Samsung prezentuje tablet Galaxy Note 8.0
Tablet z 10,1-calowym wyświetlaczem jest dla Was za duży? Samsung kilka miesięcy temu wprowadził do sprzedaży nowy model z serii Galaxy Note 10.1. Urządzenie okazało się być kolejnym "tabletowym" hitem w wykonaniu koreańskiego producenta, jednak wciąż brakowało bezpośredniego konkurenta dla iPada Mini lub Nexusa 7 (przynajmniej pod względem wielkości). Dzisiaj Samsung zaprezentował kolejne urządzenie z rodziny Galaxy Note, które zostało wyposażone w 8-calowy ekran o rozdzielczości WXGA (1280 x 800 pikseli). Tablet jest napędzany przez czterordzeniowy układ Exynos 4412 o taktowaniu 1,6 GHz oraz 2 GB pamięci operacyjnej. Użytkownik może przechowywać swoje pliki w pamięci wewnętrznej o pojemności 16 GB lub 32 GB. Nie zabrakło slotu microSD, dzięki czemu powiększymy pojemność o nawet 64 GB. Samsung Galaxy Note 8.0 posiada także moduły A-GPS (3G/LTE), S-GPS (Wi-Fi), Glonass oraz Wi-Fi a/b/g/n (2,4 GHz / 5 GHz).
Z tyłu znajdziemy 5-megapikselowy aparat, zaś z przodu umieszczono kamerę do wideorozmów o rozdzielczości 1,3 megapiksela. Urządzenie o grubości 7,95 milimetra waży dokładnie 338 gramów. Zarządzaniem zajmuje się system operacyjny Android 4.1 Jelly Bean, który już niedługo powinien otrzymać aktualizację do wersji 4.2. Bateria o pojemności 4600 mAh ma zapewnić do 14 godzin pracy bez ładowania. W tym momencie nie znamy jeszcze sugerowanej ceny urządzenia.
Źródło: Samsung
Powiązane publikacje

POCO F7 - nadchodzi pogromca wszystkich średniaków. Na pokładzie Snapdragon 8s Gen 4, pamięć UFS 4.1 i bateria 6500 mAh
29
OnePlus Nord 5 - wiemy, jaki procesor będzie zasilał nadchodzącego superśredniaka. Premiera smartfona odbędzie się już niebawem
4
Huawei Pura 80 Ultra to (prawdopodobnie) nowy król mobilnej fotografii. Smartfon debiutuje z trójką swoich braci
55
Smartfon vivo V50 trafił do sprzedaży. Na pokładzie Snapdragon 7 Gen 3, trzy aparaty 50 MP ZEISS i bateria 6000 mAh
45