Sharkoon ELITE SHARK CA300H - Obudowa oferująca dwa szklane panele boczne, przewiewny front i top oraz cztery wentylatory
W ubiegłym roku Sharkoon prezentował obudowę ELITE SHARK CA300T, a teraz przyszła pora na model ELITE SHARK CA300H. Nadal mowa o dużej i pojemnej konstrukcji, która wyróżnia się na tle konkurencji przede wszystkim dwoma panelami bocznymi w formie okna, metalowymi drzwiczkami do ukrycia okablowania za tacką płyty głównej czy bogatym podświetleniem ARGB LED. Wszystko za sprawą czterech fabrycznych wentylatorów 120-milimetrowych oraz panelu I/O z diodami RGB LED. Nie zabrakło też pełnego zestawu dobrych filtrów przeciwkurzowych. Gdzie więc szukać różnicy względem zeszłorocznego modelu? Front obudowy doczekał się bardziej przewiewnego panelu z polerowanego aluminium.
Obudowa Sharkoon ELITE SHARK CA300H trafiła już do pierwszych sklepów. Jej sugerowana cena to około 709 złotych za wariant biały bądź czarny.
Jaka obudowa do komputera? Co wybrać? Poradnik zakupowy i polecane obudowy komputerowe na luty 2021
Sharkoon ELITE SHARK CA300H to obudowa o wymiarach 520 x 235 x 505 (wysokość x szerokość x głębokość) milimetrów i wadze 14,7 kilograma. Wykonana została ze stali, aluminium oraz tafli hartowanego szkła. W jej środku możemy zamontować płyty główne w formacie E-ATX, ATX, Micro ATX oraz Mini ITX; chłodzenia procesora o wysokości do 165 milimetrów; karty graficzne o długości do 425 milimetrów oraz zasilacze o długości do 240 milimetrów. Dla nośników danych przewidziano maksymalnie do czterech miejsc 3,5 cala oraz siedmiu 2,5 cala. Warto podkreślić, że karta graficzna wyposażona jest w specjalny, regulowany wspornik zapobiegający opadaniu oraz ma możliwość pionowego montażu, acz wymaga to risera PCIe, którego nie ma w zestawie.
Test obudowy Corsair 5000D - Połączenie dwóch różnych światów. Stonowana stylistyka oraz nowoczesne wnętrze
Panel I/O w Sharkoon ELITE SHARK CA300H znajduje się na lewym boku, bliżej frontu i wyposażony jest w podświetlenie RGB LED. Gości on jedno USB 3.2 Gen 2 typu C, dwa USB 3.0 typu A, złącza audio oraz przyciski Power, Reset i od kontroli podświetlenia. Jeśli chodzi o wentylacje to możemy tutaj zamontować do siedmiu wentylatorów - trzy 140- lub 120-milimetrowe na froncie, trzy mniejsze na topie oraz jeden z tyłu. Fabrycznie otrzymujemy cztery wentylatory 120-milimetrowe z ARGB LED. Jeśli chodzi o radiatory od układów AiO/LC to wejdą tutaj maksymalnie konstrukcje 420-milimetrowe na froncie i 360-milimetrowe na topie o grubości do 60 milimetrów (wraz z wentylatorami). Sharkoon ELITE SHARK CA300H dostępny jest już w pierwszych sklepach w dwóch wersjach kolorystycznych - czarnej i białej. Sugerowana cena obu to 155 euro, czyli około 709 złotych. Pytanie czy to nie jest zbyt dużo jak na Sharkoona?
Powiązane publikacje

DeepCool CH260 i DeepCool CH270 DIGITAL - kompaktowe obudowy komputerowe, które wspierają płyty z odwróconymi złączami
12
Obudowa komputerowa Endorfy Arx 500 Core trafiła do sprzedaży. Fabryczne wentylatory, szklany panel i miejsce na AiO
27
ASUS prezentuje obudowę ATX A31 dla płyt głównych BTF. Klasyczna wielkość i kilka ciekawych rozwiązań montażowych
16
Obudowa Montech XR Wood oferuje fabryczne wentylatory ARGB, filtry przeciwpyłowe i drewniane elementy. Nowość debiutuje
9