Zgłoś błąd
X
Zanim wyślesz zgłoszenie, upewnij się że przyczyną problemów nie jest dodatek blokujący reklamy.
Błędy w spisie treści artykułu zgłaszaj jako "błąd w TREŚCI".
Typ zgłoszenia
Treść zgłoszenia
Twój email (opcjonalnie)
Nie wypełniaj tego pola
.
Załóż konto
EnglishDeutschукраїнськийFrançaisEspañol中国

Rockstar odpowiada na pytania dotyczące GTA V

Morfeusz888 | 05-07-2013 09:28 |

Grand Theft Auto V będzie z pewnością jedną z najważniejszych, jeśli nie najważniejszą tegoroczną premierą, która zapowiada się znakomicie i budzi ogromne zainteresowanie. Producent częściowo odszedł od wcześniej wykorzystywanych schematów, ale pozostał wierny sandboxowej formie na jakiej wyrosła marka. Zmiany nie będą drastyczne, chociaż w obrębie serii na pewno największe od ponad dekady. Nic zatem dziwnego, że fani Grand Theft Auto zalewają Rockstar tysiącami pytań, próśb i gróźb, którymi starają się wyciągnąć informacje lub wpłynąć na finalny wygląda produkcji. Większość developerów bagatelizuje takie inicjatywy, jednak istnieją jeszcze przedsiębiorstwa potrafiące wyjść naprzeciw i nawiązać dialog ze swoimi klientami. Jednym z nich jest Rockstar, jakie zorganizowało z graczami Q&A, czyli zadaj pytanie - dostaniesz odpowiedź. Wyniki konwersacji zostały właśnie opublikowane, więc w rozwinięciu znajdziecie odpowiedzi na kilka nurtujących pytań dotyczących GTA V.

„A więc można zmieniać postacie? Można grać i Trevorem, i Michaelem, i Franklinem? I każdy z nich ma osobne misje???!” – @GTAVISBEST

„Jak zmiana postaci będzie funkcjonować podczas misji?” – HIBMFL

„Czy trzeba cały czas przełączać się pomiędzy postaciami?” – killer772

"Michael, Franklin i Trevor mają swoje własne sprawy, kręgi przyjaciół i znajomych, a nawet sposoby na spędzanie wolnego czasu. Gdy nie wykonujemy zadania, możemy w dowolnym momencie przełączać się pomiędzy wszystkimi trzema bohaterami, aby zerknąć, co akurat porabiają. Jako że wszyscy zajmują się własnymi sprawami, nigdy nie wiadomo, co w danym momencie robią. Możesz zastać Michaela kłócącego się z resztą rodziny, podejrzeć, jak Franklin podrywa jakieś dziewczyny, i nakryć Trevora, który akurat ucieka przed policją. Każdy z nich spędza czas inaczej… Poza misjami możesz zupełnie swobodnie przełączać się między postaciami.
Dodatkowo każdy z bohaterów będzie miał swój własny zestaw misji i dodatkowych zadań. Niektóre z nich zakładają udział jednej postaci, inne dwóch, a jeszcze inne całej trójki. Możesz przełączać się między nimi nawet w samym środku akcji. Poza misją wybór jest dowolny. Można grać jedną postacią i spędzać czas samotnie lub z innymi bohaterami – jednym z nich lub dwoma naraz. Można też co chwila wcielać się w innego bohatera.
"

„Czy grając Trevorem, mogę odnaleźć na mapie Michaela i go zabić? #GTAV” – @GTALAD4EVA

"W otwartym świecie bohaterowie żyją własnym, nieprzewidywalnym życiem, więc na tak dużym obszarze jak Los Santos i okolice nie będzie łatwo ich odnaleźć. Jest to jednak wykonalne. Jeśli uda Ci się odnaleźć innych bohaterów (np. zwyczajnie do nich dzwoniąc i umawiając się na spotkanie), możesz spędzić z nimi czas, a nawet ich wkurzyć i zaatakować, ale nie można pozbawić ich życia. Tak się składa, że wszyscy trzej niezwykle szybko wracają do zdrowia i mają dostęp do świetnej opieki zdrowotnej. Fabuła gry bazuje na historii splecionych losów trójki bohaterów, a nie na prostych i odosobnionych wątkach. Nieodwracalne zabicie którejkolwiek głównej postaci nie miałoby sensu. Jeśli jednak wykażesz się odpowiednią dozą determinacji, znajdziesz sposób, aby poważnie zranić jedną z postaci. Wtedy przełączenie się na tą postać przeniesie nas do szpitala, a historia potoczy się dalej."

