Samsung wybuduje w Taylor w Teksasie nowoczesną fabrykę półprzewodników wartą 17 mld dolarów
Samsung Electronics świętuje 25-lecie produkcji półprzewodników w USA. To doskonały moment na ogłoszenie nowej inwestycji Koreańczyków, która jest szacowana na 17 miliardów dolarów amerykańskich. W ramach tej kwoty możemy liczyć na realizację nowej fabryki półprzewodników w Teksasie, która pozwoli utworzyć 2000 miejsc pracy dla specjalistów z obszaru zaawansowanych technologii. Prace wystartują już w połowie przyszłego roku, natomiast finalizacja budowy i oddanie obiektu do użytku ma mieć miejsce już w 2024 roku. To największa inwestycja w historii działalności Samsunga na terenie Stanów Zjednoczonych. Czym dokładnie będzie zajmował się nowo powstający zakład i co o nim wiemy?
W Taylor w stanie Teksas powstanie nowa fabryka półprzewodników. Rekordowa inwestycja Samsunga w USA jest szacowana na kwotę 17 miliardów dolarów. Budowa ruszy w połowie przyszłego roku.
Test Samsung Galaxy Z Flip3 5G – Wodoszczelny smartfon ze składanym ekranem, w cenie tradycyjnego flagowca
Problemy z dostępnością półprzewodników to realny problem, z którym muszą borykać się giganci technologiczni oraz mniejsi gracze rynkowi. Samsung nie zamierza biernie przyglądać się coraz gorszej kondycji tegoż segmentu i planuje konkretne działania. Z okazji świętowania 25-lecia produkcji chipów na terenie Stanów Zjednoczonych przedsiębiorstwo ogłosiło swoje najbliższe plany. Koreańczycy wybudują w Taylor w stanie Teksas nową fabrykę o powierzchni 5 milionów metrów kwadratowych. Zakład ma być kluczową lokalizacją, która wraz z fabryką w Pyeongteak w Korei Południowej będzie korzystać z najnowszych linii produkcyjnych. Możemy liczyć na skupienie się na obszarach 5G, Ai oraz szeroko pojętej branży mobilnej.
Samsung Neo QLED 55QN91A - Test telewizora 4K z podświetleniem Mini LED, rozbudowanym Trybem Gry i systemem Tizen
Decyzja Samsunga została podjęta z uwagi na coraz postępujący globalny niedobór chipów, który istotnie osłabia szereg segmentów rynkowych, w tym elektronikę oraz motoryzację. Wybór lokalizacji mógł być częściowo podyktowany bliskością do innego zakładu producenta z Korei, który mieści się w Austin oddalonym o około 25 kilometrów. Tym samym możliwe będzie dzielenie infrastruktury i zasobów, co znacząco obniży koszt oraz wpłynie pozytywnie na sam proces realizacji zamówień.
Powiązane publikacje

Micron ogłasza reorganizację swoich jednostek biznesowych. Nowa struktura firmy ma usprawnić współpracę z klientami
1
USA rozpoczyna dochodzenie w sprawie krajowej produkcji chipów. Czy to początek nowej ery w technologicznej niezależności?
45
Meta ogłosiła, że zacznie wykorzystywać dane użytkowników z Unii Europejskiej do trenowania modeli sztucznej inteligencji
36
NVIDIA inwestuje w produkcję chipów AI w USA. Nowe fabryki w Arizonie i Teksasie odpowiedzią na napięcia handlowe
31