Rząd Niemiec przestrzega przed Internet Explorerem
Rząd Niemiec nakłania użytkowników, aby nie korzystali z przeglądarki Microsoftu z powodu krytycznej luki w zabezpieczeniach Internet Explorera. Treść porady, która pojawiła się w formie oficjalnego oświadczenia na stronie Niemieckiego Biura Bezpieczeństwa Informatycznego (Bundesamt für Sicherheit in der Informationstechnik) mówi, że z dużym prawdopodobieństwem ta sama luka w oprogramowaniu Microsoftu została wykorzystana przez hakerów w atakach na Google oraz inne amerykańskie firmy w ubiegłym tygodniu. Niemieckie Biuro Bezpieczeństwa Informatycznego (BSI) twierdzi, że zalecane przez Microsoft uruchamianie Internet Explorera w trybie chronionym oraz wyłączenie funkcji Active Scripting niekoniecznie czyni z przeglądarki trudniejszy cel dla hakerów.
Luka może zostać wykorzystana przez hakera, który podając się za naszego przyjaciela wysyła wiadomość z odnośnikiem. Po kliknięciu na linka, Internet Explorer odwiedza witrynę, a ta z kolei infekuje komputer, instalując na nim konia trojańskiego. W tym momencie hakerzy mogą efektywnie zarządzać naszym komputerem, kraść poufne dane firmowe, informacje osobiste, czy korzystać z naszego peceta jako furtki do rozsiewania spamu. Najgorsze jest to, że jak dotąd Microsoft nie udostępnił łaty eliminującej problem.
Oczywiście, wskazówka niemieckiego rządu zalecająca internautom korzystanie z alternatywnej przeglądarki nie została dobrze odebrana przez Microsoft, który powinien opublikować aktualizację tak szybko, jak to możliwe. Na stronach SophosLabs można znaleźć szczegóły na temat samej luki oraz dalsze komentarze.
Źródło: Informacje Prasowe
Powiązane publikacje

Meta kontra FTC. Kevin Systrom ujawnia, że Mark Zuckerberg postrzegał Instagram jako zagrożenie dla Facebooka
23
OpenAI rozważa zakup przeglądarki Chrome od Google, co oznacza potencjalną rewolucję w dostępie do sztucznej inteligencji
22
Użytkownicy skarżą się, że ChatGPT zbyt często ich chwali. Czy sztuczna inteligencja przestała mówić prawdę?
44
Facebook traci znaczenie wśród młodszych pokoleń. Wewnętrzne e-maile Meta pokazują rosnące problemy z atrakcyjnością platformy
57