SDC 2018: Samsung widzi asystenta Bixby jako wszechobecną SI
Obecnie żyjemy już w takich czasach, że asystenci głosowi przestali nas dziwić i zdecydowanie ułatwiają codzienne życie. I choć osobiście z tego dobrodziejstwa korzystam jedynie w samochodzie, gdy chcę aby mapy Google dodały na trasie na przykład przystanek, to bez wątpienia czuję w tej technologii ogromny potencjał. I choć wszyscy chyba mamy wątpliwości co do tego jakim torem rozwinie się sztuczna inteligencja m.in. pod postacią wspomnianych asystentów, to wiemy równie dobrze, że jej ekspansji już nic nie powstrzyma. Wiedzą o tym równie dobrze deweloperzy tacy jak Samsung, który idą niemal łeb w łeb z konkurencją pod postacią Aleksy czy Siri wciąż poszerzając funkcjonalność własnego asystenta głosowego - Bixby'ego.
Bixby otwarty na deweloperów innych niż tylko Samsung, obsługa nowych języków oraz dalsze plany na asystenta głosowego. Koreańczycy chcą zmienić technologię swoją SI.
Samsung zaprezentował smartfona ze składanym ekranem
W San Francisco trwa właśnie coroczna konferencja Samsung Developer Conference, na której koreański deweloper poświęcił sporo czasu na omówienie swojego inteligentnego asystenta głosowego jakim jest Bixby. Eui-Suk Chung, szef Samsunga zajmujący się oprogramowaniem oraz sztuczną inteligencją przedstawił szczegóły na temat tego, czym stanie się w przyszłości Bixby. Plany są zaprawdę wielkoskalowe. Docelowo Bixby ma być tak dopracowaną sztuczną inteligencją, że nie będziemy mogli się bez niej obyć. Przyszłość należy więc (według Samsunga naturalnie) do komend głosowych.
Samsung w końcu zapowiada składanego smartfona
Asystenta Bixby już teraz znajdziemy w najbardziej zaawansowanych produktach Samsunga jak smartfony czy smart TV, jednak Samsung nie zamyka się na urządzenia stricte rozumiane dotychczas jako inteligentne. Do roku 2020 gigant planuje wprowadzić głosowego asystenta właściwie gdzie się tylko da: do lodówek, pralek, głośników wszelkiej maści itd. Wygląda na to, że dla marki nie istnieje przyszłość z urządzeniem, z którym nie będziemy mogli porozmawiać. Jak powiedział Chung, Bixby ulegnie przekształceniu z prostego mobilnego asystenta w wielkoskalową platformę sztucznej inteligencji.
Samsung przyjmuje zamówienia na elastyczne wyświetlacze OLED
Już teraz Samsung udostępnia także deweloperom narzędzia Bixby Developer Studio, które pomogą w pisaniu aplikacji obsługujących Bixby'ego. Ma to docelowo (w przyszłości) zbudować ogromny ekosystem, nie zamykający się jedynie na urządzenia czy oprogramowanie Samsunga. Ten zbiór narzędzi umożliwi intuicyjną implementację sztucznej inteligencji w większej liczbie usług i urządzeń. Wszystko to brzmi naturalnie bardzo rozwojowo i przedstawia ciekawą wizję przyszłości, szkoda tylko, że Bixby wciąż nie obsługuje języka polskiego. Deweloper póki co zapowiada wprowadzenie nowych języków (niemiecki, włoski, francuski, hiszpański i angielski brytyjski), lecz wciąż nie uświadczymy tu naszego rodzimego języka.