„Witajcie, zauważyłem, że edycja specjalna GTA V zawiera dużą mapę schematyczną obszaru gry. Zastanawiałem się, czy w edycji standardowej znajdzie się tradycyjna składana mapa, która, jeśli dobrze pamiętam, zawsze była dodawana do gier serii GTA.” – przesłane przez system Mouthoff

„Czy podczas zakupu GTA V dostaniemy też plakat?” – @ny718kid

"Tak jak w przypadku wszystkich poprzednich gier serii Grand Theft Auto, zależało nam na tym, by również do tej najnowszej dodać mapę, która ułatwi graczom poruszanie się po mieście. We wszystkich wersjach GTA V do dysku z grą dodana będzie szczegółowa mapa. Główna zmiana polega na tym, że świat gry jest tak duży, że konieczne było stworzenie dwustronnego plakatu-mapy, który ułatwi graczom jego eksplorację. Mapa schematyczna z innych edycji zawierać będzie mnóstwo dodatkowych informacji i sekretnych miejsc."

„Nazywam się Pedro i zastanawiam się nad jedną sprawą. Kiedy linki do zamówień przedpremierowych edycji specjalnej i edycji kolekcjonerskiej Grand Theft Auto V będą dostępne dla Brazylii?” – przesłane przez system Mouthoff

"Witaj, Pedro. Intensywnie pracujemy nad tym, aby edycja kolekcjonerska i edycja specjalna były dostępne w Brazylii jak najszybciej. Obecnie czekamy, aż wyjaśni się kilka kwestii celnych. Wtedy dopiero punkty sprzedaży w Brazylii będą mogły zacząć przyjmować zamówienia przedpremierowe. Wszyscy, którzy mają pytania na temat dostępności edycji specjalnej i edycji kolekcjonerskiej w określonym kraju, mogą się udać na stronę www.rockstargames.com/V/preorder, gdzie powinny znajdować się aktualne informacje na ten temat. W przypadku innych spraw wykraczających poza powyższą stronę, kierujcie swoje pytania na mouthoff@rockstargames.com. Chętnie wyjaśnimy Wasze wątpliwości."

„Czy możecie wyjaśnić, do jakiego stopnia będzie można modyfikować broń i pojazdy?” – @kieranmgklaceup

"Bez wchodzenia w szczegóły możemy wyjawić, że poziom możliwych modyfikacji będzie bardzo duży. Dostępne będą różnorodne dodatki do broni oraz głębokie tuningowanie samochodów. Więcej informacji wkrótce."

„Na ilu płytach znajdować się będą wersje gry na Xboksa i PS3? Pytam, bo jestem ciekaw, ile płyt będę musiał instalować na dysk twardy mojego Xboksa 360.” – cj67890

„Cześć. Skoro twierdzicie, że GTA V będzie największą grą, jaką Rockstar kiedykolwiek stworzył, to zapewne jej rozmiary także będą niemałe. Jak w takim razie zamierzacie rozwiązać problem mniejszej pojemności płyt dla Xboksa 360? Czy GTA V będzie na wielu płytach (na platformie Xbox 360)…?” – youtubos

„Czy po zainstalowaniu GTA V na Xboksa 360 będzie wymagane wkładanie innych płyt do czytnika?” – Persian-boy1995

"Grand Theft Auto V to największy i najbardziej ambitny świat, jaki do tej pory stworzyliśmy. Będzie w pełni wykorzystywał potencjał mocy obliczeniowej dostępnej dla konsol obecnej generacji. Aby gracze mogli przyjemnie spędzać czas w tak ogromnym i szczegółowym świecie, gra będzie wymagać instalacji tak na platformie Xbox 360, jak i PlayStation®3. Na Xbox 360 Grand Theft Auto V będzie się mieścić na dwóch dyskach – dysku instalacyjnym i dysku do gry. Po instalacji gracze będą mogli cieszyć się grą Grand Theft Auto V oraz usługą Grand Theft Auto Online bez potrzeby żonglowania płytami."

"Instalacja będzie wymagać dysku twardego Xbox 360 albo pamięci flash USB o pojemności 16 GB z przynajmniej 8 GB wolnej pamięci. Napęd flash USB musi być w standardzie co najmniej USB 2.0 z prędkością odczytu na poziomie min. 15 MB/s i formatowaniem Xbox 360. Najlepsze wyniki uzyska się podczas korzystania z nowej pamięci flash USB. Na platformie PlayStation®3 gra będzie zajmować jedną płytę, która rozpocznie instalację natychmiast po włożeniu jej do czytnika. Pliki instalacyjne będą zajmować około 8 GB, a grę będzie można rozpocząć od razu po zakończeniu instalacji."

