Samsung planuje 6G i strategię na wypadek kryzysu jak z Huawei
Dopiero co podjęliśmy pierwsze z wielu kroków w kierunku ustanowienia globalnego 5G, dlatego też nieco dziwić może informacja o tym, że największe spółki na świecie już patrzą w kierunku sieci 6G, której to standardy nie są przecież jeszcze zdefiniowane. O ile 5G ma być 10 razy szybsze niż 4G LTE, co doprowadzi do rozwoju nowych gałęzi przemysłu i przedsiębiorstw, o tyle o 6G zwykły śmiertelnik może sobie tylko gdybać. Z przeciwieństwie do wiceprezesa Samsunga, Jay'a Y. Lee. Zgodnie z doniesieniami Bloomberga, Lee spotkał się z innymi dyrektorami Samsunga, aby omówić współpracę z firmami private equity (szczególny rodzaj inwestycji kapitałowych stanowiących zewnętrzne źródło finansowania spółek niedopuszczonych do obrotu publicznego). Celem jest opracowanie mobilnego sprzętu sieciowego 6G, technologii blockchain i sztucznej inteligencji.
Wiceprezes Samsunga spotkał się z innymi dyrektorami firmy, aby omówić współpracę ze spółkami private equity w obrębie sieci 6G, technologii blockchain oraz sztucznej inteligencji.
Już na początku roku w sieci pojawiały się informacje, że Samsung chce zainwestować więcej pieniędzy w swój sprzęt sieciowy. I wygląda na to, że jest ku temu bardzo dobra okazja. Obecnie to Huawei jest największym dostawcą sprzętu sieciowego na świecie, ale bez możliwości zakupu materiałów od amerykańskich firm, może nie być w stanie wyprodukować stacji bazowych, które są częścią sprzedawanej infrastruktury. W 2018 r. Huawei prowadził z 29% udziałów na wspomnianym rynku, podczas gdy udział Samsunga wynosił poniżej 5%.
Podczas spotkania Lee i innych członków kierownictwa, firma opracowywała także plan reakcji na ryzyko przypadku, gdy zostanie uwikłana w kryzys podobny do Huawei i straci dostęp do niektórych części swojego łańcucha dostaw. Powinniśmy stawić czoła wyzwaniu, aby stworzyć nowe fundamenty, wychodząc poza zakres ochrony naszych dotychczasowych osiągnięć - powiedział Jay Y. Lee, wiceprezes Samsunga. Wygląda więc na to, że spółka znów pragnie stać się w prekursorem, tym razem w obrębie rozwiązań takich jak sieć 6G, technologia blockchain czy sztuczna inteligencja, nie będąc przy tym uzależnionym od dostawców z zewnątrz.
Powiązane publikacje

ARM ma już 40 lat. Architektura, która zasila smartfony, serwery i roboty, trafiła do ponad 250 miliardów urządzeń
22
Anthropic chce zajrzeć do wnętrza AI. Czy do 2027 roku odkryjemy, jak naprawdę myślą modele językowe?
22
Firma Elona Muska xAI chce pozyskać 25 miliardów dolarów na budowę superkomputera Colossus 2 z milionem GPU NVIDIA
60
Nowatorski interfejs mózg-komputer od Georgia Tech może zmienić sposób, w jaki ludzie komunikują się z technologią i otoczeniem
4