Roblox po 17 latach od premiery debiutuje na konsolach Sony PlayStation 4 i PlayStation 5
Roblox to darmowa platforma pozwalająca na tworzenie własnych gier, w której projektanci amatorzy tworzą od podstaw własne światy, wypełniając je rozmaitymi atrakcjami. Jako że zabawa toczy się w moderowanym środowisku, mogą się tu bawić zarówno dorośli gracze, jak i dzieci. Mimo wszystko dotychczasowa blokada tytułu na konsolach Sony spowodowana była właśnie obawami o bezpieczeństwo dzieci.
Roblox, platforma popularna zwłaszcza wśród dzieci, zadebiutowała nareszcie na konsolach Sony PlayStation 4 i PlayStation 5. Tytuł można już pobierać z repozytorium PlayStation Store.
Roblox - nastolatek w olbrzymich kłopotach po tym, jak odgrywał w grze rolę bojownika ISIS
W zeszłym miesiącu deweloperzy z Roblox Corporation zapowiedzieli, że Sony zgodziło się na wydanie produkcji Roblox na konsolach PlayStation 5 i PlayStation 4. Do premiery doszło wczoraj – grę możecie już pobrać - zupełnie za darmo - z repozytorium PlayStation Store. Dotychczasowa blokada związana była z obawami Japończyków, którzy utrzymywali, że w trakcie rozgrywki niezwykle łatwo trafić można na treści niewłaściwe dla młodszych graczy. Nie wiadomo jednak, co dokładnie sprawiło, że Sony zmieniło zdanie, grunt, że zmieniło.
Layers of Fear - to jeszcze nie koniec opowieści. Z okazji 15. urodzin Bloober Team, gra otrzyma aktualizację z kolejną historią
Roblox trafił na komputery osobiste w 2006 roku i od tego czasu stał się jedną z największych pozycji z segmentu free-2-play na świecie. W drugim kwartale 2023 roku tytuł mógł pochwalić się dzienną liczbą użytkowników na poziomie 65,5 mln, a miesięcznie na serwerach miało się logować ponad 202 mln uczestników. W Roblox przejmujemy kontrolę nad samodzielnie zaprojektowanym awatarem. W jego skórze przemierzamy interaktywne światy autorstwa innych graczy bądź takie, które stworzyliśmy samodzielnie, korzystając z programu Roblox Studio.
Counter-Strike 2 na komputerach Mac? Valve ostatecznie rozwiewa wątpliwości co do grania na systemie macOS
Możliwości stojące przed domorosłymi projektantami są szerokie – możemy bowiem zarówno modelować mapy od podstaw, wypełniając je rozmaitymi atrakcjami, jak i programować ich elementy w języku Lua. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by poświęcić się tworzeniu dzieł mniejszej skali pokroju akcesoriów, narzędzi czy ubrań. Produkcja pozwala również na spieniężenie swojej twórczości – środkiem płatniczym jest wirtualna waluta zwana Robux, którą można zdobyć zarówno poprzez mikrotransakcje, jak i sprzedając swoje dzieła czy też otrzymując jej regularne dostawy po dołączeniu do tak zwanego Klubu Budowniczych. Poza tym w trakcie zabawy gracze mogą wchodzić w interakcję ze sobą dzięki zintegrowanemu czatowi.