako pierwszy wprowadzi je do produkcji Samsung. To przedsiębiorstwo już teraz masowo produkuje pamięci V-NAND 9. generacji, które składają się z 290 warstw. Natomiast już niebawem może zaprezentować pamięci, które będą się opierać na materiałach wykazujących właściwości ferroelektryczne.
Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 5070 już dostępna w cenie poniżej MSRP. Coraz tańszy jest również RTX 5070 Ti
AMD Radeon RX 9070 XT sprzedaje się 10 razy lepiej niż GeForce RTX 5080. A przynajmniej tak wynika z danych sklepu MindFactory
Test karty graficznej MSI GeForce RTX 5060 Ti Gaming 16 GB - Więcej pamięci graficznej, jednak czy proporcjonalnie do wydajności?
Linux Mint vs Windows 11 vs Fedora - który system jest lepszy do gier, pracy i sztucznej inteligencji? Test z NVIDIA GeForce RTX 4090
Serwis PurePC idzie z duchem czasu i oddaje się w ręce sztucznej inteligencji. Szykujcie się na jeszcze więcej newsów i artykułów!