Smartfony OPPO, OnePlus oraz realme z ładowaniem 125 W jeszcze w tym roku. Lista kompatybilnych standardów robi wrażenie
Czas to swoista waluta i nie warto tracić go na czynności, które można wykonać szybciej. Weźmy takie ładowanie akumulatorów w smartfonach. Dzięki wykorzystaniu technologii szybkiego ładowania oferowanych przez wielu producentów możemy zapełnić baterie urządzeń mobilnych w mniej więcej pół godziny. To robi wrażenie, jednak w dalszym ciągu wiele pozostaje w tej materii do zrobienia. OnePlus, OPPO oraz realme korzystają z 65 W technologii, natomiast wspomniana grupa BBK pochwaliła się już 125 W ładowaniem. Sęk w tym, że na ten moment żaden smartfon nie obsługuje takiej prędkości. Jak donoszą zaufane źródła, to może zmienić się jeszcze w 2021 roku, a konkretnie w drugiej połowie.
Jeszcze w tym roku na rynku pojawią się smartfony OPPO, OnePlus oraz realme, które będą obsługiwać szybkie ładowanie przewodowe mocą 125 W. Urządzenia naładujemy podczas lektury porannej prasówki.
ColorOS 11: Bezpieczeństwo i prywatność smartfonów to priorytet. Poznaj najważniejsze funkcje autorskiego systemu OPPO
W drugiej połowie 2021 roku na półki sklepowe trafią pierwsze smartfony firm OPPO, OnePlus oraz realme, które zaoferują szybkie ładowanie przewodowe mocą 125 W. To przekłada się na możliwość naładowania akumulatora o pojemności 4000 mAh do 33% w zaledwie trzy minuty. Oczywiście o zasilaczu 125 W mówiono już wcześniej, ale żadne dostępne na rynku urządzenie nie obsługuje takowego. Być może producenci muszą najpierw opracować odpowiednie zabezpieczenia przed przegrzewaniem i degradacją akumulatorów. Bezpieczeństwo to klucz.
Szybkie ładowanie w smartfonie - co powinieneś o nim wiedzieć?
W myśl doniesień 125-watowe ładowanie będzie zgodne z autorskimi technologiami VOOC, Dart, Warp, SuperVOOC, SuperVOOC 2.0 i SuperDart oraz standardami ogólnymi PW (USB Power Delivery) i QC (Qualcomm Quick Charge). Oczywiście większość z nas wolałaby, aby smartfon pracował na jednym ładowaniu co najmniej tydzień, natomiast to pozostaje jeszcze w sferze marzeń. Producenci ewidentnie skupiają się na kwestii zasilaczy, czyli swego rodzaju półśrodka do naprawienia problemu niewydajnych akumulatorów.
Powiązane publikacje

ARM ma już 40 lat. Architektura, która zasila smartfony, serwery i roboty, trafiła do ponad 250 miliardów urządzeń
22
Anthropic chce zajrzeć do wnętrza AI. Czy do 2027 roku odkryjemy, jak naprawdę myślą modele językowe?
22
Firma Elona Muska xAI chce pozyskać 25 miliardów dolarów na budowę superkomputera Colossus 2 z milionem GPU NVIDIA
60
Nowatorski interfejs mózg-komputer od Georgia Tech może zmienić sposób, w jaki ludzie komunikują się z technologią i otoczeniem
4