SilverStone Precision PS15 - Maluch stawiający na przewiewność
Na rynku podzespołów komputerowych mamy obecnie całe zatrzęsienie marek. Mowa zarówno o wielkich, międzynarodowych firmach, jak i lokalnych podmiotach. Dzięki temu konsument może wybierać w szerokiej ofercie produktów z całego świata, co teoretycznie powinno pozwolić mu skompletować zestaw zgodny w całości z jego wymaganiami. Jednak tak jak i w innych branżach, tak i na rynku PCtów występują pewne mody. Jeśli mowa o obudowach to ostatnio jest to hartowane szkło wciskane wszędzie gdzie się da. Odbija się to oczywiście negatywnie na cyrkulacji powietrza, a więc i temperaturach podzespołów. SilverStone za pomocą niewielkiego modelu Precision PS15 próbuje pogodzić wygląd z praktycznością.
Obudowę SilverStone Precision PS15 wyceniono na około 205 złotych.
SilverStone Nightjar NJ450-SXL - Niewielki, pasywny zasilacz
SilverStone Precision PS15 to obudowa o wymiarach 381 x 192 x 351 (wysokość x szerokość x głębokość) milimetrów i wadze około 3,5 kilograma. Wykonana została ze stali, tworzyw sztucznych oraz hartowanego szkła. W środku zamontować można płyty główne w standardzie Micro ATX lub Mini ITX, karty graficzne o długości do 314 milimetrów oraz chłodzenia procesora o wysokości do 154 milimetrów. Zasilacz nie powinien być dłuższy niż 150 milimetrów. Na nośniki danych nie ma zbyt wiele miejsca, bowiem mowa o jednej zatoce 3,5 cala lub trzech 2,5 cala. Panel I/O umieszczony na górze konstrukcji gości dwa USB 3.1 Gen 1 oraz złącza audio.
SilverStone Krypton KR01 - niskoprofilowy cooler dla CPU AMD
W obudowie zamontujemy do pięciu wentylatorów - dwa 140- lub 120-milimetrowe z przodu, identyczny zestaw na górze oraz jedno mniejsze śmigło z tyłu (zainstalowane już fabrycznie). Wszystkie z newralgicznych miejsc zabezpieczone zostały łatwo dostępnymi, plastikowymi filtrami siateczkowymi. Logo producenta znajdujące się na froncie, przy jego dolnej krawędzi podświetlone jest na niebiesko. SilverStone Precision PS15 ma trafić do sprzedaży już 12 grudnia z sugerowaną ceną 46 euro, czyli około 205 złotych. Tym samym jeśli jakość wykonania będzie dobra, może być to łakomy kąsek dla podstawowych użytkowników komputera.