SilverStone CS380 - idealna obudowa pod domowy serwer
SilverStone to firma, która została założona w 2003 roku przez byłych pracowników Cooler Masters. Tajwańska marka specjalizuje się głównie w obudowach komputerowych wszelkiej maści - dużych i małych, konsumenckich oraz biznesowych, układach chłodzenia wraz z wentylatorami, zasilaczach, jak i różnych drobnych akcesoriach. Omawiany dzisiaj model CS380 prezentowany był już w zeszłym roku, acz od tego czasu uległ poważnym metamorfozom. Pierwotnie mała i zgrabna konstrukcja typu micro ATX z czasem nieco "spuchła" i urosła do obecnych rozmiarów. Główna myśl od której wywodzi się nazwa (Case Storage) pozostała jednak bez zmian i nadal jest to propozycja skierowana do osób, dla których najważniejsze jest magazynowanie danych.
SilverStone CS380 ze względu na swoją konstrukcję nie jest niestety propozycją, która zadowoli przeciętnego gracza.
Obudowa SilverStone CS380 została w tym roku ponownie pokazana na targach CES. Tym jednak razem już w bardziej okazałej formie jako konstrukcja mid tower o wymiarach 426,5 x 215,3 x 487,5 (wysokość, szerokość, głębokość) milimetrów. Waga jak i grubość blach pozostaje nadal nieznana, jednak wiemy iż jest to stosunkowo gruba stal SECC. W środku zmieścimy płyty główne w standardzie ATX, karty graficzne o długości do 240 milimetrów oraz chłodzenia procesora o wysokości nieprzekraczającej 146 milimetrów. Jak widać już na pierwszy rzut oka bardziej wydajne podzespoły nie wchodzą w grę, gdyż po prostu się nie zmieszczą. Jednak każdy kij ma dwa końce - w zamian otrzymujemy dwie zatoki 5,25 cala oraz aż osiem kieszeni na dyski SATA oraz SAS z systemem wymiany w locie ("na gorąco" - hot swap), dostępem z zewnątrz oraz kondensatorami mającymi zapewnić dodatkową stabilność zasilania.
SilverStone FTZ01. Obudowa Mini-ITX dla wymagających
Ze względu na rozbudowaną sekcję poświęconą magazynowaniu danych cały układ chłodzenia uległ modyfikacjom. Mamy tutaj dwa wentylatory 120-milimetrowe umieszczone na koszykach na HDD i chłodzące je poprzez zasysanie świeżego powietrza przez otwory w bocznym panelu, jedną identyczną jednostkę z tyłu obudowy oraz dwa miejsca na dodatkowe wentylatory na górze. Ten specyficzny układ w połączeniu z niewielką ilością miejsca na GPU oraz cooler CPU daje jasno do zrozumienia, że nie jest to produkt skierowany do przeciętnego użytkownika. Odbiorcą SilveStone CS380 nie ma być gracz, a osoba chcąca stworzyć swój własny mały serwer. Przedni panel to standardowe rozwiązanie - przycisk power, wyjścia audio oraz dwa porty USB 3.0. Ulokowany został na środku przedniego panelu, po prawej stronie za drzwiczkami. Niestety cena ani data premiery nie została jeszcze przez producenta ujawniona. Jednak produkt jest już w końcowej fazie i prawdopodobnie niedługo trafi do sprzedaży. Odpowiednio wyceniony z pewnością szybko znajdzie nabywców.
Powiązane publikacje

DeepCool CH260 i DeepCool CH270 DIGITAL - kompaktowe obudowy komputerowe, które wspierają płyty z odwróconymi złączami
12
Obudowa komputerowa Endorfy Arx 500 Core trafiła do sprzedaży. Fabryczne wentylatory, szklany panel i miejsce na AiO
27
ASUS prezentuje obudowę ATX A31 dla płyt głównych BTF. Klasyczna wielkość i kilka ciekawych rozwiązań montażowych
16
Obudowa Montech XR Wood oferuje fabryczne wentylatory ARGB, filtry przeciwpyłowe i drewniane elementy. Nowość debiutuje
9