Tagan TG600 Below Zero 600W
- SPIS TREŚCI -
Zasilacz to podstawowa i jedna z najważniejszych części komputera. Odpowiada za przekształcenie prądu zmiennego z gniazdka sieci elektrycznej na prąd stały, dostarczany do płyty głównej, procesora czy karty graficznej. Oczywiście, to nie wszystkie zadania jakie powierzamy zasilaczowi: musi być stabilny, zabezpieczać zasilane podzespoły przed skokami napięcia, przeciążeniem czy przypadkowymi zwarciami w obwodach. Dla wielu również ważnymi aspektami są cisza, ilość złącz i sprawność samej jednostki. Dzisiaj chcielibyśmy Wam zaprezentować zasilacz Tagan z serii Below Zero o mocy 600W. To co wyróżnia go od konkurencji to system PipeRock, 13,5 cm wentylator oraz jakość wykonania. Zainteresowanych zapraszam do artykułu na łamach naszego serwisu.
Autor: romek - Rafał Romański
Firma Tagan od wielu lat kojarzona jest z dobrymi jakościowo zasilaczami, które są w ścisłej czołówce najchętniej kupowanych jednostek w Polsce. Jak każda marka miała swoje wzloty i upadki. Wielu specjalistów wyrobiło sobie zdanie o tej marce na serii U01, której produkty były stabilne, solidne i innowacyjne, a to wszystko okraszone niesłyszalnym chłodzeniem. Później wg mnie nastały czasy kilku pomyłek konstruktorów, do których nie byłem w stanie się przyzwyczaić. Seria Below Zero, gdy trafiła w moje ręce, mogła zostać od razu spisana na straty bo włożenie wolnoobrotowego wentylatora, zajmującego ponad 1/3 całej objętości, odłączane kable, na których jak wiadomo powstają straty a kończąc na czymś co świeci jak choinka, choć miało tylko pracować jak wół roboczy w ciszy i skupieniu. Tak "optymistycznie" nastawiony usiadłem do testów TG600 i, uchylając lekko rąbka tajemnicy, zostałem miło zaskoczony. Zacznijmy jednak od początku.
Opakowanie
Zasilacz dostarczany jest w kolorowym pudełku wykonanym z tektury. Jest dość twarde i niepodatne na odkształcenia, co zabezpiecza produkt w czasie transportu. Z opakowania możemy wyczytać dokładne dane tabliczki znamionowej, rodzaje dołączonych kabli przyłączeniowych oraz zaimplementowane technologie odróżniające produkt od konkurencji.
Znajdziemy również krótki opis w języku polskim, ale jego treść pozostawia wiele, wiele do życzenia. "zainstaluj zasilacz Tagan w komputerze PC, i wkręć mocno z podkładka gumowa, która jest odporna na wibrację" - tego typu porady znajdziemy w skróconej instrukcji obsługi. Gramatyka tłumacza niestety pozostawia już na samym początku niemiłe doznania.
Wyposażenie
Tagan słynie z obdarowywania swoich nabywców dodatkowymi gadżetami. Nie zabrakło ich i tym razem.
Wraz z zasilaczem otrzymamy:
- instrukcję obsługi
- torbę na kable i akcesoria dodatkowe
- pokrowiec materiałowy na zasilacz
- kabel sieciowy
W torbie znajdziemy:
- kable podłączeniowe do kart graficznych, dysków i napędów optycznych
- gumową podkładkę antywibracyjną
- naklejkę z certyfikatem Tagana
- rękawiczki materiałowe
- 5 śrubek montażowych
- opaski nylonowe
- śrubokręt
Jak widać jest tego trochę. Pewnie wiele osób zacznie się zastanawiać czemu dodano rękawiczki do zestawu. Zapobiegają one powstawaniu brzydkich, tłustych odcisków palców na obudowie zasilacza. Jeśli kiedyś mieliście do czynienia z błyszczącymi powłokami to wiecie jak ciężko pozbyć się niechcianych śladów naszych rąk. Miłym na pewno dodatkiem jest podkładka antywibracyjna, która niweluje przenoszenie drgań z zasilacza na obudowę komputera. Takie rozwiązanie bardzo dobrze się sprawdza w każdym typie obudowy i wg mojego doświadczenia podkładka powinna być dodawana do każdego zasilacza, bo potrafi usunąć niepotrzebne wibracje, które nieraz wprowadzają obudowy (te najtańsze) w rezonans.
Na koniec zajrzeliśmy do instrukcji obsługi, która również jest w języku polskim. Tak myśleliśmy na początku, gdy jednak do niej zajrzeliśmy byliśmy bardzo rozczarowani. Tłumaczenie instrukcji pozostawia wiele do życzenia. Jakość języka polskiego prezentowanego w tej instrukcji jest na poziomie 4-5 latka, który nie wie jak powinna wyglądać składnia zdaniowa, a o interpunkcji jeszcze nikt w szkole nie wspominał. Zobaczcie sami jak wygląda opis z pierwszej strony instrukcji.
- 1
- 2
- 3
- 4
- następna ›
- ostatnia »
Powiązane publikacje

Jaki zasilacz do komputera? Poradnik zakupowy i polecane zasilacze komputerowe w cenach od 200 do 2000 złotych na lipiec 2024
126
Jaki zasilacz do komputera? Poradnik zakupowy i polecane zasilacze komputerowe 2023 w cenach od 200 do 2000 złotych
135
Test zasilacza be quiet! Pure Power 11 FM 1000 W - Duża moc w rozsądnej cenie, 80 PLUS Gold i modularne okablowanie
31
Jaki zasilacz do komputera? Poradnik zakupowy i polecane zasilacze komputerowe 2021 w cenach od 200 do 2000 złotych
103