Ghost Recon Breakpoint - kontynuacja Wildlands omija Steam
Ghost Recon Breakpoint to kontynuacja Wildlands. Poprzednia odsłona serii była bestsellerem pomimo pewnej dozy krytyki jaką gracze skierowali w jej stronę. Tytuł wejdzie do sprzedaży 04.10.2019 na platformy PC, PS4 oraz Xbox One. Niedawno Ubisoft zaprezentował i omówił rozgrywkę. W dalszej perspektywie, więcej informacji na temat gry mamy otrzymać na targach E3 2019. Gameplay uległ ewolucji od czasów Wildlands i ma szansę dostarczyć lepszej jakości rozgrywki tam gdzie wcześniejsza część zawiodła. Z drugiej strony, gracze pecetowi muszą mieć świadomość, że w Breakpoint na premierę zagrają albo za pośrednictwem Uplay albo Epic Games Store. Tytuł nie będzie dostępny na Steam. Nie wiadomo, czy wyłączność względem sklepu Valve pozostanie bezterminowa. Patrząc na Anno 1800 i The Division 2 – jest to możliwe.
W jednej z głównych ról w Ghost Recon Breakpoint pojawi się znany z seriali The Punisher i The Walking Dead, Jon Bernthal. Gra ukaże się 4 października 2019, ale nie będzie dostępna na Steam, lecz na Epic Games Store.
Breakpoint ma być oparte o formułę wprowadzoną w Wildlands, jednak zarazem kładzie większy nacisk na aspekt przetrwalnikowy. Mamy poruszać się po ogromnym i zróżnicowanym obszarze (tym razem fikcyjna wyspa Auroa), z ośnieżonymi górami, fiordami, pustyniami oraz terenem wulkanicznym. Przy okazji wymagane jest posiłkowanie się racjami żywnościowymi i zadbanie o odpowiednie nawodnienie. Należy także opatrywać poważne rany, gdyż wpływają negatywnie na nasze zdolności bojowe. Ubisoft wprowadził także mechanikę zakładania obozowisk, z których właśnie możemy dokonać modyfikacji ekwipunku czy skorzystać z pomocy medycznej. Oprócz tego, przeciwnicy mają zostawiać ekwipunek podzielony na różne klasy niczym w loot-shooterach. Ponadto opcje sieciowe mają być na premierę znacznie bardziej rozbudowane niż w Wildlands. Na starcie będzie już tryb PVP a rajdy będą wprowadzone niedługo po premierze.
Najnowszy wyciek informacji o Assassins Creed Ragnarok to fake
Z drugiej strony, warto też zaznaczyć, że gra ukaże się na PC wyłącznie na platformach Epic Games Store oraz Uplay. Fakt ten wychwycił w wywiadzie z firmą portal PCGamesN. W przeciwieństwie do Anno 1800 i The Division 2, Breakpoint nie było w ogóle dostępne w przedsprzedaży na Steam. W przypadku tych dwóch wcześniejszych tytułów Ubisoftu stało się tak dlatego, że Epic zawiązał z wydawcą umowę w późniejszym momencie. Teraz już prawdopodobnie większość, jeśli nie wszystkie gry francuskiej firmy będą traktowane w podobny sposób, co Breakpoint. W przypadku tytułów Ubisoftu, nie ma żadnej informacji o okienku czasowej wyłączności, więc istnieje prawdopodobieństwo, że nie trafią one do sklepu Valve nigdy.
Powiązane publikacje

Ghost of Yōtei - garść informacji o grze twórców Ghost of Tsushima. Nielinearna kampania, historia i inne
0
Klasyka Star Wars wchodzi do GOG Preservation Program, w tym Dark Forces, Battlefront i X-Wing. Wyprzedaż gier z uniwersum
9
The Elder Scrolls IV: Oblivion - Remastered bije rekordy. Zdobył 4 mln graczy w 4 dni. Tak wygląda odrodzenie legendy RPG
124
La Quimera - gra otrzymała kiepskie pierwsze recenzje, po czym została wycofana na kilka godzin przed premierą
32