Slack zaostrza rywalizację z Microsoftem. Wprowadza nowe funkcje
Slack swego czasu bardzo długo dominował jako narzędzie komunikacyjne w branży IT i ogólnie w sektorze Enterprise. Teraz jednak, co najmniej od grudnia 2018 roku, liderem jest Microsoft Teams, który dodatkowo bardzo prężnie się rozwija i – póki co – nie ma zamiaru się zatrzymywać. W zeszłym roku Slack ogłosił jednak partnerstwo z Atlassian, jak również przejął trzy usługi australijskiej firmy: Hipchat, Trello oraz Stride. Jednak to nie koniec działań startupu, który (całkiem słusznie) obawia się rozwiązania giganta z Redmond. Slack mianowicie wprowadzi w najbliższym czasie cztery nowe funkcjonalności. Zostały one właśnie ogłoszone na niedawnej konferencji Frontiers 2019.
Slack wprowadza szereg nowych funkcjonalności, aby pozostać w grze przy Microsoft Teams, który jest najczęściej używanym rozwiązaniem w sektorze Enterprise.
Po pierwsze, Slack w najbliższym czasie pozwoli na komunikację z osobami nieposiadającymi konta w komunikatorze. Rozwiązanie to ma służyć jako pomost pomiędzy emailem a komunikatorem i być przydatne w sytuacjach gdy Slack nie jest jeszcze w pełni rozpowszechniony w danej firmie. Ponadto Workflow Builder umożliwi automatyzację i łączenie pewnych zadań oraz usług bez konieczności wprowadzania kodu. W przyszłości funkcja ta pozwoli na podłączenie zewnętrznych usług i wprowadzanie w nich zmian wewnątrz Slacka. Oprócz tego komunikator zyska teraz ujednoliconą nawigację. Do tej pory wyszukiwanie odbywało się za pomocą dedykowanego panelu bądź skrótów klawiaturowych (Ctrl+K).
Microsoft Teams za darmo. Slack na zagrożonej pozycji?
W nowym wydaniu, użytkownicy będą mogli przeszukiwać kanały oraz prywatne wiadomości z jednego miejsca. W ramach konsolidacji, Slack zintegruje się także z kalendarzami (Outlook, Gmail). Ostatnią duża zmianą ma być wprowadzenie usługi Shared Channels. Jest to nic innego, jak dodatkowy kanał do komunikacji z podmiotami zewnętrznymi. Mogą to być klienci, partnerzy IT itp. Slack przy 15% udziale w sektorze Enterprise (21% ma jego rywal, Microsoft Teams) zdaje sobie sprawę, że potrzebuje przekonać do siebie większą liczbę klientów, jeśli chce pozostać w grze. Zaprezentowane na Frontiers 2019 nowości zdają się być krokiem w dobrym kierunku, choć nie wiadomo czy zatrzymają większego konkurenta.
Powiązane publikacje

Duolingo stawia na AI. Chodzi o automatyzację procesów, a także redukcję kontraktorów w edukacyjnej rewolucji
22
Microsoft Recall oraz Click to Do trafiły do zapoznawczej aktualizacji Windowsa 11 dla komputerów Copilot+ AI
17
Dystrybucja OpenMandriva Lx 6.0 Rock już dostępna. Stabilna odsłona z KDE Plasma 6, która oferuje jądro Linux 6.15
28
Windows 11 - kwietniowe aktualizacje systemu i zabezpieczeń powodują błędy BSOD, a także problemy z logowaniem
78