Sony z zaskakującą decyzją. Twórcy remake'ów Demon's Souls i Shadow of the Colossus zostali zamknięci
W ostatnich latach zdążyliśmy niestety przywyknąć do wszelkiego rodzaju zwolnień, czy upadków całych zespołów. Niemniej o ile pojawiają się sytuacje, które nawet jeśli nie napawają optymizmem, to przynajmniej da się je relatywnie łatwo przewidzieć, o tyle czasami coś nas zupełnie zaskoczy. Tak sprawy się mają z Sony, które zamknęło Bluepoint Games - studio odświeżające z sukcesami takie pozycje jak Demon's Souls, czy Shadow of the Colossus.
Sony zamknęło Bluepoint Games, odpowiedzialne za szereg udanych remasterów i remake'ów, w tym Demon's Souls.
Według nowych doniesień Sony może opóźnić premierę PlayStation 6. Nintendo Switch 2 ma w tym roku podrożeć
Bluepoint Games stało się naprawdę ważną ekipą, jeżeli chodzi o odświeżanie kultowych gier sprzed lat. Jeszcze w 2009 roku świetnie zremasterowali grecką sagę z Kratosem w postaci God of War Collection, po drodze wzięli się też za trylogię Metal Gear Solid, czy Uncharted. Ale chyba najbardziej ceni się ich za remake'i Shadow of the Colossus oraz Demon's Souls. Tym bardziej zatem zaskakiwać mogą działania Sony. O dziwo firma postanowiła zamknąć renomowane studio, co raczej mało kto mógł uprzednio przewidzieć.
Po fali zwolnień szef Amazon Games Christoph Hartmann pakuje manatki. To koniec epoki gier AAA tej firmy
W swoim czasie fani gier FromSoftware zachodzili w głowę, czy Bluepoint może spełnić ich marzenie i odświeżyć Bloodborne. Tymczasem rzeczywistość jest zupełnie inna. Zgodnie z danymi od Bloomberga, zamknięcie studia równa się zwolnieniu 70 deweloperów i jest zaplanowane na przyszły miesiąc. Włodarze dziękują im za kreatywne podejście do kolejnych projektów, uzasadniając takie a nie inne ruchy m.in. trudną sytuacją na rynku, zmieniającymi się potrzebami graczy, czy różnymi wyzwaniami w branży. W międzyczasie wspominano o różnych projektach Bluepoint - czy to o oryginalnym przedsięwzięciu, czy wieloosobowej grze-usłudze w uniwersum God of War. Do tego jednak tak czy inaczej nie dojdzie.
Powiązane publikacje

Rocket League to jedna z pierwszych gier, która wykorzysta możliwości silnika graficznego Unreal Engine 6
16
The Elder Scrolls VI może trafić na rynek dopiero w okolicy 2029 roku, tym samym przerwa względem Skyrim sięgnie blisko 20 lat
38
Assassin's Creed Black Flag Resynced - Nowe materiały z gry uwypuklają problem z wykorzystaniem Motion Capture
16
W tym roku otrzymamy nowe Call of Duty: Modern Warfare. Gra ma być kompletnie nowym otwarciem dla umęczonej serii
24







![Sony z zaskakującą decyzją. Twórcy remake'ów Demon's Souls i Shadow of the Colossus zostali zamknięci [1]](/image/news/2026/02/20_sony_z_zaskakujaca_decyzja_tworcy_remake_ow_demon_s_souls_i_shadow_of_the_colossus_zostali_zamknieci_0.jpg)
![Sony z zaskakującą decyzją. Twórcy remake'ów Demon's Souls i Shadow of the Colossus zostali zamknięci [2]](/image/news/2026/02/20_sony_z_zaskakujaca_decyzja_tworcy_remake_ow_demon_s_souls_i_shadow_of_the_colossus_zostali_zamknieci_1.jpg)
![Sony z zaskakującą decyzją. Twórcy remake'ów Demon's Souls i Shadow of the Colossus zostali zamknięci [3]](/image/news/2026/02/20_sony_z_zaskakujaca_decyzja_tworcy_remake_ow_demon_s_souls_i_shadow_of_the_colossus_zostali_zamknieci_2.jpg)
![Sony z zaskakującą decyzją. Twórcy remake'ów Demon's Souls i Shadow of the Colossus zostali zamknięci [4]](/image/news/2026/02/20_sony_z_zaskakujaca_decyzja_tworcy_remake_ow_demon_s_souls_i_shadow_of_the_colossus_zostali_zamknieci_3.jpg)





