Synology Disk Station DS-107+
Dawno, dawno temu ... no dobra, może nie było to wcale tak dawno, bo jeszcze kilka lat temu, aby uruchomić serwer plików potrzebny był dodatkowy komputer z zainstalowanym odpowiednim oprogramowaniem. Komputer taki, pełniący rolę samodzielnego serwera zajmował niestety całkiem dużo miejsca oraz pobierał stanowczo zbyt wiele prądu, a jego obsługa i konfiguracja często była dość skomplikowana. Obecnie dzięki postępującej miniaturyzacji urządzenia tego typu są względnie małe, energooszczędne i bardzo łatwe w obsłudze nawet dla laików. Jednym z takich właśnie produktów jest serwer plików Synology Disk Station DS107+ stworzony specjalnie dla użytku w domu i niewielkich firmach. Zobaczmy zatem, co takiego kryje w sobie ta mała, biała i niepozorna obudowa. Zapraszamy do lektury.
Autor: Grzegorz Skulimowski
Synology Disk Station DS107+ to niewielka obudowa na dysk umożliwiająca podłączenie do sieci jednego dysku z interfejsem SATA. W rzeczywistości DS107+ to komputer z oprogramowaniem wyposażonym w szereg usług sieciowych.
Dane techniczne
Procesor | 500MHz |
Pamięc SDRAM | 128MB |
Prędkość zapisu - odczytu Windows | 20MB/s - 29MB/s |
Prędkość zapisu - odczytu FTP | 25MB/s - 43MB/s |
Dysk wewnętrzny | 3,5" SATA x 1, max wielkość dysku 1TB |
Złącza zewnętrzne | 3 x USB, 1 x eSATA |
Wymiary urządzenia | 160 x 63 x 218 mm |
Złącze sieciowe | 1 x RJ45 Gigabit ethernet |
Pobór mocy przez serwer z dyskiem | 19W / 9W (hibernacja) |
System plików na dysków wewn. | EXT 3 |
Protokoły sieciowe | CIFS, AFP, FTP, Telnet, SSH, NFS |
Typ woluminu | Dysk pojedynczy |
Obsługa Windows AD | tak |
Zabezpieczony FTP / HTTPs | tak |
Szyfrowany backup sieciowy | tak |
Max liczba kont użytkowników | 128 |
Max ilość grup użytkowników | 64 |
Max ilość jednoczesnych połączeń | 32 |
Tak się prezentuje opakowanie DS107 z jednej strony...
... a tak z drugiej. Widzimy tu przykładowe zastosowanie stacji.
DS107+ z przodu. Na przednim panelu znajdują się złącza USB i eSATA, włącznik, przycisk kopii oraz kontrolki informacyjne.
DS107+ z tyłu. Znajdziemy tu dwa złącza USB, RJ45, zasilania, przycisk RESET oraz wentylator.
Połączenie białego, błyszczącego plastiku wraz z wstawkami koloru czarnego bardzo dobrze się prezentuje. Widać, że producent przyłożył się do projektu i użył dobrej klasy materiałów.
W komplecie znajduje się zasilacz, kabel zasilający oraz kabel sieciowy.
- 1
- 2
- 3
- 4
- następna ›
- ostatnia »
Powiązane publikacje

Test przenośnego dysku SSD Corsair EX400U z interfejsem USB 4.0 - Miniaturowy i świetnie wykonany. Idealnie pasuje do MacBooka
20
Test dysku SSD Samsung SSD 990 EVO Plus - Hybrydowy nośnik PCI-Express 4.0 i 5.0, który okazuje się sporym rozczarowaniem
74
Jaki dysk SSD kupić? Co wybrać do laptopa i desktopa? Polecane dyski SSD od 120 GB do 4 TB na październik 2024
143
Test dysku SSD Kingston NV3 - QuLCe blade! Wydajność niezła, jednak cena zaporowa! QLC NAND miało być przecież tanie
55