SilverStone SETA Q1 - Obudowa typu Mid Tower, która zamiast na hartowane szkło i RGB LED stawia na zupełną ciszę
Na rynku obudów komputerowych trudno o jakiś przełom i innowacyjność, a gdy już się pojawi tego typu rozwiązanie to od razu kopiowane jest przez innych producentów. Nie znaczy to jednak, że wszystkie firmy chcą być w stagnacji i boją się eksperymentować. Świetnym na to dowodem jest SilverStone i ich najnowsza obudowa SETA Q1. Model ten na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykły i nudny Mid Tower pozbawiony hartowanego szkła i kolorowego podświetlenia. Środek skrywa jednak maty wygłuszające, specjalny system kanalików mający pozwalać na wentylację przy zachowaniu wzorowej kultury pracy oraz wspornik dla okazałych kart graficznych, który zapobiega ich wyginaniu się w slocie PCIe płyty głównej.
SilverStone SETA Q1 trafi do europejskich sklepów na przełomie listopada i grudnia. Sugerowana cena powinna wynosić około 859 złotych.
Jaka obudowa do komputera? Co wybrać? Poradnik zakupowy i polecane obudowy komputerowe na sierpień 2021
SilverStone SETA Q1 to dwukomorowa obudowa typu Mid Tower o wymiarach 493,5 x 232 x 490,7 (wysokość x szerokość x głębokość) milimetrów i wadze około 11,6 kilograma. Wykonana została ze stali oraz tworzyw sztucznych. W jej wnętrzu zamontować możemy płyty główne w formacie E-ATX, ATX, Micro ATX lub Mini ITX; karty graficzne o długości do 394 milimetrów; wieżowe chłodzenia procesora o wysokości do 182 milimetrów oraz zasilacze o długości do 250 milimetrów. Dla nośników danych przewidziano dwa miejsca 3,5" i dwa 2,5", a karty rozszerzeń mają do dyspozycji siedem poziomych oraz dwa pionowe "śledzie".
Test obudowy SilverStone Primera PM02 - Szkło też może oddychać
Tajwańska konstrukcja pomieści do siedmiu wentylatorów lub odpowiadające im chłodnice od układów LC/AiO - trzy 140- lub 120-milimetrowe na froncie; dwa 140- lub trzy 120-milimetrowe na górze i jeden 140- lub 120-milimetrowy z tyłu. Fabrycznie otrzymujemy trzy większe "śmigła" oraz zestaw filtrów przeciwkurzowych. Panel I/O znalazł się na górze obudowy, bliżej frontu. Gości jedno USB 3.2 Gen 2 typu C, dwa USB 3.2 Gen 1 typu A, złącze audio typu combo oraz przycisk Power i Reset. SilverStone SETA Q1 trafi do europejskich sklepów na przełomie listopada i grudnia. Sugerowana cena powinna wynosić 220 dolarów, czyli około 859 złotych. Pytanie czy fani ciszy zdecydują się na taki wydatek? Zwłaszcza, że tak skomplikowany system wentylacji widoczny na filmie z pewnością będzie wpływał negatywnie na przepływ powietrza i temperatury podzespołów - od karty graficznej, przez płytę główną, aż po procesor.
Powiązane publikacje

DeepCool CH260 i DeepCool CH270 DIGITAL - kompaktowe obudowy komputerowe, które wspierają płyty z odwróconymi złączami
12
Obudowa komputerowa Endorfy Arx 500 Core trafiła do sprzedaży. Fabryczne wentylatory, szklany panel i miejsce na AiO
27
ASUS prezentuje obudowę ATX A31 dla płyt głównych BTF. Klasyczna wielkość i kilka ciekawych rozwiązań montażowych
16
Obudowa Montech XR Wood oferuje fabryczne wentylatory ARGB, filtry przeciwpyłowe i drewniane elementy. Nowość debiutuje
9