„Czy zobaczymy w końcu fragmenty rozgrywki GTA V?” – @ASTR4Lx

"Tak. Wkrótce (albo dopiero we wrześniu, jeśli nie chcecie sobie psuć niespodzianki… wybór należy do Was) – pierwsze oficjalne filmy z fragmentami rozgrywki są już przygotowywane."

„Zastanawiam się, czy planujecie wydanie GTA V na PC...” – wysłane przez system Mouthoff

„Pewnie już ktoś o to pytał, ale czy GTA V zostanie wydane także na konsole następnej generacji?” – @tomtoon2010

"Jedynymi wersjami, jakie zostały ogłoszone, są wersje na Xbox 360 oraz PlayStation®3, które zostaną wydane na całym świecie 17 września. Na razie nie mamy jeszcze informacji na temat wersji na konsole następnej generacji i PC, ponieważ jesteśmy w pełni skoncentrowani na jak najlepszym dopracowaniu gry na konsole, które gracze już posiadają."

„Kiedy otrzymamy informacje na temat trybu wieloosobowego w GTA V?” – @camronbnl3

"Wkrótce podamy nowe informacje. Tryb nazywa się Grand Theft Auto Online i już nie możemy się doczekać, aby powiedzieć o nim coś więcej."

„Ciężko dziś znaleźć dobrą grę w trybie wieloosobowym GTA IV. Przez dobrą mam na myśli przyjemną i bez oszukiwania. Za każdym razem, gdy dołączam do gry, zawsze odbywa się ona na zmodyfikowanych zasadach lub ktoś oszukuje. Jak tworzę własną grę, zawsze dołącza jakiś palant i psuje wszystkim zabawę. Nie mogę go wykopać, jeśli wszyscy gracze nie zagłosują. Zróbcie z tym coś w GTA V.” – wysłane przez system Mouthoff

"Od wydania Grand Theft Auto IV opracowaliśmy nowsze i lepsze metody wykrywania oszustw i zapobiegania im. Dopiero ogłosimy, jakie kroki zapobiegające oszukiwaniu zostaną podjęte w GTA V, ale zapewniamy, że skupiliśmy się na tym, aby każdy gracz miał równe szanse, a zabawa była przednia. Zawsze znajdą się oszuści, ale robimy, co w naszej mocy, aby ich powstrzymać. Poświęciliśmy mnóstwo czasu na to, aby zabawa w trybie online była jak najlepsza i miała dobre wsparcie ze strony naszego zespołu."

„Witam, mam pytanie: czym będą się różnić wersje gry na PS3 i Xbox 360?” – wysłane przez system Mouthoff

"Gracze mogą spodziewać się podobnej rozgrywki na obu platformach – PlayStation 3 oraz Xbox 360, ponieważ obie wersje były opracowywane równolegle. Tak jak w przypadku wszystkich naszych gier, tutaj również staraliśmy się, aby Grand Theft Auto V wyglądało i działało jak najlepiej, niezależnie od wybranej platformy. Użytkownicy obu konsol dostaną we wrześniu rewelacyjne Grand Theft Auto V. Wszelkie różnice graficzne będą minimalne."

„Czuję opóźnienie premiery...” – SanViceCity

„Mam nadzieję, że gra wyjdzie 17 września. Mam NADZIEJĘ, że nie będzie KOLEJNEGO opóźnienia.” – creed_20103

"Spokojna głowa, nie ma się, o co martwić, więc nie wiemy, co takiego tam czujesz! 17 września GTA V będzie dostępne tak na PlayStation 3, jak i Xbox 360."

Macie pytania do firmy Rockstar? Nie krępujcie się, tylko piszcie wiadomość mouthoff@rockstargames.com. Być może w następnej publikacji Q&A znajdzie się i Twoje pytanie?

Źródło: Rockstar games

Bądź na bieżąco - obserwuj PurePC.pl na Google News
Zgłoś błąd
Liczba komentarzy: 7

Komentarze:

x Wydawca serwisu PurePC.pl informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Kliknij zgadzam się, aby ta informacja nie pojawiała się więcej. Kliknij polityka cookies, aby dowiedzieć się więcej, w tym jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki.