SilverStone Sugo 14 - Niewielka obudowa typu Cube z zatoką 5,25"
Planujecie złożyć niewielki zestaw komputerowy, ale wcale nie chcecie przy tym ograniczać się co do wydajności czy skazywać na niską kulturę pracę i/lub wysokie temperatury? Nie lubicie hartowanego szkła czy kolorowego podświetlenia, a za to stawiacie na funkcjonalność? W takim razie SilverStone może mieć obudowę idealną dla Was! Mowa o niewielkim modelu Sugo 14, czyli konstrukcji Small Form Factor typu Cube. W jej wnętrzu użytkownik zmieści wysokie coolery powietrzne lub chłodzenia AiO z chłodnicą 240-milimetrową, pełnowymiarowe karty graficzne i standardowe zasilacze ATX. Nie zabrakło też miejsca na dodatkowe wentylatory 140-milimetrowe, nośniki danych 2,5" i 3,5" czy napęd optyczny 5,25".
Fani gotowych zestawów chłodzenia cieczą mogą schłodzić swój procesor z wykorzystaniem zestawu AiO z chłodnicą o długości do 240 milimetrów
Test obudowy SilverStone Primera PM02 - Szkło też może oddychać
SilverStone Sugo 14 to obudowa typu Cube o wymiarach 215 x 247 x 368 (wysokość x szerokość x głębokość) milimetrów i wadze około 8,5 kilograma. W jej środku zamontujemy płyty główne w formacie Mini ITX lub Mini DTX; chłodzenia procesora o wysokości do 182 milimetrów; karty graficzne o długości do 330 milimetrów i grubości nawet trzech slotów oraz zasilacze ATX nie dłuższe niż 150 milimetrów. Dla nośników danych przewidziano trzy miejsca 2,5" lub dwa miejsca 3,5" . Mimo niewielkich rozmiarów nie zabrakło tutaj jednej zatoki 5,25" dla napędów optycznych czy kontrolerów obrotów wentylatorów. Dostęp do wszystkich podzespołów jest przemyślany i nie wymaga rozmontowywania całego zestawu komputerowego.
Silverstone FARA B1 - Dwukomorowa obudowa z oknem
Panele boczne oraz górny w SilverStone Sugo 14 są wentylowane, wyposażone w magnetyczne filtry przeciwkurzowe. Zamontujemy tutaj do trzech wentylatorów 140- lub 120-milimetrowych - jeden z tyłu oraz dwa na boku. Fabrycznie dostajemy jedną mniejszą jednostkę. Fani gotowych zestawów chłodzenia cieczą mogą schłodzić swój procesor z wykorzystaniem AiO z chłodnicą do 240 milimetrów, tak długo jak blok nie jest grubszy niż 55 milimetrów. Panel I/O umieszczono z boku obudowy, bliżej frontu. Gości on dwa USB 3.2 Gen 1, jedno USB 2.0 oraz jedno złącze audio. Sugerowana cena nie została podana, ale jak przystało na rozwiązania typu Small Form Factor tanio raczej nie będzie. Mimo wszystko zapowiada się naprawdę niezła obudowa.
Powiązane publikacje

DeepCool CH260 i DeepCool CH270 DIGITAL - kompaktowe obudowy komputerowe, które wspierają płyty z odwróconymi złączami
12
Obudowa komputerowa Endorfy Arx 500 Core trafiła do sprzedaży. Fabryczne wentylatory, szklany panel i miejsce na AiO
27
ASUS prezentuje obudowę ATX A31 dla płyt głównych BTF. Klasyczna wielkość i kilka ciekawych rozwiązań montażowych
16
Obudowa Montech XR Wood oferuje fabryczne wentylatory ARGB, filtry przeciwpyłowe i drewniane elementy. Nowość debiutuje
9