Silverstone FARA B1 - Dwukomorowa obudowa z oknem
Obudowa komputerowa to ten element zestawu, który widzimy na co dzień. Nic więc dziwnego, że nawet osoby, które stawiają na stosunek wydajności do ceny, ignorując RGB LED czy fikuśne nadruki próbuje wybrać skrzynkę, która będzie im się podobać wizualnie i spełniać wszystkie wymagania. Z tego powodu na rynku jest całe zatrzęsienie różnych propozycji od naprawdę wielu marek i producentów. Już niedługo dołączony do nich model Silverstone FARA B1, czyli dwukomorowy i przewiewny Mid Tower z bokiem wykonanym z hartowanego szkła. Wisienką na torcie ma być niewielkie, podświetlane logo producenta na froncie. A wszystko to powinno być całkiem atrakcyjnie wycenione.
Sugerowana cena obudowy Silverstone FARA B1 nie została zdradzona, ale patrząc na specyfikację nie powinna być to droga konstrukcja.
Test obudowy SilverStone Primera PM02 - Szkło też może oddychać
Silverstone FARA B1 to obudowa typu Mid Tower o wymiarach 446 x 207 x 401 (wysokość x szerokość x głębokość) milimetrów i wadze około 5,75 kilograma. Wykonana została ze stali, hartowanego szkła oraz tworzyw sztucznych. Zamontujemy tutaj płyty główne w formacie ATX, Micro ATX oraz Mini ITX, a prócz tego wejdą wieżowe chłodzenia procesora o wysokości do 165 milimetrów, karty graficzne o długości 322 milimetrów i zasilacze o długości do 160 milimetrów. Na nośniki danych przygotowano jedno miejsce 3,5 cala oraz cztery miejsca 2,5 cala.
Test obudowy SilverStone Primera PM02 - Szkło też może oddychać
Panel I/O w Silverstone FARA B1 znalazł się na górze obudowy, zaraz przy przedniej krawędzi. Gości on przycisk Power i Reset, jedno złącze audio typu combo, dwa USB 3.1 Gen 1 oraz jedno USB 2.0. W opisywanej konstrukcji zamontować możemy do sześciu wentylatorów, trzy 120- lub dwa 140-milimetrowe na froncie, dwa 120- lub 140-milimetrowe na górze oraz jeden mniejszy z tyłu. Fabrycznie otrzymujemy tylko jedną jednostkę 120-milimetrową. Filtry znajdują się z przodu, na górze i na dole obudowy. Sugerowana cena Silverstone FARA B1 nie została zdradzona, ale patrząc na specyfikację nie powinna być to droga konstrukcja.
Powiązane publikacje

DeepCool CH260 i DeepCool CH270 DIGITAL - kompaktowe obudowy komputerowe, które wspierają płyty z odwróconymi złączami
12
Obudowa komputerowa Endorfy Arx 500 Core trafiła do sprzedaży. Fabryczne wentylatory, szklany panel i miejsce na AiO
27
ASUS prezentuje obudowę ATX A31 dla płyt głównych BTF. Klasyczna wielkość i kilka ciekawych rozwiązań montażowych
16
Obudowa Montech XR Wood oferuje fabryczne wentylatory ARGB, filtry przeciwpyłowe i drewniane elementy. Nowość debiutuje
9